Nasz Racibórz - Raciborski Portal Informacyjny i bezpłatny tygodnik drukowany. Wiadomości z Raciborza, aktualności, telewizja regionalna, ogłoszenia, baza firm, kultura, sport, biznes, zdrowie, noworodki i nieruchomości.

Dzisiaj jest: piątek, 25 maja 2018 r.Imieniny: Borysa, Magdy i Marii-Magdaleny
Wiara
Region:
Styl życia » Wiara » 06 sierpnia 2017, godz. 15:10 » » komentarzy: 0

Nowe tarcze zegarowe w kościele w Brzeziu

Nowe tarcze zegarowe w kościele w Brzeziu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Brzeska świątynia pięknieje z dnia na dzień. Odnawiany jest dach, wnętrze (ostatnio odtworzono m.in. fresk przed prezbiterium, zamontowano nowe ławki) i otoczenie świątyni (kładziony jest nowy bruk). Dziś wierni mogli zobaczyć nowe tarcze zegara na kościelnej wieży, w której kilka miesięcy temu znaleziono pamiątki pozostawione tu przez budowniczych z początku XX wieku. Poświęcenie nowej budowli miało miejsce, przypomnijmy, 5 listopada 1906 roku.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 31 lipca 2017, godz. 09:12 » Sylwia Prusowska » komentarzy: 0

Ksiądz Edward Lisowski pożegnał się z parafianami z Kobyli

Ksiądz Edward Lisowski pożegnał się z parafianami z Kobyli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Kornowac:

Wczoraj ze swoimi parafianami pożegnał się oficjalnie odchodzący do innej parafii proboszcz ks. Edward Lisowski. - Przyszedł taki czas, że trzeba się pożegnać. Z pewnością wiele dobra tutaj doświadczyłem. Dziękuję za te wspólne 8,5 roku. Przyjęliście mnie tu trochę znienacka, ale z zaufaniem, radością i optymizmem - mówił do swoich parafian ksiądz Edward.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 30 lipca 2017, godz. 10:30 » (w) » komentarzy: 0

Biskup gliwicki zaprasza na doroczny odpust WNMP w Rudach

Biskup gliwicki zaprasza na doroczny odpust WNMP w Rudach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Region:

Uroczysta suma odpustowa rozpocznie się o godz. 11.00 na dziedzińcu pocysterskiego zespołu klasztorno-pałacowego. Homilię wygłosi bp opolski Andrzej Czaja. O godz. 15.00 w bazylice rudzkiej zostaną odprawione nieszpory. 

Więcej »
Reklama
Reklama
Styl życia » Wiara » 29 lipca 2017, godz. 09:02 » Sylwia Prusowska » komentarzy: 0

Lubomscy pielgrzymi wrócili już do domów

Lubomscy pielgrzymi wrócili już do domów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Region:

Pielgrzymi z pieszej, rowerowej i biegowej pielgrzymki z Lubomi na Jasną Górę wrócili już do rodzinnych miejscowości. Wczoraj po trudach drogi cały dzień spędzili z bliskimi na Jasnej Górze, gdzie odbył się tradycyjny dzień lubomski z Mszą świętą i Drogą Krzyżową. A wieczorem wszystkich pątników witali licznie zgromadzeni mieszkańcy Lubomi i okolic. Były kwiaty, podziękowania, łzy wzruszenia, a na zakończenie wspólnie odśpiewany Apel Jasnogórski.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 24 lipca 2017, godz. 11:46 » Sylwia Prusowska » komentarzy: 0

Ruszyła 29. piesza pielgrzymka z Lubomi na Jasną Górę. 21 pielgrzymów z gminy Kornowac

Ruszyła 29. piesza pielgrzymka z Lubomi na Jasną Górę. 21 pielgrzymów z gminy Kornowac - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Kornowac:

W tym roku do wspólnego pieszego pielgrzymowania z Lubomi do Częstochowy zgłosiło się 190 osób. Najstarszy pielgrzym - Stefan Kampka - ma 74 lata, najmłodsi - chłopcy i dziewczęta w wieku 10 lat. Tradycyjnie z Lubomią pielgrzymują też pątnicy z gminy Kornowac, łącznie 21 osób. Wszystkim pielgrzymom życzymy szczęśliwej drogi i dobrej pogody.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 16 lipca 2017, godz. 20:16 » h.mac » komentarzy: 0

Odpust u św. Marii Magdaleny w Rudach

Odpust u św. Marii Magdaleny w Rudach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Kuźnia Raciborska:

Dziś o 11.00 przy cmentarnym kościele pod wezwaniem św. Marii Magdaleny w Rudach odbywała się doroczna suma odpustowa. Uroczystości na zaproszenie księdza proboszcza Sebastiana Śliwińskiego przewodniczył audytor Sądu Biskupiego Diecezji Gliwickiej, ksiądz Damian Dolnicki. 

Więcej »
Styl życia » Wiara » 16 lipca 2017, godz. 20:07 » materiał nadesłany » komentarzy: 0

XVIII Tydzień Świętego Krzysztofa w Sławikowie

XVIII Tydzień Świętego Krzysztofa w Sławikowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Rudnik:

Od 23 do 30 lipca obchodzony jest XVIII Tydzień Świętego Krzysztofa. W parafii sławikowskiej, w kościołach w Sławikowie i Miejscu Odrzańskim, tradycyjnie odprawiono Mszę św. w intencji kierowców, a po niej poświęcono ich pojazdy. W tym roku padł rekord - proboszcz pokropił 160 jedno- i dwuśladów. Każdy właściciel otrzymał kartę kierowcy. Wierni włączyli się też do akcji Święty Krzysztof - jeden grosz za jeden kilometr szczęśliwej jazdy na pojazdy dla polskich misjonarzy na różnych kontynentach.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 14 lipca 2017, godz. 10:21 » Diecezja Opolska » komentarzy: 0

Zmarł ks. infułat Marian Żagan, emerytowany proboszcz parafii św. Jadwigi w Markowicach

Zmarł ks. infułat Marian Żagan, emerytowany proboszcz parafii św. Jadwigi w Markowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Dzisiaj zmarł ks. infułat Marian Żagan, lat 82, emerytowany proboszcz parafii św. Jadwigi w Raciborzu-Markowicach. Raciborską parafię objął w 1980 r., był w niej proboszczem aż do przejścia na emeryturę w 2010 r. Jako emeryt pozostał na terenie parafii, której duszpasterzem był przez ponad 30 lat. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 18 lipca o godzinie 10.30. Ciało zmarłego kapłana zostanie przywiezione do Markowic w poniedziałek 17 lipca. Eksportacja nastąpi o godz. 17.00.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 14 lipca 2017, godz. 09:22 » » komentarzy: 11

Droga do sutanny, czyli o raciborskiej posłudze księdza prałata Jana Szywalskiego

Droga do sutanny, czyli o raciborskiej posłudze księdza prałata Jana Szywalskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Ksiądz prałat Jan Szywalski – nauczyciel, współinicjator pieszej pielgrzymki raciborskiej do Częstochowy, duchowe wsparcie osób niesłyszących. Podczas uroczystej Sesji Rady Miasta został wyróżniony medalem „Zasłużony dla Miasta Raciborza”. Co więcej, jubileusz 800-lecia nadania praw miejskich Raciborzowi zbiegł się z ważnym jubileuszem duchownego, który w tym roku skończył 80 lat. 

Więcej »
Reklama
Reklama
Tego jeszcze nie było - jesienią ukaże się Nowy Testament po śląsku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Styl życia » Wiara » 05 lipca 2017, godz. 08:14 » Materiał nadesłany » komentarzy: 10

Tego jeszcze nie było - jesienią ukaże się Nowy Testament po śląsku

Region:

W listopadzie ukaże się wyjątkowa pozycja: Nowy Testament po śląsku. Autorem tłumaczenia jest dr Gabriel Tobor, burmistrz Radzionkowa. Przekład został dokonany w oparciu o Biblię ks. Jakuba Wujka. Wydanie zostanie zrealizowanie metodą self publisching, a książka będzie dostępna tylko w Internecie. 

Więcej »
Styl życia » Wiara » 02 lipca 2017, godz. 12:59 » (waw) » komentarzy: 0

Parafia w Brzeziu świętuje dziś 100-lecie obecności Sióstr Maryi Niepokalanej

Parafia w Brzeziu świętuje dziś 100-lecie obecności Sióstr Maryi Niepokalanej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Z tej okazji w kościele parafialnym pw. Świętych Mateusza i Macieja odprawiono uroczystą Mszę św. dziękczynną, a potem brzeskie Marianki zaprosiły mieszkańców i dobrodziejów do ogrodu świątobliwej Dulcissimy na poczęstunek. Klasztor odwiedziły zakonnice z innych domów rozsianych w całej Polsce. Marianki ze św. Notburgi przywiozły żurek swojskiej roboty. Mieszkańcy Brzezia zadbali o wypieki. 

Więcej »
Przebiegły jak wąż, pokorny jak gołąb - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Styl życia » Wiara » 02 lipca 2017, godz. 09:34 » » komentarzy: 0

Przebiegły jak wąż, pokorny jak gołąb

Racibórz:

Są małżeństwem od 27 lat. Mają 9 dzieci (w tym dwoje w niebie). Na misji w albańskiej Szkodrze są z Rachelą, Faustyną i Miriam. Ich dorosłe dzieci – Tobiasz, Dobrawa i Marysia – były z nimi przez rok, a Jeremiasz ma już własną rodzinę. Pochodzący z Raciborza Danuta i Kazimierz Frączkowie opowiadają o życiu na misji w Albanii. 

Więcej »
Styl życia » Wiara » 01 lipca 2017, godz. 07:39 » komentarzy: 0

Pielgrzymka parafii z Bojanowa do Matki Bożej

Pielgrzymka parafii z Bojanowa do Matki Bożej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Krzanowice:

O godz. 6.00 z parafii Chrystusa Króla w Bojanowie wyruszyła pielgrzymka do kościoła pw. Matki Bożej w Raciborzu. Wraz ze swoim proboszczem, ks. Andrzejem Styrą, mieszkańcy Bojanowa idą, aby podziękować za łaski i oddać cześć.

Więcej »
Reklama
Styl życia » Wiara » 16 czerwca 2017, godz. 17:25 » TB/UG Krzyżanowice » komentarzy: 0

Owsiszcze. 50 lat kapłaństwa ks. Eryka Czecha

Owsiszcze. 50 lat kapłaństwa ks. Eryka Czecha - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Krzyżanowice:

Ksiądz Eryk Czech, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Owsiszczach, obchodził 11 czerwca 50-lecie kapłaństwa. Mieszkańcy Owsiszcz w sposób bardzo uroczysty świętowali jubileusz swojego farorza, który ponad połowę swojej służby kapłańskiej spędził u nich w parafii. W poniedziałek 12 czerwca odbyła się Msza św., w której uczestniczyli księża z dekanatu tworkowskiego oraz koledzy z seminarium, rodzina, delegacje, parafianie. Dodajmy, że ks. Czech żegna się w tym roku Owsiszczami. Przechodzi na emeryturę. 

Więcej »
Styl życia » Wiara » 16 czerwca 2017, godz. 17:16 » » komentarzy: 0

Zmiana wikariuszy na Ostrogu, w Rynku i Krzanowicach

Zmiana wikariuszy na Ostrogu, w Rynku i Krzanowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Powiat:

Dziś biskup opolski Andrzej Czaja wręczył dekrety wikariuszom, którzy od 24 sierpnia będą posługiwali w nowych parafiach. Sprawdź, jakie zmiany nastąpią w powiecie raciborskim. 

Więcej »
Partnerzy portalu
 • Dentica 24
 • ostrog.net
 • Szpital Rejonowy w Raciborzu
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa
 • Villa Rubinstein
 • Apteka w sieci
 • PGL DOM Sp. z o.o.
 • PWSZ w Raciborzu
 • Zajazd Biskupi
 • Kampka
 • Margomedia - studio graficzne, projektowanie stron internetowych, reklama, druk
 • Ciepły dom
 • USG Ostrowicz
Numery archiwalne
Pokaż listę wszystkich numerów »
Numer archiwalny Naszraciborz 20 2018 [483]
Naszraciborz 20 2018 [483]
dodano: 18.05.2018
Numer archiwalny Naszraciborz 19 2018 [482]
Naszraciborz 19 2018 [482]
dodano: 11.05.2018
Numer archiwalny Naszraciborz 18 2018 [481]
Naszraciborz 18 2018 [481]
dodano: 04.05.2018
Numer archiwalny Naszraciborz 17 2018 [480]
Naszraciborz 17 2018 [480]
dodano: 27.04.2018
Dziś w Raciborzu
piątek | 25 maja 2018 | 12:48
23.0°C
bezchmurnie
wiatr umiarkowany 6.7 m/s
z kierunku północno-wschodniego
Ciśnienie:1018 hpa
Wilgotność:43%
Wschód słońca:04:48
Zachód słońca:20:40
Partnerzy portalu
Najnowsze oferty
Zobacz wszystkie
Raciborskie drogi do polskości
Tygodnik Nasz Racibórz
największy regularny nakład w powiecie raciborskim.
Co piątek w ponad stu punktach i największych zakładach pracy 10-13 tysięcy egzemplarzy gazety!
Kliknij i Czytaj wydanie cyfrowe »
Zobacz nowy numer Raciborskiego Rynku ZdrowiaZobacz nowy numer Raciborskiego Rynku ZdrowiaZobacz także co nowego w dziale Zdrowie i styl życia
Noworodki
Pokaż wszystkie »
Pola Bara
12 maja 2018, godz. 23:13
Pola Bara
Mała Pola przyszła na świat 8 maja 2018 roku o godzinie 22.20. Ważyła wtedy 3260 gram i miała 51 cm długości. Zamieszka wspólnie z rodzicami Anną i Patrykiem w Adamowicach.
zobacz więcej »
Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Subskrybuj nasz newsletter!

Akronis | Aktualności | Biznes | Co to jest konto prenumeratora? | Drukarnia NaszRaciborz.pl | Ekologia | Felietony | Filmy | Baza firm | Foto na płótnie | Głubczyce | Gotowanie | Grud | Historia | Kącik dietetyka | Kontakt i reklama | Książki | Kultura i edukacja | Metamorfozy | Moda & uroda | Motoryzacja | Nabór do przedszkoli | Raciborski Rynek Nieruchomości | Noworodki | Raciborski Bazar | Ogłoszenia urzędowe | Patrol24 | PGL DOM | PK Racibórz | Polityka PRYWATNOŚCI oraz dot. plików cookies | PRD | Raciborska Telewizja Kablowa | Raciborskie drogi do polskości | Rafako | Regulamin | SM Nowoczesna | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Szpital Rejonowy | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie | Zwierzęta
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.naszraciborz.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij