W agendzie czwartkowego posiedzenia znalazła się także uchwała w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji na terenie Miasta Racibórz. Przedstawieniem sprawy zajął się dr Adam Polko z UE w Katowicach.
Ciągnącą się od kwietnia dyskusja dotyczy planowanej inwestycji za 150 tys. zł. Radni nie chcą się na nią zgodzić. Na zdjęciu radny Marcin Fica i dyrektor MZB Andrzej Migus.
– Nie jest respektowany przez samochody dostawcze zakaz poruszania się po płycie rynku – alarmuje radny Marcin Fica.
Za strażakami z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP pracowity weekend. W okresie od piątku do niedzieli odnotowano bowiem dwanaście interwencji. Najpoważniej wyglądające zdarzenie miało miejsce w Turzu (gm. Kuźnia Raciborska) na ulicy Raciborskiej. Sprawdź szczegóły.
Nie w Warszawie, Gdańsku, czy Krakowie, a w Chorzowie, Wałbrzychu, Rudzie Śląskiej i Płocku średnie ceny ofertowe mieszkań rosły w ciągu ostatniego roku najmocniej – wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez serwis nieruchomości Otodom
- Miało być transparentnie, przejrzyście. Poprzednia formuła dotowania stowarzyszeń widać została uznane za niebezpieczną - mówił na komisji gospodarki były prezydent a dziś radny Mirosław Lenk.
Zagraniczne praktyki uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu „Budowlanka – Gastronomik” to wyzwanie, obowiązki, ale również wielka przygoda życiowa.
Była to już siódma edycja imprezy, poświęconej obecnie Jurkowi Wiśniewskiemu, jej inicjatorowi, działaczowi na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych, zmarłemu w listopadzie 2021 r.
W niedzielę, 22 maja, od wczesnych godzin porannych na boiskach siatkarskich przy ulicy Żorskiej toczyła się rywalizacja o awans do fianału mistrzostw Śląska juniorów w siatkówce plażowej.
Miejscowy kolekcjoner paczek papierosów pokazał markę Orient. – Jej cena to blisko sześć tysięcy złotych – mówi.
Las w Raciborzu-Brzeziu na granicy z Pogrzebieniem ma ścieżkę edukacyjno-kontemplacyjną.
Dziś, 22 maja, odbyła się doroczna procesja dziękczynno-błagalna na tworkowski Urbanek.
Arcybiskup koadiutor katowicki Adrian Galbas SAC odprawił dziś Mszę św. w brzeskim kościele. Liturgia wieńczyła obchody I Dni Dulcissimiańskich. W klasztorze sióstr Marianek posadzono Dąb Niepodległości.
Urodzinowe obchody, spóźnione o rok z powodu epidemii, strażacy rozłożyli na trzy dni – dziś, 22.05., przyszedł czas na Mszę św. oraz uroczysty apel. Na kolejne okrągłe rocznice chcieliby mieć nowy wóz bojowy. Obecny, magirus, ma w metryce 47 lat.
W raciborskiej dzielnicy Markowice rozegrano dziś drugi dzień zmagań piłkarskich w drugiej edycji Turnieju Małych Bajtlów.
Na wydarzenie, 27 maja, zaprasza Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Raciborzu. Patronem medialnym jest naszraciborz.pl. W naszej galerii zdjęcia z edycji 2020.
W świątyni przy ul. Warszawskiej zwieńczono sobotnie wydarzenia związane z Dniami Dulcissimiańskimi.
Raciborski stadion lekkoatletyczny przy Zamkowej gościł dziś uczestników meczu młodzieżowego Śląsk - Morawy U20, U18.
Prowadzi je paulin, o. Laurencjusz Jan Żezicki OSPPE posługujący w rejonie Kijowa na Ukrainie. Łaskami słynąca ikona raciborska to najstarsza znana kopia cudownego obrazu z Jasnej Góry. Poznajcie program misji i zobaczcie zdjęcia z Mszy św. na ich rozpoczęcie.
Podczas gdy strażacy z Nędzy pojechali rywalizować na zawodach w Szymocicach, skaciorze zasiedli przy stolikach w ich remizie.
II edycja turnieju siatkówki samorządowców z subregionu zachodniego województwa śląskiego przeszła dziś do historii. W arenie przy Łąkowej najlepsi byli reprezentanci raciborskiego magistratu. Rywalizowało sześć drużyn.
Boisko w Markowicach przy ulicy Henryka Jordana od rana tętniło dziś życiem. W sobotni poranek rozpoczął się bowiem II Turniej Małych Bajtlów, którego organizatorem były UKS Arka Markowice oraz LKS 07 Markowice.