Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 stycznia 202215:08

Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk - Czy ludzie nadal korzystają z wróżb?

Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk - Czy ludzie nadal korzystają z wróżb? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Dzisiaj ludzie nie mogliby wyobrazić sobie życia bez świata online – w nim również udzielają się wróżki. Można więc natrafić na jedną z takich usług: wróżby są dostępne na portalach informacyjnych, czy w czasopismach. Gdyby zatem ludzie tak bardzo nie byli zainteresowani wróżbami, ich obecność w życiu codziennym nie byłaby tak wyraźna. Jednak czy każdy korzysta z usług wróżki? O pracy wróżki opowie Wrózka Mira Elżbieta Sobczyk.

Kto regularnie korzysta z usług wróżek?

Osoby mobilne

Ci, którzy nie rozstają się ze swoimi smartfonami, mogą częściej korzystać z wróżb, niż inni. Mają bowiem ułatwiony dostęp do usług wróżek – są bowiem dostępne różne aplikacje, czy płatne wiadomości SMS, które można włączyć jako opcję dodatkową. W ten sposób ktoś świadomie decyduje się na to, że w niedługich odstępach czasu będzie otrzymywać poradę w postaci wróżby.

Warto jednak zastanowić się nad zasadnością takiej usługi, którą ktoś proponuje prawie że w formie newslettera, czyli wiadomości, która cyklicznie trafia na skrzynkę e-mail. Jeżeli ktoś nie ma faktycznie żadnej takiej sprawy, z jaką chciałby się zwrócić do wróżki, korzystanie z takiej usługi jest wówczas bardziej formą rozrywki niż faktycznym wariantem jakiegoś wsparcia. 

Ludzie mający wątpliwości

Czasem na horyzoncie pojawia się trudna sytuacja życiowa lub zawodowa – są tacy, u których do takich zdarzeń dochodzi wręcz notorycznie. Nie w każdej takiej sytuacji będą mogli otrzymać poradę od swoich krewnych, przyjaciół, czy znajomych.

Natomiast wszyscy ci eksperci, którzy są związani z określoną dziedziną, mogą zupełnie nie trafić ze swoją sugestią, ponieważ w ogóle nie znają osoby, która prosiłaby o wskazówkę.

Z kolei wróżba jest „na wyciągnięcie ręki”, można z niej skorzystać zupełnie anonimowo i prywatnie. W dodatku dla wróżbity nie ma to znaczenia, czy chodzi o delikatną sprawę natury prywatnej, czy może bardziej o problemy w pracy.

Osoby niemogące znaleźć odpowiedzi

Jeżeli ktoś wpada w tak zwane błędne koło, poszukując odpowiedzi na nurtujące pytanie, zawsze lepiej zdać się na poradę wróżki, niż bezowocnie starać się w dalszym ciągu. Pytania mogą dotyczyć relacji, która się zakończyła albo dlaczego ktoś wyjechał bez słowa pożegnania.

Nieraz to właśnie wróżba może zasugerować, jak się zachować w takiej trudnej sytuacji, a jej treści pozwoli przywrócić poczucie równowagi. Osoba, która otrzyma wróżbę, będzie mogła wreszcie „pójść dalej”, wiedząc, jak jeszcze można spojrzeć na daną kwestię.

Trzeba jednak pamiętać, że wróżba nie jest poradą, a jedynie można ją traktować jako wskazówkę bez pokrycia. Wróżka nie daje bowiem żadnych gwarancji na swoje usługi poza tymi, że klient tę wróżbę dostanie. Oczywiście czym bardziej doświadczona jest wrózka lub wróżbita tym większe są szanse, że wróżba jednak okaże się trafna.

Kto „nie chodzi” do wróżki?

Sceptycy

Wróżbę omijają szerokim łukiem przede wszystkim te osoby, które nie wierzą w to, że taka sugestia może w ogóle się sprawdzić. Ich logika bowiem „każe” im wątpić w coś, co nie jest poparte naukowo. Odnosi się to również do tego, że w danej kwestii nie wypowiada się ktoś, kto ma duże doświadczenie w danym temacie. Przykładowo sceptykowi trudno udać się do wróżki, jeśli jego problem dotyczy planów związanych z rozwojem biznesu. Szczególnie jeśli biznes ten będzie mógł „ruszyć”, gdy uda się zawrzeć kontrakt.

Religijni

Osoby wierzące często w ogóle nie rozważają tego, że mogłyby skorzystać z porady wróżki. Ich religia, czy własne przekonania oparte na wierze sprawiają, że wróżby są dla nich czymś niewłaściwym, co pochodzi z jakiś „ciemnych stron mocy”. Niektórzy mogą wręcz dojść do wniosku, że trzeba jeszcze tę moc „dokarmiać” wiarą w tę przepowiednię, by wróżba się spełniła. Jest to nieraz sprzeczne z religią, szczególnie jeśli dużo uwagi poświęca się w niej wolnej woli, którą mają nie tylko ludzie, ale która „krąży po świecie”.

Niezadowoleni

Jeżeli ktoś już kiedyś skorzystał z porady wróżki i wróżba ta się nie spełniła, może podchodzić już w przyszłości do takich usług z większym dystansem. Są tacy, którzy skreślają ze swojej listy usługi związane z wróżbami. Zwłaszcza jeśli mieliby traktować je jako jedną z opcji, która może pomóc, gdy trzeba będzie wziąć pod uwagę różne aspekty danej sytuacji.

Kto czasami korzysta z porad wróżki?

Sugerujący się okolicznościami

W ciągu roku jest co najmniej kilka takich okazji, kiedy można sobie „pofolgować” i skorzystać z porad wróżki. Można do nich zaliczyć na przykład Andrzejki, czy Halloween, a także ostatki, czy tłusty czwartek.

Ponadto urodziny i imieniny oraz Nowy rok to również takie okoliczności, które „zachęcają” do skorzystania z „pomocy” wróżki. Są więc takie osoby, które właśnie w te dni w ciągu roku mogą być skłonne, by sprawdzić, co „mówi” wróżka. Częściej jednak traktuje się takie porady wtedy „z przymrużeniem oka”, bardziej w formie rozrywki, która uatrakcyjnia dane wydarzenie.

Będący w poważnej sytuacji życiowej

Dziwne telefony? Ktoś ze znajomych nagle zniknął? Ktoś wyjechał bez pożegnania? Ktoś znajduje jakieś liściki w kieszeni bliskiej osoby, a może dwuznaczne wiadomości SMS? W każdej z tych sytuacji kryje się jakaś tajemnica, której nie można rozwikłać w tradycyjny sposób, zadając po prostu pytanie wprost.

Niekiedy sytuacja jest na tyle delikatna, że nawet osoba, która chciałaby poznać prawdę, za żadne skarby nie miałaby ochoty, by ktoś się dowiedział, że coś wie lub martwi się z takiego powodu. Wtedy właśnie czasem można skorzystać z porady wróżki, która być może coś doradzi, co mogłoby się jakoś przydać. Profesjonalna wróżka zawsze dochowuje pełnej tajemnicy.

Nastawieni na wygraną

Zbliża się ważne wydarzenie, na przykład w świecie sportu? Jedna z drużyn, jeśli wygra, da szansę zarobić wszystkim tym, którzy na nią „postawią” w zakładach bukmacherskich? Trzeba się więc dopytać wróżki, „co ptaki ćwierkają” w takiej kwestii. Szkoda by było przegapić taką okazję na wzbogacenie się w stosunkowo prosty i szybki sposób.

Zawsze jest szansa, że wróżka „wie lepiej”, że „ma nosa”, czy jak ktoś mówi swego rodzaju „szósty zmysł”. W związku z tym istnieje duże prawdopodobieństwo, że wskaże właściwą opcję, której nikt inny nie wziął pod uwagę. W każdym razie osoba, która nastawiła się na wygraną, może tak sądzić, a okoliczność, chociażby piłkarski mundial nie zdarza się zbyt często.

W jakich sprawach można poradzić się wróżki?

Dzisiaj główne tematy, które porusza się, chcąc uzyskać wróżbę, to relacje, praca, a także sytuacja finansowa, czy prywatna. Są też tacy, którzy będą pytać o okoliczności społeczne, plany na przyszłość, a także o rozterki uczuciowe. Coraz częściej ludzie pytają, o sytuacje gospodarczą kraju, a nawet notowania akcji na giełdzie. Oczywiście pandemia również jest tematem wielu wróżb w ostatnich 2 latach - choć ostatnio trochę mniej.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności21 maja 202213:50

Piknik wojskowy na raciborskim zamku. Tak armia zachęca do służby

Piknik wojskowy na raciborskim zamku. Tak armia zachęca do służby - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
Racibórz:

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Rybniku (dawne WKU) zaprosiło dziś, 21 maja, na dziedziniec raciborskiego zamku, gdzie trwa promocja dobrowolnej służby wojskowej. Racibórz jest jednym ze 102 punktów w Polsce, gdzie prowadzona jest akcja.

red.
Reklama
Aktualności23 maja 202209:29

Na wałach pod Oborą ujawniono zwłoki mężczyzny

Na wałach pod Oborą ujawniono zwłoki mężczyzny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Ciało odnaleziono w piątek, 20 maja, tuż po godz. 16.00 na wałach w rejonie ul. Drzewieckiego. Na miejsce wysłano policję i ratowników medycznych.

red.
Aktualności21 maja 202207:58

Mirosław Lenk: Skala tworzenia nowych etatów w tak trudnych czasach, to coś niespotykanego

Mirosław Lenk: Skala tworzenia nowych etatów w tak trudnych czasach, to coś niespotykanego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
40
Racibórz:

- Przez ostatnie piętnaście lat nie przypominam sobie takiej interwencji. Utworzono osiemnaście etatów, z tego czternaście obsadzono - mówił na komisji gospodarki były prezydent Mirosław Lenk odnosząc się do zwiększenia etatów w ratuszu i pieniędzy, jakie są potrzebne na wynagrodzenia urzędników.

(greh)
Aktualności22 maja 202213:11

Strażackie święto w Pietraszynie. 110-lat miejscowej OSP [FOTO i WIDEO]

Strażackie święto w Pietraszynie. 110-lat miejscowej OSP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Urodzinowe obchody, spóźnione o rok z powodu epidemii, strażacy rozłożyli na trzy dni – dziś, 22.05., przyszedł czas na Mszę św. oraz uroczysty apel. Na kolejne okrągłe rocznice chcieliby mieć nowy wóz bojowy. Obecny, magirus, ma w metryce 47 lat.

red., fot. Katarzyna Kubik, (greh), wideo: (greh)
Reklama
Reklama
Aktualności22 maja 202215:47

Jarmark w Krzanowicach. Kupców sporo i rarytasy

Jarmark w Krzanowicach. Kupców sporo i rarytasy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miejscowy kolekcjoner paczek papierosów pokazał markę Orient. – Jej cena to blisko sześć tysięcy złotych – mówi.

(waw)
Aktualności22 maja 202215:31

Na Widoku otwarto ścieżkę edukacyjną [FOTO i WIDEO]

Na Widoku otwarto ścieżkę edukacyjną [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Las w Raciborzu-Brzeziu na granicy z Pogrzebieniem ma ścieżkę edukacyjno-kontemplacyjną.

(waw)
Reklama
Aktualności22 maja 202216:12

Oferty nieruchomości miasta Racibórz

Oferty nieruchomości miasta Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnera
Aktualności22 maja 202214:39

Wielkie święto w Raciborzu-Brzeziu. Finał Dni Dulcissimiańskich i posadzenie Dębu Niepodległości [FOTO i WIDEO]

Wielkie święto w Raciborzu-Brzeziu. Finał Dni Dulcissimiańskich i posadzenie Dębu Niepodległości [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Arcybiskup koadiutor katowicki Adrian Galbas SAC odprawił dziś Mszę św. w brzeskim kościele. Liturgia wieńczyła obchody I Dni Dulcissimiańskich. W klasztorze sióstr Marianek posadzono Dąb Niepodległości.

Grzegorz Wawoczny, Marta Wawoczny
Aktualności22 maja 202215:04

Wierni z Tworkowa, Owsiszcz, Bolesławia i czeskiej Haci na Urbanku [FOTO i WIDEO]

Wierni z Tworkowa, Owsiszcz, Bolesławia i czeskiej Haci na Urbanku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Dziś, 22 maja, odbyła się doroczna procesja dziękczynno-błagalna na tworkowski Urbanek.

wideo waw, fot. Damian Matioszek
Reklama
Reklama
Aktualności21 maja 202213:27

Anioł dobroci. Raciborskie Dni Dulcissimiańskie [FOTO i WIDEO]

Anioł dobroci. Raciborskie Dni Dulcissimiańskie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dwudniowe wydarzenie rozpoczęła w kościele farnym Msza św. odprawiona z udziałem biskupów - opolskiego Andrzeja Czai oraz gliwickiego Jana Kopca. W Strzesze zorganizowano seminarium naukowe. Wydarzenie relacjonuje telewizja EWTN Polska.

red., fot. Andrzej Złoczowski
Reklama
Sport22 maja 202219:01

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Sport21 maja 202222:23

Królowa sportu zagościła w Raciborzu. Polsko-czeska rywalizacja przy Zamkowej

Królowa sportu zagościła w Raciborzu. Polsko-czeska rywalizacja przy Zamkowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Raciborski stadion lekkoatletyczny przy Zamkowej gościł dziś uczestników meczu młodzieżowego Śląsk - Morawy U20, U18.

Jan Ptak
Aktualności22 maja 202216:34

Raciborski Bieg Bez Barier [FOTO]

Raciborski Bieg Bez Barier [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Była to już siódma edycja imprezy, poświęconej obecnie Jurkowi Wiśniewskiemu, jej inicjatorowi, działaczowi na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych, zmarłemu w listopadzie 2021 r.

Jan Ptak
Reklama
Aktualności23 maja 202209:27

Raport 998. Peugeot dachował w Turzu. Podróżowały nim cztery osoby [FOTO]

Raport 998. Peugeot dachował w Turzu. Podróżowały nim cztery osoby [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Za strażakami z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP pracowity weekend. W okresie od piątku do niedzieli odnotowano bowiem dwanaście interwencji. Najpoważniej wyglądające zdarzenie miało miejsce w Turzu (gm. Kuźnia Raciborska) na ulicy Raciborskiej. Sprawdź szczegóły.

red., fot. FB/OSP Siedliska
Styl życia21 maja 202222:40

Muzycy z Raciborza-Brzezia i Gliwic koncertowali w kościele NSPJ

Muzycy z Raciborza-Brzezia i Gliwic koncertowali w kościele NSPJ - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W świątyni przy ul. Warszawskiej zwieńczono sobotnie wydarzenia związane z Dniami Dulcissimiańskimi.

Jan Ptak
Kultura i edukacja22 maja 202220:04

Kalimera i Buenos Dias – tak witają swoich pracodawców uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu

Kalimera i Buenos Dias – tak witają swoich pracodawców uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zagraniczne praktyki uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu „Budowlanka – Gastronomik” to wyzwanie, obowiązki, ale również wielka przygoda życiowa.

materiał nadesłany
Reklama
Reklama
Styl życia21 maja 202222:00

Z Maryją w Kościele - w parafii Matki Bożej rozpoczęły się misje

Z Maryją w Kościele - w parafii Matki Bożej rozpoczęły się misje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Prowadzi je paulin, o. Laurencjusz Jan Żezicki OSPPE posługujący w rejonie Kijowa na Ukrainie. Łaskami słynąca ikona raciborska to najstarsza znana kopia cudownego obrazu z Jasnej Góry. Poznajcie program misji i zobaczcie zdjęcia z Mszy św. na ich rozpoczęcie.

Jan Ptak
Aktualności21 maja 202223:24

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na wydarzenie, 27 maja, zaprasza Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Raciborzu. Patronem medialnym jest naszraciborz.pl. W naszej galerii zdjęcia z edycji 2020.

materiał partnera
Reklama
Sport21 maja 202219:47

Siatkówka. Miasto Racibórz najlepsze w rywalizacji samorządowców

Siatkówka. Miasto Racibórz najlepsze w rywalizacji samorządowców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

II edycja turnieju siatkówki samorządowców z subregionu zachodniego województwa śląskiego przeszła dziś do historii. W arenie przy Łąkowej najlepsi byli reprezentanci raciborskiego magistratu. Rywalizowało sześć drużyn.

fot. Jan Ptak
Aktualności23 maja 202208:07

Czy piłkarska Unia Racibórz ma płynność finansową? Radny Lenk dzieli się podejrzeniami

Czy piłkarska Unia Racibórz ma płynność finansową? Radny Lenk dzieli się podejrzeniami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
13
Racibórz:

- Miało być transparentnie, przejrzyście. Poprzednia formuła dotowania stowarzyszeń widać została uznane za niebezpieczną - mówił na komisji gospodarki były prezydent a dziś radny Mirosław Lenk.

(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności23 maja 202211:06

Samowolka na Rynku. Radni pytali szefa straży miejskiej o samochody łamiące zakaz

Samowolka na Rynku. Radni pytali szefa straży miejskiej o samochody łamiące zakaz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Racibórz:

– Nie jest respektowany przez samochody dostawcze zakaz poruszania się po płycie rynku – alarmuje radny Marcin Fica.

(greh)
Biznes22 maja 202207:35

Wizyta studyjna MŚP w Libanie!

Wizyta studyjna MŚP w Libanie! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnera
Reklama
Aktualności22 maja 202216:32

Półfinał mistrzostw Śląska juniorów w siatkówce plażowej w Raciborzu i Krzanowicach [FOTO]

Półfinał mistrzostw Śląska juniorów w siatkówce plażowej w Raciborzu i Krzanowicach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W niedzielę, 22 maja, od wczesnych godzin porannych na boiskach siatkarskich przy ulicy Żorskiej toczyła się rywalizacja o awans do fianału mistrzostw Śląska juniorów w siatkówce plażowej.

fot. Jan Ptak
Aktualności21 maja 202207:41

Księżniczki gotowe. II plener rzeźbiarski na zamku zakończony

Księżniczki gotowe. II plener rzeźbiarski na zamku zakończony - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

„Opolsko-raciborskie księżniczki z rodu Piastów” - to tytuł II pleneru rzeźbiarskiego, który przypomnijmy, odbywał się na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu, w dniach od 18 do 20 maja 2022 r. 

Zamek Piastowski
Sport22 maja 202213:01

Emocje połączone z frajdą. II Turniej Małych Bajtlów za nami [FOTO]

Emocje połączone z frajdą. II Turniej Małych Bajtlów za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W raciborskiej dzielnicy Markowice rozegrano dziś drugi dzień zmagań piłkarskich w drugiej edycji Turnieju Małych Bajtlów.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności23 maja 202212:44

Sklepy w Raciborzu świecą pustkami. Radni o raciborskich obszarach zdegradowanych

Sklepy w Raciborzu świecą pustkami. Radni o raciborskich obszarach zdegradowanych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Racibórz:

W agendzie czwartkowego posiedzenia znalazła się także uchwała w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji na terenie Miasta Racibórz. Przedstawieniem sprawy zajął się dr Adam Polko z UE w Katowicach.

(greh)
Sport21 maja 202219:10

Najmłodsi walczyli o każdą piłkę. II Turniej Małych Bajtlów w Markowicach [FOTO]

Najmłodsi walczyli o każdą piłkę. II Turniej Małych Bajtlów w Markowicach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Boisko w Markowicach przy ulicy Henryka Jordana od rana tętniło dziś życiem. W sobotni poranek rozpoczął się bowiem II Turniej Małych Bajtlów, którego organizatorem były UKS Arka Markowice oraz LKS 07 Markowice.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Sport21 maja 202221:05

35-lecie sekcji skata w Górkach Śląskich

35-lecie sekcji skata w Górkach Śląskich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Podczas gdy strażacy z Nędzy pojechali rywalizować na zawodach w Szymocicach, skaciorze zasiedli przy stolikach w ich remizie.

fot. Katarzyna Kubik
Aktualności23 maja 202212:53

Komendant ma nowego zastępcę. Zmiana kadrowa w raciborskiej policji

Komendant ma nowego zastępcę. Zmiana kadrowa w raciborskiej policji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Po odejściu z Raciborza dotychczasowego zastępcy Jarosława Gorzawskiego, jego fotel zajął Mirosław Mielańczyk, dotąd naczelnik prewencji.

KPP Racibórz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.05.2022
17 maja 202211:53

Nasz Racibórz 13.05.2022

Nasz Racibórz 06.05.2022
17 maja 202211:52

Nasz Racibórz 06.05.2022

Nasz Racibórz 22.04.2022
23 kwietnia 202210:50

Nasz Racibórz 22.04.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.