Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 maja 202213:50

Okap kuchenny retro - w jakiej kuchni się sprawdzi?

Okap kuchenny retro - w jakiej kuchni się sprawdzi? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Styl retro to obecnie bardzo ważny trend aranżacji mieszkań. To z kolei przyczyniło się do pojawienia się dedykowanych kolekcji urządzeń kuchennych, które idealnie do tego stylu pasują. Oprócz piekarników, lodówek, okapów retro, pojawiła się także bogata oferta różnego rodzaju małego AGD - od tosterów, przez blendery, po ekspresy do kawy. Dzięki wszystkim tym rozwiązaniom możemy stworzyć naprawdę wyjątkową aranżację kuchenną. Nie da się jednak ukryć, że piekarnik oraz dopasowany do niego okap to jeden z ważniejszych elementów całości. 

Okap retro - rozwiązanie jednego stylu?

Okap retro pojawił się w ofercie producentów urządzeń kuchennych oczywiście w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie stylem rustykalnym. Zaznaczyć jednak wyraźnie trzeba, że jest to rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w jednym konkretnym typie aranżacji. Okap kuchenny retro ma najczęściej formę trapezu. Główna kopuła może mieć bardzo różny sposób wykończenia. Przede wszystkim charakterystyczna jest zastosowana tutaj kolorystyka. Na lofra.pl/okapy znajdziesz modele w barwach od satynowej stali, przez kość słoniową, głęboki burgund do matowej czerni. Okap taki można od razu skomponować w zestaw z odpowiednim piekarnikiem i płytą, co pozwoli uzyskać spójne, centralne przecież stanowisko w kuchni. Okapy retro często mają bardzo atrakcyjne, choć proste wykończenie. Dzięki dostępności zarówno delikatnych, pastelowych kolorów, jak i bardziej nasyconych, mocniejszych barw przed projektantem otwierają się szerokie możliwości aranżacyjne. Wysoka jakość, doskonałe wykończenie tego typu urządzeń oraz ich prosta, ale niebanalna forma sprawiają, że rozwiązanie to sprawdza się w kuchni:

• tradycyjnej, 

• angielskiej, 

• kolonialnej, 

• industrialnej/loftowej,

• retro. 

oakp1

Okapy kuchenne retro sprawdzają się także w kuchniach bardziej nowoczesnych, urządzonych stosunkowo minimalistycznie. Piekarnik czy okap retro stanowią wtedy ciekawy kontrapunkt dla całości aranżacji. Wykonanie z zastosowanie najnowocześniejszych technologii sprawia, że urządzenia retro idealnie łączą się z pozostałym sprzętem w wygodny w codziennym gotowaniu zestaw. Wyjątkowy design stanowi ich dodatkowy atut, natomiast połączenie z nowoczesnym funkcjami sprawia, że nawet kuchnia urządzona w bardziej tradycyjnym stylu może być wyjątkowo wygodna w obsłudze. Już nie musisz wybierać między nowoczesną funkcjonalnością a designem retro. 

Funkcjonalność ma znaczenie - jakie parametry powinien mieć okap retro?

Wybierając okap retro, trzeba mieć na uwadze nie tylko kwestie estetyczne, lecz także funkcjonalność wybranego sprzętu. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rozmiar kuchni i miejsca przeznaczonego na okap. Niestety nie w każdej kuchni da się zamontować okap kuchenny retro o klasycznych wymiarach. Na szczęście znaleźć można także bardziej kompaktowe modele o szerokości około 60 cm. Tego typu okap retro będzie pasował także do małej kuchni, której natychmiast doda charakteru. Warto jednak przed zamówieniem konkretnego modelu upewnić się, że ma on odpowiedni rozmiar i jego montaż nie będzie stanowił problemu. 

Bardzo istotnym elementem oceny sprzętu w przypadku okapu powinna być jego możliwie cieszą praca. Na najniższym poziomie pracy jego głośność nie powinna przekraczać 50 dB. Z pozoru może się to wydawać mniej istotne, jeśli jednak sporo gotujesz w domu, a kuchnia to także miejsce wspólnego spędzania czasu, zbyt głośny okap szybko zacznie przeszkadzać domownikom. 

Ważnym parametrem jest także obecność filtrów, od których zależy wydajność i efektywność podstawowej funkcji okapu, a więc oczyszczanie powietrza i pochłanianie nieprzyjemnych zapachów. Okap retro, jak również każdy inny powinien być więc wyposażony w najwyższej klasy filtry. Za uwagę zasługują urządzenia z dwoma filtrami z węglem aktywnym oraz filtrem metalowym Anti-Fat, który można myć w zmywarce, co ułatwia utrzymanie go w odpowiedniej czystości. 

O wydajności urządzenia informuje z kolei przede wszystkim motor, którego tempo pracy przedstawiane jest w metrach sześciennych na godzinę. Wynik na poziomi 800 to gwarancja wysokiej skuteczności i efektywności przy codziennej pracy. Wpływ na wydajność urządzenia ma oczywiście także silnik, najlepiej aby miał on moc 220-240V. 

okap2

Okap kuchenny retro - Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Przy wyborze okapu kuchennego retro istotna powinna być również łatwość obsługi urządzenia i jego dostosowanie do potrzeb użytkownika. Warto zwrócić uwagę na przykład na liczbę prędkości wentylatora. Im jest ich więcej (optymalne rozwiązanie to ok.4), tym łatwiej dostosujesz siłę pracy urządzenia do konkretnej sytuacji, intensywności gotowania, smażenia. Nie bez znaczenia jest także sam panel sterowania. W okapach retro jest on z reguły bardziej klasyczny w wyglądzie, natomiast dalej powinien zapewniać wygodę obsługi. Przyjrzeć powinieneś się także kwestii oświetlenia. Oczywiście w aranżacji kuchni wykorzystuje się co najmniej kilka typów oświetlenia, natomiast obszar płyty doświetlany jest właśnie za pomocą światła z okapu. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest oświetlenie halogenowe (np. 2 x 20W).
 
Po więcej informacji zapraszamy do sklepu lofra.pl

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności26 maja 202212:02

Sobota na bulwarach. Godziny poszczególnych atrakcji

Sobota na bulwarach. Godziny poszczególnych atrakcji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
8
Racibórz:

O 15.30 z rynku na lewobrzeżne bulwary przejdzie korowód bębniarzy. Po zmierzchu laserowe show nad Odrą.

red.
Reklama
Aktualności26 maja 202212:14

Oferty na przebudowę dworca w Raciborzu droższe niż zakładano

Oferty na przebudowę dworca w Raciborzu droższe niż zakładano - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
24
Racibórz:

Chcąc rozstrzygnąć przetarg PKP będzie musiała zwiększyć budżet planowanej inwestycji, szacowanej na 24,74 mln zł brutto. Najtańsza oferta opiewa na ponad 30 mln zł. - Podjąłem działania, by zarząd PKP zwiększył budżet inwestycji - zapewnia wiceminister Michał Woś.

(waw)
Aktualności27 maja 202208:25

Unibep SA otworzył biuro w Raciborzu

Unibep SA otworzył biuro w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Unibep S.A. - jeden z największych generalnych wykonawców w kraju - świętowała wczoraj oficjalne otwarcie biura w Raciborzu. W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu prezesów firm, które już dziś współpracują z Unibep S.A. Była to dobra okazja do szerszego przedstawienia oferty spółki oraz do wymiany doświadczeń związanych z budownictwem energetyczno-przemysłowym. 


 

 

Unibep SA
Reklama
Reklama
Aktualności26 maja 202210:44

Śląscy pogranicznicy z Raciborza świętowali 31. rocznicę powstania formacji

Śląscy pogranicznicy z Raciborza świętowali 31. rocznicę powstania formacji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

25 maja funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej im. nadkom. Józefa Bocheńskiego w Raciborzu uroczyście obchodzili 31. rocznicę powstania Straży Granicznej.

ŚOSG Racibórz
Reklama
Aktualności27 maja 202213:20

Cisi aniołowe drugiego człowieka. Dzień Strażaka na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO]

Cisi aniołowe drugiego człowieka. Dzień Strażaka na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

O godzinie 10.00 w zamkowej kaplicy św. Tomasza Becketa została odprawiona została Msza Święta w intencji pracowników Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu, ich rodzin oraz emerytów. Po Mszy św., na zamkowym dziedzińcu odbył się uroczysty apel.

red., fot. (greh), Katarzyna Kubik, wideo: (greh)
Aktualności27 maja 202212:08

Nowoczesna wyznaczyła nowe terminy walnego zgromadzenia członków

Nowoczesna wyznaczyła nowe terminy walnego zgromadzenia członków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
15
Racibórz:

Formalne zniesienie epidemii otworzyło drogę do walnego zgromadzenia członków.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności26 maja 202209:32

Raport 998. Nieostrożność mieszkańców kosztowała 15 tys. złotych [FOTO]

Raport 998. Nieostrożność mieszkańców kosztowała 15 tys. złotych [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W trakcie minionej służby strażacy odnotowali pięć interwencji. Dwie z nich związane były ze środowymi opadami deszczu. Doszło także do pożaru piwnicy w Markowicach, w wyniku którego straty oszacowano na 15 tys. złotych. Sprawdź szczegóły.

red., fot. Samuel Markiewka
Reklama
Aktualności27 maja 202205:16

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Aktualności26 maja 202209:15

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na wydarzenie, 27 maja, zaprasza Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Raciborzu. Patronem medialnym jest naszraciborz.pl. W naszej galerii zdjęcia z edycji 2020.

materiał partnera
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202208:00

Grupa przestępcza oszukała bank na 2,5 mln zł

Grupa przestępcza oszukała bank na 2,5 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na trop przestępczej działalności w 2015 roku wpadli policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Katowicach. Sprawa dotyczy naszego regionu. Trafiła na wokandę rybnickiego Sądu Okręgowego.

KWP Katowice
Reklama
Aktualności26 maja 202209:39

Pływadło, bitwy, wyścigi i Dni Raciborza [KALENDARIUM CZERWIEC]

Pływadło, bitwy, wyścigi i Dni Raciborza [KALENDARIUM CZERWIEC] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

W czerwcowym kalendarzu doroczne imprezy - Pływadło, Dni Raciborza oraz Festiwal Średniowieczny, ale nie tylko. Sprawdźcie co jeszcze się wydarzy

red.
Aktualności26 maja 202220:18

Przewodniczący Czerner do prezydenta: proszę o konkretach, a nie o imprezach i eventach!

Przewodniczący Czerner do prezydenta: proszę o konkretach, a nie o imprezach i eventach! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

Przewodniczący Rady Miasta Marian Czerner ma nadzieję, że od przyszłej sesji w swoim sprawozdaniu prezydent Dariusz Polowy będzie mówił o swoich pracach, a nie imprezach i eventach, na które był zaproszony.

(waw)
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202212:28

Mumia pokazała twarz. Racibórz w TVN

Mumia pokazała twarz. Racibórz w TVN - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Za sprawą liczącej sobie 2800 lat mumii Egipcjanki z naszego Muzeum, Racibórz zagościł dziś w programie Dzień Dobry TVN.

fot. raciborz.pl
Kultura i edukacja26 maja 202218:54

Kasprowicz z serca - koncert w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO]

Kasprowicz z serca - koncert w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na deskach sceny Raciborskiego Centrum Kultury, przy pełnej sali, odbył się koncert "Kasprowicz z serca". Wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Raciborzu.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Aktualności26 maja 202212:45

Druhowie z OSP Miedonia przesiądą się do mercedesa

Druhowie z OSP Miedonia przesiądą się do mercedesa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Pod koniec września do remizy OSP Racibórz Miedonia przyjedzie nowy średni wóz bojowy. Będzie to Mercedes Atego. Zastąpi ciężkiego jelcza, którego ochotnicy z tej dzielnicy przejęli od OSP Brzezie.

red., fot. bonex.pl
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202218:37

Rudnickie Jabłonki na Tropie. KGW dostanie 156 tys. zł

Rudnickie Jabłonki na Tropie. KGW dostanie 156 tys. zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rudnik:

„Rudnickie Jabłonki” z Koła Gospodyń Wiejskich w Rudniku nie dają o sobie zapomnieć. Tym razem „spektakularny sukces” to mało powiedziane! Dlaczego? Otóż 156 tysięcy złotych wpłynie na konto Rudnickiego Koła Gospodyń Wiejskich na realizację przygotowanego przez panie projektu pt. „Nie marnuję – Wykorzystuję! Rudniczanki na Tropie”.

materiał nadesłany
Biznes26 maja 202222:38

Program Bloki 200+. Szansa dla polskiej energetyki, konsumentów i Rafako

Program Bloki 200+. Szansa dla polskiej energetyki, konsumentów i Rafako - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
materiał nadesłany/biuro posła Adama Gawędy (PiS)
Reklama
Sport27 maja 202205:22

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności27 maja 202218:05

Dzień Matki w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Raciborzu

Dzień Matki w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Z okazji Dnia Matki uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Raciborzu, przy współorganizacji Raciborskiego Centrum Kultury, zaprosili 26 kwietnia swoje mamy i opiekunów na występ artystyczny do Raciborskiego Centrum Kultury.

materiał nadesłany WTZ
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności26 maja 202217:38

Jak sprawdzić czy mąż Cię zdradza?

Jak sprawdzić czy mąż Cię zdradza? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Aktualności26 maja 202208:43

PTTK Racibórz zaprasza na wyprawę w Bieszczady

PTTK Racibórz zaprasza na wyprawę w Bieszczady - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Materiał nadesłany, fot. pixabay.com/jarekgrafik
Reklama
Aktualności27 maja 202218:49

Kasprowicz z SERCA - wspomnijmy to jeszcze raz

Kasprowicz z SERCA - wspomnijmy to jeszcze raz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Wczorajsze (26.05.) wydarzenie w obiektywie Jana Ptaka i reportażu Raciborskiej Telewizji Kablowej.

fot. Jan Ptak, wideo RTK
Sport26 maja 202223:00

Młodzi zapaśnicy z Raciborza najlepsi w kraju!

Młodzi zapaśnicy z Raciborza najlepsi w kraju! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Młodzicy reprezentujący Miejski Klub Zapaśniczy i ZSOMS w Raciborzu okazali się bezkonkurencyjni w Mistrzostwach Polski w Zapasach u 15.

materiał nadesłany/MKZ Unia Racibórz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.05.2022
17 maja 202211:53

Nasz Racibórz 13.05.2022

Nasz Racibórz 06.05.2022
17 maja 202211:52

Nasz Racibórz 06.05.2022

Nasz Racibórz 22.04.2022
23 kwietnia 202210:50

Nasz Racibórz 22.04.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.