Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 sierpnia 202110:00

Raport 998. Alarm w RCK. Cztery zastępy w akcji

Raport 998. Alarm w RCK. Cztery zastępy w akcji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz odnotowali dwadzieścia interwencji. Prawie połowa z nich dotyczyła usuwania gniazd owadów. Miejsce miały także inne zdarzenia. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 13 sierpnia 2021

Pierwsze piątkowe zdarzenie odnotowano o godzinie 10.20 na ulicy Wojska Polskiego w Raciborzu. Dwa zastępy strażaków zostały zadysponowane do udzielenia pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który prowadził akcję reanimacyjną około 70-letniej kobiety. Wcześniej, kobieta źle się poczuła, po czym straciła przytomność. Mim wysiłku ratowników nie udało jej się uratować, lekarz stwierdził zgon.

O godzinie 12.17 odnotowano kolejne zdarzenie. Tym razem na ulicy Starowiejskiej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania dotarła informacja o wejściu w stan alarmu czujki gazu w kotłowni jednego z budynków. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce okazało się, że osoby przebywające w budynku znajdują się już na zewnątrz, a samo pomieszczenie kotłowni zostało przewietrzone. Strażacy dokonali pomiarów, jednak zagrożenia nie stwierdzili.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 13.02. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o gnieździe owadów na ulicy Gadego. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP, który zajął się usunięciem nieproszonych gości.

O godzinie 16.01 zawyła syrena alarmowa w Rudach. Jeden zastęp OSP zadysponowano na ulicę Kozielską, gdzie na jezdnię wysypała się pasza. Działania strażaków polegały na uprzątnięciu jezdni.

Kolejne dwa zdarzenia dotyczyły usuwania gniazd owadów. O godzinie 18.25 jeden zastęp OSP usuwał je w Kuźni na Klonowej, z kolei o godzinie 19.18 jeden zastęp z Reymonta na ulicy Smołki. W obu przypadkach były to gniazda szerszeni.

O godzinie 20.59 dwa zastępy PSP zostały zadysponowane na ulicę Odrzańską, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Udział w zdarzeniu brały VW passat oraz BMW. Łącznie w obu pojazdach podróżowały trzy osoby. Żadna z nich nie odniosła obrażeń. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, neutralizacji wycieków oraz uprzątnięciu jezdni po zdarzeniu.

Z informacji uzyskanych od nadkom. Mirosława Szymańskiego, oficera prasowego KPP Racibórz wynika, że sprawczynią zdarzenia była 25-letnia kierująca BMW, która nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 37-latkowi w passacie. Na kobietę został nałożony mandat karny. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Ostatnie piątkowe zdarzenie odnotowano o godzinie 21.10 w Gródczankach. Jeden zastęp miejscowej OSP został zadysponowany do usunięcia gniazda szerszeni.

Sobota, 14 sierpnia 2021

Sobota rozpoczęła się dla strażaków z Raciborza od interwencji o godzinie 5.04 w jednym z mieszkań przy ulicy Bosackiej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wejściu domowej czujki czadu w stan alarmu. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce okazało się, że lokatorka bezpiecznie opuściła mieszkanie, nie wymagała pomocy medycznej. Strażacy dokonali pomiarów, jednak ostatecznie zagrożenia nie potwierdzili.

O godzinie 9.11 jeden zastęp OSP został zadysponowany do Siedlisk na ulicę Żwirki i Wigury, skąd dotarła informacja o gnieździe owadów. Po dojeździe na miejsce i znalezieniu gniazda strażacy przystąpili do działań polegających na usunięciu kokonu os.

Kolejne zdarzenie znów miało miejsce na Bosackiej. Tym razem w wyniku uszkodzenia miski olejowej w pojeździe doszło do powstania plamy substancji ropopochodnej na jezdni. Plama miała długość około 120 metrów. Do akcji skierowano dwa zastępy PSP. Działania strażaków polegały na wyczyszczeniu jezdni.

Trzy koleje strażackie interwencje dotyczyły owadów błonkoskrzydłych. Pierwsza z nich miała miejsce na ulicy Szpitalnej w Krzanowicach o godzinie 17.09. Miejscowi ochotnicy usuwali gniazdo szerszeni. Po zakończeniu działań zostali przedysponowani na ulicę Mikołaja w Krzanowicach (godz. 17.41), gdzie ich działania polegały na usunięciu kolejnego gniazda. I tym razem były to szerszenie. Podobne zdarzenie odnotowano także w Raciborzu przy ulicy Anny o godzinie 18.26. W tym przypadku do akcji skierowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe na miejsce strażacy przystąpili do usunięcia gniazda os.

O godzinie 18.26 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie z instalacji wykrywania pożarów w jednym z budynków chronionych przy ulicy Chopina. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania nie stwierdzono obecności ognia w żadnym z pomieszczeń. Prawdopodobną przyczyną wszczęcia alarmu był dym z grilla, który przedostał się do budynku i wzbudził czujkę pożarową.

Kolejna akcja miała miejsce o godzinie 21.38 na ulicy Katowickiej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta dotarło zgłoszenie mówiące o alarmie z czujki czadu. Na miejsce zadysponowano cztery zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Działania strażaków polegały na sprawdzeniu mieszkań w tym samym pionie kominowym co mieszkanie zgłaszającego oraz mieszkań przyległych. Strażackie urządzenia wskazały niewielkie stężenie CO w atmosferze. Lokale, w których wykryto tę niebezpieczną substancję, przewietrzono.

Niedziela, 15 sierpnia 2021

Pierwsze niedzielne zdarzenie odnotowano o godzinie 12.05 w Rudach na Alei Lipowej. Jeden zastęp OSP został zadysponowany do usunięcia powalonego drzewa.

O godzinie 17.10 dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP pognały na ulicę Brzeską, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Fiat 500 kierowany przez 55-letnią kobietę wypadł z drogi i wpadł do rowu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz wydobyciu pojazdu z rowu. Autem podróżowały dwie osoby, żadna z nich nie ucierpiała w tym zdarzeniu.

Z informacji przekazanych przez oficera prasowego KPP Racibórz wynika, że sprawczynią zdarzenia była 55-letnia kierująca fiatem 500. Został przeciwko niej skierowany wniosek do sądu o ukaranie.

Ostatnie niedzielne zdarzenie odnotowano o godzinie 21.23 w Kuźni Raciborskiej na ulicy Czarnieckiego. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP, którego działania polegały na usunięciu gniazda owadów.

Poniedziałek, 16 sierpnia 2021

Nowy tydzień dla strażaków z PSP rozpoczął się od interwencji przy ulicy Wąskiej w Nędzy. Dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP zostały zadysponowane do otwarcia mieszkania.

Autor: red., fot. Robert Ambroziewicz , redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności23 września 202215:29

Pożar naczepy na trasie Racibórz-Żerdziny [FOTO]

Pożar naczepy na trasie Racibórz-Żerdziny [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Czytelnik Kamil, KP PSP Racibórz
Reklama
Aktualności23 września 202210:31

Gwałcił i nagrywał komórką. Areszt dla podejrzanego

Gwałcił i nagrywał komórką. Areszt dla podejrzanego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Dotychczasowe ustalenia śledztwa wskazują na to, iż podejrzany podstępem doprowadzał pokrzywdzone (najczęściej poznane np. w dyskotece lub miejscu publicznym) do stanu nieprzytomności podając im alkohol.

PO Gliwice
Reklama
Reklama
Aktualności23 września 202211:06

Czołowe zderzenie w Rybniku. Kierowca zaplanował zabójstwo żony?

Czołowe zderzenie w Rybniku. Kierowca zaplanował zabójstwo żony? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Komunikat Prokuratury Okręgowej w Rybniku, fot. Rybnik i okolice-Informacje drogowe 24H
Reklama
Aktualności24 września 202210:54

Franciszek Pieczka (1928-2022). Pożegnanie

Franciszek Pieczka (1928-2022). Pożegnanie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Rodzony Ślązak z gminy Godów niedaleko Raciborza zmarł wczoraj, 23 września. Dwa lata temu, w wywiadzie dla GCKSiT, opowiadał o swojej młodości. Bywał w Raciborzu.

fot. Jerzy Reżny
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202216:43

Ponad sto koni na żerdzińskim Hubertusie [FOTO i WIDEO]

Ponad sto koni na żerdzińskim Hubertusie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Impreza zorganizowana przez stajnię Podkowa zgromadziła hodowców i miłośników koni z całej południowej Polski i Czech.

red.
Reklama
Aktualności25 września 202214:19

Trwa festyn charytatywny w raciborskim grodzie. Pomagają Joli

Trwa festyn charytatywny w raciborskim grodzie. Pomagają Joli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

- Jola to radosna, pełna życia dziewczyna - nasza dobra koleżanka. Niestety na jej drodze stanął nowotwór. Leczenie nie tylko wymaga od pacjentki ogromnego wysiłku, ale także jest bardzo drogie. Chcemy w tych trudnych chwilach wesprzeć Jolę, organizując specjalnie dla niej festyn charytatywny - tyle w zapowiedzi przesłanej do redakcji. Zgodnie z nią, w grodzie Drengów ruszyła plenerowa impreza.

fot. Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport24 września 202220:27

Wicher Płonia niestraszny pszowskiemu Górnikowi [FOTO]

Wicher Płonia niestraszny pszowskiemu Górnikowi [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartej kolejce pierwszej grupy C klasy Podokręgu Racibórz naprzeciw siebie stanęły zespoły Wichru Płonia i TS Górnik Pszów. Oba zespoły dzieliła różnica trzech punktów na korzyść ekipy z Pszowa.

(greh)
Aktualności25 września 202217:38

Sezon na finiszu. Motocyklowe nieszpory przy św. Krzyżu [FOTO i WIDEO]

Sezon na finiszu. Motocyklowe nieszpory przy św. Krzyżu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Motocykliści skupieni wokół grupy SRC Motocykle spotkali się dziś, 25.09., na corocznych nieszporach przy kościele pw. św. Krzyża w Pietrowicach Wielkich.

Jan Ptak, w
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Nasz Racibórz 26.08.2022
31 sierpnia 202222:40

Nasz Racibórz 26.08.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.