Sport13 lutego 201811:21

Cztery medale uczniów raciborskiego SMS na Mistrzostwach Polski w Toruniu

Cztery medale uczniów raciborskiego SMS na Mistrzostwach Polski w Toruniu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W hali Arena Toruń w dniach od 9 do 11 lutego 2018 r. odbywały się Halowe Mistrzostwa Polski U 18 i U 20. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, będący zawodnikami MKS-SMS „Victoria” Racibórz zdobyli cztery medale.

Złote wywalczyli: Patryk Grzegorzewicz w biegu na 300 m U18 ze znakomitym rekordem życiowym 34,77s. i Szymon Dziuba w 7-boju U 20 z nowym rekordem życiowym 5017 pkt. Srebrne medale były dziełem Kacpra Haręzgi w skoku wzwyż U 20 z nowym rekordem życiowym 2,02 cm i Rafała Żyły debiutując w 7-boju U 18 uzyskał znakomity wynik 4528 pkt. Klub MKS-SMS „ Victoria” Racibórz został sklasyfikowany na 3 miejscu wśród 200 startujących klubów. Trenerami medalistów są Joanna Skalik i Piotr Morka.

Były to dla nas udane Mistrzostwa Polski. Zawodnicy stanęli na wysokości zadania godnie reprezentując szkołę, klub i Racibórz. Po emocjonujący finiszu Patryk Grzegorzewicz wygrał 300 m pokonując drugiego na mecie Jakuba Pająka o 0,01 s. Rewelacyjnie walczył do końca w 7-boju Szymon Dziuba, który w ostatniej konkurencji, w biegu na 1000m nie dał sobie odebrać zwycięstwa - powiedział trener koordynator MKS-SMS „ Victoria” Racibórz Piotr Morka.