PKS Racibórz wprowadza ważne zmiany w kursowaniu autobusów
Będą obowiązywać od 4 września, zarówno na terenie powiatu raciborskiego jak i wodzisławskiego oraz rybnickiego. PKS podał rozkład na trasie do Gliwic. Warto zaznajomić się z komunikatami raciborskiego przewoźnika.
Od 4 września wprowadzone zostają zmiany w kursowaniu autobusów na liniach obejmujących Gminę Kornowac:
Racibórz – Kobyla – Łańce - Racibórz - odjazd godz. 7:25 S – nowy kurs
Racibórz – Kobyla – Łańce – Racibórz - odjazd godz. 8:10 S – nowy kurs
Racibórz – Kobyla – Łańce – Racibórz - odjazd godz. 13:30 S – nowy kurs
Racibórz – Pogrzebień - Kornowac - Lęgów – Rzuchów – odjazd godz. 7:15 S – nowy kurs
Rzuchów – Kornowac – Pogrzebień – Racibórz – odjazd z Rzuchowa godz. 7:48 S - nowy kurs
Racibórz – Pogrzebień - Kornowac - Lęgów – Rzuchów – odjazd godz. 13:25 S – nowy kurs
Rzuchów – Kornowac – Pogrzebień – Racibórz – odjazd z Rzuchowa godz. 13:58 S - nowy kurs
Racibórz – Pogrzebień - Kornowac - Lęgów – Rzuchów – odjazd godz. 14:30 S – nowy kurs
Rzuchów – Kornowac – Pogrzebień – Racibórz – odjazd z Rzuchowa godz. 14:58 S - nowy kurs
Pozostałe kursy na trasie Racibórz – KOBYLA - Racibórz będą kursowały jak dotychczas.
Do 29.09.2017 został wprowadzony zakaz ruchu w kierunku dworca autobusowego. Objazd w kierunku dworca będzie odbywał się ulicami: Siwonia, Przejazdową i Cygarową. Przystanki Racibórz Armii Krajowej/Rogera oraz Racibórz Armii Krajowej Kościół zostają przeniesione na ulicę Bosacką przystanek Bosacka/Jana. W kierunku Markowic autobusy odjeżdżają tak jak dotychczas.
Od 4 września 2017 r. nastąpi zmiana godzin kursowania następujących autobusów:
Racibórz - Pietrowice Wlk. (dotychczas odjazd godz: 6:50) - odjazd 6:45 - będzie kursował przez Żerdziny Świerczewskiego oraz Pawłów Pietrowicka Szkoła
Racibórz - Pietrowice Wlk. (dotychczas odjazd godz: 6:55) - odjazd 6:40 - będzie kursował przez Raków - Tłustomosty
W związku z reorganizacją komunikacji publicznej na terenie Gminy Pilchowice 30 sierpnia 2017 r. wprowadza się zmiany w kursowaniu autobusów PKS Racibórz na trasie Racibórz – GLIWICE - Racibórz
Odjazdy z Raciborza do Gliwic
dni robocze od poniedziałku do piątku
4:00*, 6:40*, 7:45^, 10:25^, 12:20^, 14:20# (14:30^ w dni wolne od nauki), 16:15^, 18:30^
* - przez Nędzę – Kuźnię Raciborską
^ - przez Szymocice
# - przez Szymocice - Rudę Kozielską
soboty
10:25^, 14:30^ , 17:00*
* - przez Nędzę – Kuźnię Raciborską
^ - przez Szymocice
niedziele i święta
17:00*
* - przez Nędzę – Kuźnię Raciborską
Odjazdy z Gliwic do Raciborza
dni robocze od poniedziałku do piątku
6:10#, 8:25^, 10:40^, 12:20^, 14:20^, 16:10^, 18:20^, 20:20*
* - przez Turze – Kuźnię Raciborską\
^ - przez Szymocice
# - przez Szymocice - Rudę Kozielską
soboty
12:20^, 16:10^, 18:20*
* - przez Nędzę – Kuźnię Raciborską
^ - przez Szymocice
niedziele i święta
18:20*
* - przez Nędzę – Kuźnię Raciborską
Każdy z kursów będzie obsługiwał dodatkowe przystanki autobusowe Gliwice Plac Piastów oraz Gliwice Dworcowa, ponadto w dni nauki szkolnej obsługiwany będzie przystanek Pilchowice Szkoła (szczegółowy rozkład jazdy autobusów znajdzie Państwo z zakładce „Przystanki”)
kurs linii Racibórz – Gliwice przez Sośnicowice z godz. 6:25 będzie przejeżdżać przez Nędzę, Kuźnię Raciborską, Pilchowice. Odjazd z Raciborza o godz. 6:40
kurs Racibórz – Kuźnia Rac. obsługiwany w soboty i niedziele odjazd godz. 17:15 – został wydłużony do Gliwic – odjazd godz. 17:00
kurs Ruda Kozielska - Racibórz – odjazd 6:50 – będzie obsługiwany od Kuźni Raciborskiej – miejscowość Ruda Kozielska będzie obsługiwana kursem z Gliwic
kurs Racibórz – Ruda Kozielska odjazd 14:20 będzie obsługiwany do Kuźni Raciborskiej – miejscowość Ruda Kozielska będzie obsługiwana kursem do Gliwic odjazd 14:20
Od 4 września ulegnie zmianie przebieg linii nr 31, 32, 38 i 41. Zlikwidowane zostaną natomiast linie 31S, 35 i 37. W związku z tym zmianie ulegnie także rozkład jazdy.
Linia 31 nie będzie obsługiwać przystanków w Syryni przy ul. 3 Maja oraz w Pszowie przy ulicy Karola Miarki. W Skrzyszowie w związku z likwidacją linii 37 nie obsługiwane będą przystanki przy ulicy Dębowej (należy korzystać z przystanku Skrzyszów 1 Maja na linii 38). Na życzenie mieszkańców linia 41 połączy Lubomię i Syrynię z Pszowem. Autobusy zatrzymywać się będą na przystankach przy ulicy Paderewskiego i na dworcu autobusowym w Pszowie.
Nowy przebieg linii:
31 -Lubomia las -Buków - Syrynia (Buglowiec) - Nieboczowy - Bluszczów - Rogów Rogowiec-Czyżowice - Wodzisław Śl. (Matuszczyka) - Wodzisław Śl. d.a.
32- Uchylsko - Gorzyczki Kolonia Fryderyk- Gorzyce - Olszenica - Podbucze - Turza Śl. (Mszańska)- Wodzisław Śl.
33- Chałupki - Odra - Olza - Gorzyce -Turza Śl. - Wodzisław Śl.
34- Bluszczów - Rogów - Bełsznica- Gorzyce - Turza Śl. - Wodzisław Śl.
36- Jastrzębie-Zdrój - Skrbeńsko - Gołkowice - Godów - Łaziska - Gorzyczki - Gorzyce - Czyżowice -Wodzisław Śl.
38 - Gołkowice - Godów - Skrzyszów - Krostoszowice - Mszana -Wodzisław Śl.
40 - Racibórz -Lubomia - Syrynia - Bluszczów - Rogów - Bełsznica - Gorzyce - Turza Śl. -Wodzisław Śl.
41 - Racibórz - Lubomia - Syrynia - Zawada - Pszów - Wodzisław Śl.
Od września 2017 r. organizatorem komunikacji autobusowej na liniach autobusowych relacji:
Racibórz – Raszczyce – Adamowice - Lyski – Pstrążna - Rydułtowy oraz Racibórz – Raszczyce – Żytna - Lyski – Pstrążna - Rydułtowy będzie Powiat Raciborski. Dokładna data uruchomienia w/w komunikacji zostanie podana w późniejszym terminie. W związku z powyższym nastąpi zmiana godzin kursowania autobusów dla w/w linii komunikacyjnych.
Odjazdy z Raciborza do Lysek p. Adamowice
6:15 S, 8:20 D, 10:25 D, 12:15 D, 13:40 D p. Żytną, 14:30 D, 15:25 S p. Żytną, 15:45 Dm, 18:10 Dm, 20:40 Dm
Odjazdy z Raciborza do Rydułtów
13:40 D, 15:25 S,
Odjazdy z Lysek do Rydułtów
7:05 S, 9:15 D
Odjazdy z Rydułtów do Lysek
7:35 S, 12:15 D, 14:40 D, 16:05 S
Odjazdy z Rydułtów do Raciborza
14:40 D, 16:05 S
Odjazdy z Lysek do Raciborza p. Adamowice
4:55 D, 7:05 S, 7:10 S p. Żytną, 9:10 D, 11:15 D, 12:45 D, 15:00 D p. Żytną, 15:05 D, 16:15 Dm, 16:28 S p. Żytną, 18:40 Dm
D – kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt
S – kursuje w dni nauki szkolnej
m – nie kursuje 24 grudnia i 31 grudnia
Rozkład jazdy autobusów został przygotowany pod kątem skomunikowania połączeń powiatowych z komunikacją organizowaną przez ZTZ Rybnik na linii nr 27 Lyski – Rybnik.
Wszystkie komunikaty znajdziesz [tutaj]
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.