Sport15 lutego 201711:59

Lekkoatletyka. Szkoła Mistrzostwa Sportowego na piątkę

Lekkoatletyka. Szkoła Mistrzostwa Sportowego na piątkę  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Polska: Pięć medali (złoty, trzy srebrne i jeden brązowy) wywalczyli młodzi lekkoatleci trenujący w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu na odbytych w Arenie Toruń 11-13.02 Halowych Mistrzostwach Polski U 18 i U 20 w Lekkiej Atletyce.

Na najnowocześniejszej hali lekkoatletycznej w naszym kraju Krzysztof Turski (lider światowych tabel U 18) bez problemu wygrał w znakomitym stylu bieg na 1000 metrów. Srebro zdobyła Anna Szyjka w biegu na 3000 metrów oraz dwukrotnie na drugim stopniu podium stawała Natalia Węglarz (200, 400 metrów). Trzeci w 7-boju był Szymon Dziuba. Trenerami naszych medalistów są: Joanna Skalik i Piotr Morka (trener koordynator sekcji lekkoatletycznej), który nie krył zadowolenia ze startu podopiecznych. - W tak znakomitym i szerokim gronie młodych lekkoatletów nasi pokazali się z bardzo dobrej strony. Świetnie przygotowani do tych mistrzostw wykazali i bardzo dyspozycję, ale też i dużą walczność oraz ambicję. Należą im się wielkie gratulacje.

W zawodach wystarowało 800 zawodników z blisko 200 klubów lekkoatletycznych z całego kraju. W klasyfikacji medalowej MKS-SMS Victoria Racibórz zajął wysokie 12. miejsce.

Wyniki raciborskich lekkoatletów:
1. miejsce: Krzysztof Turski - 1000 m 2:31,75
2. miejsce: Anna Szyjka - 3000 m 10:08,14
2. miejsce: Natalia Węglarz - 400 m 56.17 PB
2. miejsce: Natalia Węglarz - 200 m 24.92
3. miejsce: Szymon Dziuba - 7 bój 4776 pkt. (60m 7.42, skok w dal 6.46, pchnięcie kulą 12.75, skok wzwyż 178 cm, 60m ppł. 8.60, skok o tyczce 3.80, 1000 m 2:57.26)
5. miejsce: Victoria Wachowska - 3000 m chód 16:39,38 PB
7. miejsce: Kacper Haręzga - skok wzwyż 190 cm
10. miejsce: Wojciech Wysłuch - 60 m 7.24
18. miejsce: Patrycja Ziarkiewicz - 400 m 60.47 PB
24. miejsce: Piotr Raczek 2000 m - 6:09,14 PB

Autor: (nc),