Kultura i edukacja12 czerwca 201800:09

Sześć medali raciborskich lekkoatletów na Mistrzostwach Śląska w Gliwicach

Sześć medali raciborskich lekkoatletów na Mistrzostwach Śląska w Gliwicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Na Arenie Lekkoatletycznej w Gliwicach, 9 czerwca, w iście afrykańskiej temperaturze odbyły się Mistrzostwach Śląska U16 w Lekkiej Atletyce.

Najwięcej wrażeń jak zwykle dostarczyły sztafety 4 x 100 m, zarówno dziewczyn jak i chłopców. Sztafeta męska w składzie: Tomasz Zalewski, Jakub Świerczek, Krzysztof Szymkiewicz i Tobiasz Brożek stanęła na drugim miejscu podium z wynikiem 46,82. Sztafeta damska w składzie: Justyna Kuźmińska, Zofia Wysoczańska, Nikola Bęś i Kamila Janczar zajęły 3 miejsce uzyskując rezultat 51,85.

Srebrny medal w biegu na 100m z nowym rekordem życiowym 11.50 zdobył Tomasz Zalewski, Patrycja Rębisz po pasjonującym finiszu wywalczyła brązowy medal w biegu na 1000 m z wynikiem 3:11,67. Po brązowe medale sięgnęły również: Zofia Wysoczańska w biegu na 200 m ppł – 32,41 i Justyna Gamrotek w rzucie oszczepem – 28,36.