Nasz Racibórz - Raciborski Portal Informacyjny i bezpłatny tygodnik drukowany. Wiadomości z Raciborza, aktualności, telewizja regionalna, ogłoszenia, baza firm, kultura, sport, biznes, zdrowie, noworodki i nieruchomości.

Dzisiaj jest: wtorek, 23 stycznia 2018 r.Imieniny: Fernandy, Jana i Rajmundy
Strony Partnerskie
Region:
Kanalizacja dla Kornowaca i Krzyżanowic - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Strony Partnerskie » Ekologia » 13 lutego 2012, godz. 08:54 » komentarzy: 0

Kanalizacja dla Kornowaca i Krzyżanowic

EKO-kurier 6. Są pieniądze na 62 km sieci kanalizacji sanitarnej oraz modernizację prawie 9 km sieci wodociągowej w gminach Krzyżanowice oraz Kornowac * WFOŚiGW nagrodził najlepsze eko-gospodarstwo w gminie Pietrowice Wielkie * Sam Fundusz został wyróżniony za wsparcie eko-działań samorządów.

Więcej »
500 mln zł na śląskie eko-inwestycje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Strony Partnerskie » Ekologia » 06 lutego 2012, godz. 08:48 » komentarzy: 0

500 mln zł na śląskie eko-inwestycje

EKO-kurier 5. Zasady dofinansowania przedsięwzięć były tematem konferencji prasowej, którą Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zorganizował w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie. Omówiono najważniejsze zmiany.

Więcej »
System pogrąża polskie szpitale - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Strony Partnerskie » Szpital Rejonowy » 01 lutego 2012, godz. 13:53 » komentarzy: 0

System pogrąża polskie szpitale

Kliknij tutaj i zobacz jak system pogrąża polskie szpitale, w tym również Szpital Rejonowy w Raciborzu.

Więcej »
Reklama
Reklama
Oni są EKO! Forum w Katowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Strony Partnerskie » Ekologia » 25 stycznia 2012, godz. 14:32 » komentarzy: 0

Oni są EKO! Forum w Katowicach

EKO-kurier 4. Forum Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Polska Efektywna Energetycznie w Katowicach * Podsumowano ubiegłoroczne edycje konkursów ekologicznych. Ponad 32 tony plastikowych butelek i prawie 3,5 tony baterii to wynik jaki udało się osiągnąć wszystkim placówkom.

Więcej »
Za dużo marketów, za mało zieleni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Strony Partnerskie » Ekologia » 23 stycznia 2012, godz. 11:38 » komentarzy: 0

Za dużo marketów, za mało zieleni

EKO-kurier 3. Konkurs Eko-aktywni rozstrzygnięty * Nasza sonda: Większość nas z problemem ekologii spotyka się na co dzień, ale czy potrafimy o nią zadbać w swoim środowisku? Co ważniejsze, czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się co można zrobić by poprawić sytuację ekologiczną naszego otoczenia?

Więcej »
Medale od złotej medalistki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Strony Partnerskie » Rafako » 23 stycznia 2012, godz. 08:25 » komentarzy: 0

Medale od złotej medalistki

Justyna Kowalczyk wręczyła medale najlepszym zawodnikom, którzy stanęli na podium inauguracyjnych zawodów III edycji „Biegu na Igrzyska”. Nasza złota medalistka jest patronką zawodów, bo to dzięki niej narciarstwo biegowe stało się w Polsce jedną z ulubionych form rozrywki.

Więcej »
Trzynastka pełna niespodzianek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Strony Partnerskie » Rafako » 23 stycznia 2012, godz. 08:20 » komentarzy: 0

Trzynastka pełna niespodzianek

Do ostatniego momentu nie było pewności, czy XIII Mistrzostwa Polski Energetyków w Narciarstwie Alpejskim dojdą do skutku. Jednak gdy dzień przed zawodami zaczął sypać śnieg było pewne, że trzynaste z kolei mistrzostwa nie mogą być pechowe.

Więcej »
Strony Partnerskie » Rafako » 18 stycznia 2012, godz. 14:09 » komentarzy: 0

Pomóż WOŚP i kibicuj Justynie Kowalczyk

Bluza Justyny Kowalczyk i wejściówka na zawody Pucharu Świata w narciarstwie biegowym z udziałem naszej zawodniczki przekazane przez RAFAKO to tylko niektóre z atrakcji, jakie można wylicytować w ramach aukcji WOŚP.

Więcej »
Nowy kardiotokograf dla szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Strony Partnerskie » Szpital Rejonowy » 18 stycznia 2012, godz. 11:47 » komentarzy: 2

Nowy kardiotokograf dla szpitala

Kardiotokograf - urządzenie do monitorowania akcji serca płodu i skurczy mięśni macicy ciężarnej trafiło właśnie na raciborski oddział ginekologiczno-położniczy. Sprzęt o wartości blisko 10 tys. zł zakupiono z wpłat na konto Fundacji 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2010 r.

Więcej »
Reklama
Reklama
Jak młodzi uczą dorosłych ekologii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Strony Partnerskie » Ekologia » 16 stycznia 2012, godz. 08:12 » komentarzy: 0

Jak młodzi uczą dorosłych ekologii

EKO-kurier 2. W tym wydaniu: Każdy uczeń wie, co robić z ZSEE, czyli jak w SP 4 uczą dorosłych ekologii * WFOŚiGW umorzył pożyczkę dla Raciborza * Eko-dotacje w Pietrowicach czekają - ostatni moment na złożenie wniosku * Terminy naboru - ważne dla ubiegających się o dotację * Uratują staw Kalina * Europejskie dotacje dobrze służą ludziom i środowisku.

Więcej »
Szefowa neurologii lubi sensację - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Strony Partnerskie » Szpital Rejonowy » 11 stycznia 2012, godz. 11:50 » komentarzy: 1

Szefowa neurologii lubi sensację

Do pracy do Raciborza dojeżdża z Bytomia, gdzie mieszka razem z mężem i 9-letnią córką. Chciała być laryngologiem, ale życie zdecydowało, że została neurologiem. o kim mowa? O kierownik oddziału neurologicznego raciborskiej lecznicy Grażynie Brzezince-Dakowskiej.

Więcej »
Dwa nowoczesne USG w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Strony Partnerskie » Szpital Rejonowy » 11 stycznia 2012, godz. 11:51 » komentarzy: 0

Dwa nowoczesne USG w Raciborzu

300 tys. zł wydał Szpital Rejonowy w Raciborzu na zakup dwóch nowoczesnych ultrasonografów dla zakładu diagnostyki oraz oddziału ginekologii. Ten drugi aparat wyposażono w tzw. monitor kopiujący, który umożliwia obserwację badania przez pacjentkę. Poniżej wykaz nowego sprzętu.

Więcej »
Fundacja przekazała kolejny sprzęt - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Strony Partnerskie » Szpital Rejonowy » 11 stycznia 2012, godz. 11:54 » komentarzy: 2

Fundacja przekazała kolejny sprzęt

Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu przekazała nieodpłatnie kolejną partię sprzętu dla dwóch raciborskich placówek. Do Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Raciborzu trafił drobny sprzęt do rehabilitacji o wartości 1448,70 zł, a do pogotowia kołnierze.

Więcej »
Reklama
Podsumowanie badań finansowanych przez Powiat - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Strony Partnerskie » Szpital Rejonowy » 11 stycznia 2012, godz. 11:46 » komentarzy: 0

Podsumowanie badań finansowanych przez Powiat

16 grudnia 2011 r. Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu zakończył realizację, finansowanych przez Powiat Raciborski, badań przesiewowych dla mieszkańców naszego powiatu.

Więcej »
Strony Partnerskie » 10 stycznia 2012, godz. 10:36 » komentarzy: 0

AGIMEX - 15 lat doświadczeń!

Firma Agimex rozpoczęła swoją działalność w 1996 roku, jako pierwsza w Raciborzu zajmująca się odzyskiwaniem nadpłaconego w Niemczech, Austrii oraz Holandii podatku (z początku tylko dla osób posiadających niemieckie obywatelstwo). Od 2004, z chwilą wejścia Polski do Unii Europejskiej, załatwiamy także wszystkie formalności związane z uzyskaniem zagranicznych zasiłków rodzinnych, na dzieci mieszkające w Polsce. Ponadto oferujemy szereg innych usług dla osób pracujących legalnie w wymienionych krajach. Cieszymy się z zaufania, jakim nas dotychczas obdarzono a jednocześnie deklarujemy podtrzymanie wysokiej jakości naszych usług.

 

Obecnie rozliczamy podatki: w Niemczech za lata 2008 do 2011; w Austrii i Holandii za lata 2007 do 2011 oraz przyjmujemy wnioski o zasiłki rodzinne w tych krajach (Kindergeld, Elterngeld, Erziehungsgeld, Familienbeihilfe, Kinderbijslag) a także wnioski o emerytury z pracy za granicą, wnioski o holenderskie „rozłąkowe” oraz dotacje do holenderskiego ubezpieczenia zdrowotnego.  Wnioski można składać w naszym biurze w godzinach od 8:00 do 16:00 (w soboty do 12:00)

Wszystkie formalności można załatwić również korespondencyjnie. Niezbędne formularze oraz jasne instrukcje przesyłamy pocztą lub mailem. Nasi konsultanci z przyjemnością odpowiedzą też na każde  pytanie, dotyczące naszych usług, pod numerem telefonu: 32 415 56 58.

Za wykonanie usługi rozliczenia podatku lub za złożenie wniosku o inne zagraniczne świadczenia nie pobieramy żadnych opłat wstępnych. Prowizja za nasze usługi należy do najniższych w kraju i jest płatna dopiero po otrzymaniu zwrotu podatku, zasiłków lub innych świadczeń, na podane przez klienta konto. Podatek można u nas rozliczyć już od 30 € (brutto).

 

Nasze ponad 15-letnie doświadczenie oraz indywidualne podejście do każdej sprawy gwarantują szybkie i sprawne opracowanie zleconych nam wniosków. Każdą sprawę prowadzimy tak, aby jak najlepiej spełnić oczekiwania naszych klientów. Odzyskujemy maksymalne kwoty zwrotu podatku oraz wszystkie inne należne świadczenia w najkrótszym możliwym czasie. W razie potrzeby bezpłatnie składamy odwołanie na błędna decyzję urzędu.

Jeżeli pracowałeś legalnie za granicą powierz swoje sprawy doświadczonemu zespołowi specjalistów naszej firmy. Od ponad 15 lat zaufało nam tysiące osób z całego kraju. Dołącz do grona zadowolonych klientów i odzyskaj z nami najwyższy możliwy zwrot nadpłaconego podatku lub maksimum należnych świadczeń.

Zapraszamy!

Więcej »
Partnerzy portalu
 • Dentica 24
 • ostrog.net
 • Szpital Rejonowy w Raciborzu
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa
 • Villa Rubinstein
 • Apteka w sieci
 • PGL DOM Sp. z o.o.
 • PWSZ w Raciborzu
 • Zajazd Biskupi
 • Kampka
 • Margomedia - studio graficzne, projektowanie stron internetowych, reklama, druk
 • Ciepły dom
 • USG Ostrowicz
Numery archiwalne
Pokaż listę wszystkich numerów »
Numer archiwalny Naszraciborz 03 2018 [466]
Naszraciborz 03 2018 [466]
dodano: 19.01.2018
Numer archiwalny Naszraciborz 02 2018 [465]
Naszraciborz 02 2018 [465]
dodano: 12.01.2018
Numer archiwalny Naszraciborz 01 2018 [464]
Naszraciborz 01 2018 [464]
dodano: 08.01.2018
Numer archiwalny Naszraciborz 52 2017 [463]
Naszraciborz 52 2017 [463]
dodano: 22.12.2017
Dziś w Raciborzu
wtorek | 23 stycznia 2018 | 21:09
1.0°C
całkowite zachmurzenie
wiatr słaby 3.6 m/s
z kierunku północno-wschodniego
Ciśnienie:1027 hpa
Wilgotność:90%
Wschód słońca:07:31
Zachód słońca:16:27
środa
24.01.2018
1.7°C
-2.5°C
czwartek
25.01.2018
1.9°C
0.4°C
piątek
26.01.2018
4.6°C
0.6°C
Partnerzy portalu
Najnowsze oferty
Zobacz wszystkie
Raciborskie drogi do polskości
Tygodnik Nasz Racibórz
największy regularny nakład w powiecie raciborskim.
Co piątek w ponad stu punktach i największych zakładach pracy 10-13 tysięcy egzemplarzy gazety!
Kliknij i Czytaj wydanie cyfrowe »
Zobacz nowy numer Raciborskiego Rynku ZdrowiaZobacz nowy numer Raciborskiego Rynku ZdrowiaZobacz także co nowego w dziale Zdrowie i styl życia
Noworodki
Pokaż wszystkie »
Malwina Pawełek
23 stycznia 2018, godz. 19:13
Malwina Pawełek
Hej! Jestem Malwina, i jestem córką Agnieszki i Jana. Urodziłam się 15 stycznia 2018 roku o godzinie 12.05. Miałam wtedy 3170 gram i mierzyłam 53 cm. Wspólnie z rodzicami będę…
zobacz więcej »
Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Subskrybuj nasz newsletter!

Akronis | Aktualności | Biznes | Co to jest konto prenumeratora? | Drukarnia NaszRaciborz.pl | Ekologia | Felietony | Filmy | Baza firm | Foto na płótnie | Głubczyce | Gotowanie | Grud | Historia | Kącik dietetyka | Kontakt i reklama | Książki | Kultura i edukacja | Metamorfozy | Moda & uroda | Motoryzacja | Nabór do przedszkoli | Raciborski Rynek Nieruchomości | Noworodki | Ogłoszenia | Ogłoszenia urzędowe | Patrol24 | PGL DOM | Polityka dotycząca Plików Cookies czyli tzw "ciasteczek" | PRD | Raciborska Telewizja Kablowa | Raciborskie drogi do polskości | Rafako | Regulamin | SM Nowoczesna | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Szpital Rejonowy | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie | Zwierzęta
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.naszraciborz.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij