Nasz Racibórz - Raciborski Portal Informacyjny i bezpłatny tygodnik drukowany. Wiadomości z Raciborza, aktualności, telewizja regionalna, ogłoszenia, baza firm, kultura, sport, biznes, zdrowie, noworodki i nieruchomości.

Dzisiaj jest: środa, 13 grudnia 2017 r.Imieniny: Dalidy, Juliusza i Łucji
Wiara
Region:
Styl życia » Wiara » 21 maja 2017, godz. 13:26 » Grzegorz Wawoczny » komentarzy: 0

W gościnie u świętego Urbana. Parafianie z Tworkowa, Bolesławia i czeskiej Haci na międzynarodowym odpuście

W gościnie u świętego Urbana. Parafianie z Tworkowa, Bolesławia i czeskiej Haci na międzynarodowym odpuście - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Krzyżanowice:

Coraz więcej wiernych uczestniczy w uroczystościach odpustowych na tworkowskim Urbanku. Dziś tradycyjnie do pątniczego kościółka na skraju wsi przyszły pielgrzymki z Tworkowa, sąsiedniego Bolesławia i czeskich Haci. 

Więcej »
Styl życia » Wiara » 14 maja 2017, godz. 19:54 » h.mac » komentarzy: 0

Procesja św. Izydora Oracza przeszła ulicami Jankowic

Procesja św. Izydora Oracza przeszła ulicami Jankowic - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Kuźnia Raciborska:

W niedzielny poranek 14 maja pod kapliczką św. Izydora Oracza w Jankowicach odbyły się doroczne uroczystości odpustowe ku czci jej patrona. 

Więcej »
Styl życia » Wiara » 07 maja 2017, godz. 15:34 » Michał Kaptur » komentarzy: 34

Polsko-rosyjski koncert uwielbienia w Kościele Zielonoświątkowym w Raciborzu

Polsko-rosyjski koncert uwielbienia w Kościele Zielonoświątkowym w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Dzisiejsze wydarzenie wieńczyło zajęcia oraz warsztaty muzyczne raciborzan z grupą muzyków z Moskwy. Goszczący w Raciborzu Rosjanie są profesjonalnymi muzykami, którzy na co dzień pracują lub pracowali w telewizji lub Filharmonii Moskiewskiej. Koncert poprzedziła przypowieść o synu marnotrawnym, przedstawiona przez zaproszonych artystów oraz odegrana we fragmentach w formie monologu.

Więcej »
Racibórz ma od dziś nowego diakona Kościoła katolickiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Styl życia » Wiara » 06 maja 2017, godz. 16:25 » » komentarzy: 0

Racibórz ma od dziś nowego diakona Kościoła katolickiego

Racibórz:

Bp Paweł Stobrawa udzielił święceń diakonatu 10 akolitom z V roku Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Uroczystość, w której uczestniczyły rodziny i wspólnoty parafialne nowych diakonów, odbyła się w sobotę 6 maja w kościele seminaryjnym św. Jadwigi Śląskiej.

Więcej »
Reklama
Reklama
Styl życia » Wiara » 09 kwietnia 2017, godz. 13:33 » fot. Magdalena i Marta Wawoczny » komentarzy: 0

Żałość ze śmiechem i smutek z weselem

Żałość ze śmiechem i smutek z weselem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Śmiech będzie zmieszany z żałością, a końcem wesela smutek zawładnie (Prz 14, 13) - tak dominikanin o. Peregryn z Raciborza (ok. 1260 - ok. 1333) rozpoczął przed kilkuset laty swoje kazanie na Niedzielę Palmową. - Tymi słowami można trafnie określić dzisiejsze święto. Dziś bowiem Kościół łączy żałość ze śmiechem i smutek z weselem. Śmiech i wesele są przedstawione w ewangelii, która jest czytana przed Mszą św., smutek zaś i żałość w opisie męki Pańskiej - dodał. Kościół katolicki rozpoczął dziś obchody Wielkiego Tygodnia. Na zdjęciach procesja Niedzieli Palmowej w parafii Racibórz-Brzezie.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 09 kwietnia 2017, godz. 12:04 » » komentarzy: 0

Do kościoła w Brzeziu powróciło malowidło z aniołami i Gołębicą Ducha Świątego

Do kościoła w Brzeziu powróciło malowidło z aniołami i Gołębicą Ducha Świątego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Gołębica Ducha Świętego, dwa anioły i łacińska inskrypcja (w tłum.) "Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania" z Ewangelii św. Łukasza zdobią ścianę nad prezbiterium kościoła pw. świętych Mateusza i Macieja w Brzeziu. Malowidło to element pierwotnego wystroju zbudowanej w 1906 roku świątyni. Teraz, przy okazji renowacji dachu i drewnianego sklepienia kościoła, zostało odtworzone. Dziś po raz pierwszy mogli je zobaczyć wierni podczas niedzielnej Mszy św.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 07 kwietnia 2017, godz. 23:52 » fot. Jennifer Wochnik » komentarzy: 0

IV Droga Krzyżowa ulicami Sławikowa

IV Droga Krzyżowa ulicami Sławikowa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Rudnik: 7 kwietnia wierni z parafii Sławików oraz okolicznych parafii wzięli udział w drodze krzyżowej ulicami Sławikowa. Rozważaniom Męki Pańskiej przyświecało hasło: "Maryjo, naucz nas kochać Boga" wpisujące się w obchody setnej rocznicy objawień Matki Boskiej w Fatimie. Więcej »
Styl życia » Wiara » 06 kwietnia 2017, godz. 09:11 » Materiał nadesłany » komentarzy: 1

Misterium Męki Pańskiej w Krzyżanowicach

Misterium Męki Pańskiej w Krzyżanowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Krzyżanowice:

Grupa teatralna z Krzyżanowic zorganizowała kolejne przedstawienie - tym razem było to Misterium Męki Pańskiej pt. "Śladami Jezusa".

Więcej »
Styl życia » Wiara » 29 marca 2017, godz. 12:02 » » komentarzy: 0

Rodzinna Nędza żegna śp. ks. prof. dr. hab. Alojzego Marcola

Rodzinna Nędza żegna śp. ks. prof. dr. hab. Alojzego Marcola - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Nędza:

Zmarłego w wieku 85 lat kapłana, byłego rektora nyskiego seminarium, żegnają dziś biskupi Andrzej Czaja, Rudolf Pierskała, Jan Kopiec i Jan Bagiński, księża ziemi raciborskiej i metropolii górnośląskiej, rodzina, znajomi, przyjaciele i mieszkańcy rodzinnej Nędzy.

Więcej »
Reklama
Reklama
Styl życia » Wiara » 26 marca 2017, godz. 00:27 » Michał Kaptur » komentarzy: 0

Pielgrzymka Skautów Europy do Rud

Pielgrzymka Skautów Europy do Rud - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Kuźnia Raciborska:

25 marca Skauci Europy obchodzili swoje święto - Dzień Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego. Całe śląskie środowisko wybrało się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach koło Raciborza. Odprawiono Mszę św., zjedzono wspólny posiłek, a po nim odbyła się konferencja dla rodziców pt. Przygoda harcerska jako ważny element wychowania następnego pokolenia (dh Michał Kuczaj). Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Więcej »
Ziemia Krwi Męczęńskiej w klasztorze Annuntiata - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Styl życia » Wiara » 12 marca 2017, godz. 19:18 » komentarzy: 0

Ziemia Krwi Męczęńskiej w klasztorze Annuntiata

Racibórz: W klasztorze Annuntiata w Raciborzu podczas wielkopostnych skupień dla kobiet i mężczyzn wystawiony został niezwykły spektakl. "Ziemia Krwi Męczęńskiej" - to tytuł scenariusza, który zachęca widzów do refleksji nad własną gotowością oddania życia za wiarę. W rolę głównej bohaterki wcieliła się s. Olga Piluszyk, SSpS, która w sposób niezwykły ukazuje macierzyńską pomoc Maryi, w życiu i śmierci s. Caeliany. Więcej »
Styl życia » Wiara » 19 lutego 2017, godz. 09:38 » » komentarzy: 0

Śpiewać psalmy na przerwach - najnowszy Gość Niedzielny o nauczycielu z Raciborza

Śpiewać psalmy na przerwach - najnowszy Gość Niedzielny o nauczycielu z Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz: O wojnie z sobą samym, "Granicy" i tolerancji w najnowszym głównym wydaniu "Gościa Niedzielnego" mówi dr Janusz Nowak, nauczyciel języka polskiego w I LO, wykładowca w raciborskiej PWSZ. Więcej »
Fotorelacja z spotkania pielgrzymkowego na Urbanku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Styl życia » Wiara » 14 lutego 2017, godz. 20:13 » » komentarzy: 0

Fotorelacja z spotkania pielgrzymkowego na Urbanku

Powiat:

W minioną niedzielę 12 lutego w Tworkowie na Urbanku odbyło się spotkanie popielgrzymkowe grupy fioletowej, strumienia raciborskiego, Opolskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W spotkaniu wzięło udział około 70 osób. Ks. Damian – przewodnik grupy odprawił krótkie nabożeństwo w przepięknym kościółku pątniczym pw. św. Urbana. A po nabożeństwie było miłe spotkanie ze znajomymi i teraz będzie już krótszy okres oczekiwania do następnej pielgrzymki!

Więcej »
Reklama
Styl życia » Wiara » 09 lutego 2017, godz. 07:53 » komentarzy: 0

W Branicach odprawiono mszę w 70. rocznicę śmierci i pogrzebu bpa Józefa Nathana

W Branicach odprawiono mszę w 70. rocznicę śmierci i pogrzebu bpa Józefa Nathana - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Region: 5 lutego o godz. 10.30 w kościele pw. Świętej Rodziny w Branicach odprawiono uroczystą Mszę św. w 70. rocznicę śmierci i pogrzebu ks. bpa Josepha Martina Nathana, podczas której ks. bpowi Andrzejowi Czai przekazana została, podpisana przez wiernych diecezji opolskiej i gliwickiej, prośba o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego bpa J. Nathana na szczeblu diecezjalnym. Dzięki zaangażowaniu i życzliwości wielu księży dotychczas zebrano ponad 11 tys. podpisów. (fot.: A. Złoczowski) Więcej »
Styl życia » Wiara » 26 stycznia 2017, godz. 08:02 » komentarzy: 0

Koncert i zbiórka na szczytny cel - Kolędowanie dla Kamerunu w kościele NSPJ

Koncert i zbiórka na szczytny cel - Kolędowanie dla Kamerunu w kościele NSPJ - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

W ubiegłą niedzielę w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu odbyła się druga edycja Kolędowania dla Kamerunu. Celem koncertu, podczas którego wystąpił Młodzieżowy Chór Bel Canto, Chór Natanael i Przyjaciele, a także Vespere Cultus, była zbiórka na budowę przedszkola na przedmieściach Bafoussam.

Więcej »
Partnerzy portalu
 • Dentica 24
 • ostrog.net
 • Szpital Rejonowy w Raciborzu
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa
 • Villa Rubinstein
 • Apteka w sieci
 • PGL DOM Sp. z o.o.
 • PWSZ w Raciborzu
 • Zajazd Biskupi
 • Kampka
 • Margomedia - studio graficzne, projektowanie stron internetowych, reklama, druk
 • Ciepły dom
 • USG Ostrowicz
Numery archiwalne
Pokaż listę wszystkich numerów »
Numer archiwalny Naszraciborz 49 2017 [460]
Naszraciborz 49 2017 [460]
dodano: 08.12.2017
Numer archiwalny Naszraciborz 48 2017 [459]
Naszraciborz 48 2017 [459]
dodano: 01.12.2017
Numer archiwalny Naszraciborz 47 2017 [458]
Naszraciborz 47 2017 [458]
dodano: 24.11.2017
Numer archiwalny Naszraciborz 46 2017 [457]
Naszraciborz 46 2017 [457]
dodano: 17.11.2017
Dziś w Raciborzu
środa | 13 grudnia 2017 | 15:59
3.0°C
bezchmurnie
wiatr słaby 4.6 m/s
z kierunku północno-wschodniego
Ciśnienie:1014 hpa
Wilgotność:59%
Wschód słońca:07:38
Zachód słońca:15:44
czwartek
14.12.2017
3.9°C
-0.1°C
piątek
15.12.2017
4.1°C
1.1°C
sobota
16.12.2017
2.8°C
-0.0°C
Partnerzy portalu
Ogłoszenia
Pokaż wszystkie »
Dodaj ogłoszenie »
Praca w Raciborzu
Specjalista CAD
Racibórz kupię każde auto.tel.530-312-312 zlomowanie max cen
Racibórz złomowanie samochodów tel.888-10-20-80 całodobowo .
AutoStein - Samochody z gwarancją
Racibórz: Kupię każde auto bez wyjątku - 692 191 585
Sortowanie paczek na magazynie
Zbieranie zamówień
Praca w kadrach
Pożyczka najtaniej w sieci! Pierwsza pożyczka za darmo
Specjalistyczna praktyka stomatologiczna
Agencja Pracy Herzog
Racibórz złomowanie samochodów tel.888-10-20-80 całodobowo
Auto-Złom Racibórz skup kasacja tel.530-312-312 złomowanie .
Demontaż / montaż mebli / błyskawicznie i sprawnie
Montaż - składanie mebli.
Skup samochodów za gotówkę do 10 tys złotych Tel 664 087 328
Lektor języka niemieckiego
Masz zadłużenie w BIK, KRD - zobacz ofertę Rapida Money
Auto-złom Racibórz Tel.888-10-20-80 z nami złomujesz legalni
Garaż do wynajęcia
Praca przed Swietami
Racibórz: Kupię każde auto bez wyjątku - 692 191 585
Świąteczne ciasteczka
Sklep Ogrodniczy w Cyprzanowie oferuje
Praca od zaraz!
Złomowanie samochodów Racibórz tel.530-312-312 i okolice24/h
Auto Złom Racibórz tel.888-10-20-80 z nami złomujesz legalni
Złomowanie samochodów Racibórz tel.530-312-312 skup-kasacja
Wycinka oraz przycinka drzew i krzewów
Pracownik magazynu
Pracownik magazynu
Skup aut Racibórz Dziś Dzwonisz - Dziś sprzedajesz Tel 697 459 184 Najwyższe ceny Dojazd do klienta
Wynajmę kawalerkę w centrum Raciborza
Kuligi Zimowe z Biesiadą w Kolybie w Wiśle
Racibórz i okolice złomowanie aut tel.888-10-20-80 koncesja
Auto-Złom Racibórz tel.530-312-312 z nami złomujesz legalnie
Skup Aut za gotówkę Tel 697 459 184 Racibórz !
Kredyty świąteczne
Kuligi Zimowe z Biesiadą w Kolybie - Wisła 2017/18
Dodaj ogłoszenie »
Najnowsze oferty
Zobacz wszystkie
Tygodnik Nasz Racibórz
największy regularny nakład w powiecie raciborskim.
Co piątek w ponad stu punktach i największych zakładach pracy 10-13 tysięcy egzemplarzy gazety!
Kliknij i Czytaj wydanie cyfrowe »
Zobacz nowy numer Raciborskiego Rynku ZdrowiaZobacz nowy numer Raciborskiego Rynku ZdrowiaZobacz także co nowego w dziale Zdrowie i styl życia
Noworodki
Pokaż wszystkie »
Sonia Mierzwa
11 listopada 2017, godz. 12:37
Sonia Mierzwa
Jestem Sonia. Na świat przyszłam 23 października 2017 o godzinie 1.35. Miałam wtedy 54 cm długości i ważyłam 3260 gram. Wspólnie z rodzicami zamieszkam w Raciborzu.
zobacz więcej »
Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Subskrybuj nasz newsletter!

Akronis | Aktualności | Biznes | Co to jest konto prenumeratora? | Drukarnia NaszRaciborz.pl | Ekologia | Felietony | Filmy | Baza firm | Foto na płótnie | Głubczyce | Gotowanie | Grud | Historia | Kącik dietetyka | Kontakt i reklama | Książki | Kultura i edukacja | Metamorfozy | Moda & uroda | Motoryzacja | Nabór do przedszkoli | Raciborski Rynek Nieruchomości | Noworodki | Ogłoszenia | Ogłoszenia urzędowe | Patrol24 | PGL DOM | Polityka dotycząca Plików Cookies czyli tzw "ciasteczek" | PRD | Raciborska Telewizja Kablowa | Rafako | Regulamin | SM Nowoczesna | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Szpital Rejonowy | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie | Zwierzęta
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.naszraciborz.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij