Nasz Racibórz - Raciborski Portal Informacyjny i bezpłatny tygodnik drukowany. Wiadomości z Raciborza, aktualności, telewizja regionalna, ogłoszenia, baza firm, kultura, sport, biznes, zdrowie, noworodki i nieruchomości.

Dzisiaj jest: poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.Imieniny: Biny, Damazego i Waldemara
Wiara
Region:
Styl życia » Wiara » 15 sierpnia 2017, godz. 17:33 » h.mac » komentarzy: 0

Odpust Metropolitalny w Rudach jak zwykle zgromadził tłumy

Odpust Metropolitalny w Rudach jak zwykle zgromadził tłumy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Kościół to wspólnota ludzi, na których spojrzał Bóg – mówił w swoim wystąpieniu do wiernych podczas liturgii z okazji Metropolitalnego Obchodu Odpustu Wniebowzięcia NMP na dziedzińcu Starego Opactwa w Rudach metropolita katowicki, arcybiskup Wiktor Skworc. W uroczystościach wzięli udział biskupi metropolii górnośląskiej - z Katowic, Gliwic i Opola.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 15 sierpnia 2017, godz. 11:45 » SiPru » komentarzy: 0

Parafia w Kobyli powitała nowego proboszcza księdza Wiesława Wilkosza

Parafia w Kobyli powitała nowego proboszcza księdza Wiesława Wilkosza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Kornowac:

W uroczystość Wniebowzięcia NMP, na Mszy św. o godz. 8.00, parafianie z Kobyli przeżywali dodatkową uroczystość - wprowadzenie nowego księdza proboszcza Wiesława Wilkosza SDB do Parafii Niepokalanego Serca Maryi w Kobyli. Ksiądz Wiesław do tej pory był proboszczem w parafii pw. Świętego Krzyża w Kielcach, gdzie obecnie proboszczem został ksiądz Edward Lisowski - dotychczasowy proboszcz kobylskiej parafii.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 14 sierpnia 2017, godz. 22:40 » Kornelia Lach » komentarzy: 0

Stare drzewo dzikiej czereśni - nowe miejsce kultu maryjnego w Borucinie

Stare drzewo dzikiej czereśni - nowe miejsce kultu maryjnego w Borucinie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Krzanowice:

Wczoraj, w jubileuszowym roku 100-lecia Objawień Fatimskich, w Borucinie poświęcono miejsce, które mieszkańcy obrali sobie na kult Matki Boskiej Fatimskiej. 

Więcej »
Styl życia » Wiara » 10 sierpnia 2017, godz. 12:57 » komentarzy: 0

Duża grupa raciborzan na pielgrzymce motocyklistów na Górę św. Anny

Duża grupa raciborzan na pielgrzymce motocyklistów na Górę św. Anny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Powiat:

Przyjeżdżają co roku, żeby skupić się, pomodlić, a także zwyczajnie pobyć z kolegami i koleżankami. W mszy uczestniczą często całe rodziny, dla których motocyklowa pielgrzymka jest już swego rodzaju tradycją. Tysiące motocyklistów, w tym naprawdę spora, bo ok. 100-osobowa, grupa z Raciborza w minioną niedzielę wzięło udział w 15. Pielgrzymce Motocyklistów na Górę Św. Anny. Niedzielnej mszy przewodniczył abp Wiktor Skworc. Zobaczcie fotorelację przygotowaną przez Studio Rzemiosł Cyfrowych Andrzeja Złoczowskiego.

Więcej »
Reklama
Reklama
Styl życia » Wiara » 06 sierpnia 2017, godz. 15:10 » » komentarzy: 0

Nowe tarcze zegarowe w kościele w Brzeziu

Nowe tarcze zegarowe w kościele w Brzeziu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Brzeska świątynia pięknieje z dnia na dzień. Odnawiany jest dach, wnętrze (ostatnio odtworzono m.in. fresk przed prezbiterium, zamontowano nowe ławki) i otoczenie świątyni (kładziony jest nowy bruk). Dziś wierni mogli zobaczyć nowe tarcze zegara na kościelnej wieży, w której kilka miesięcy temu znaleziono pamiątki pozostawione tu przez budowniczych z początku XX wieku. Poświęcenie nowej budowli miało miejsce, przypomnijmy, 5 listopada 1906 roku.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 31 lipca 2017, godz. 09:12 » Sylwia Prusowska » komentarzy: 0

Ksiądz Edward Lisowski pożegnał się z parafianami z Kobyli

Ksiądz Edward Lisowski pożegnał się z parafianami z Kobyli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Kornowac:

Wczoraj ze swoimi parafianami pożegnał się oficjalnie odchodzący do innej parafii proboszcz ks. Edward Lisowski. - Przyszedł taki czas, że trzeba się pożegnać. Z pewnością wiele dobra tutaj doświadczyłem. Dziękuję za te wspólne 8,5 roku. Przyjęliście mnie tu trochę znienacka, ale z zaufaniem, radością i optymizmem - mówił do swoich parafian ksiądz Edward.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 30 lipca 2017, godz. 10:30 » (w) » komentarzy: 0

Biskup gliwicki zaprasza na doroczny odpust WNMP w Rudach

Biskup gliwicki zaprasza na doroczny odpust WNMP w Rudach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Region:

Uroczysta suma odpustowa rozpocznie się o godz. 11.00 na dziedzińcu pocysterskiego zespołu klasztorno-pałacowego. Homilię wygłosi bp opolski Andrzej Czaja. O godz. 15.00 w bazylice rudzkiej zostaną odprawione nieszpory. 

Więcej »
Styl życia » Wiara » 29 lipca 2017, godz. 09:02 » Sylwia Prusowska » komentarzy: 0

Lubomscy pielgrzymi wrócili już do domów

Lubomscy pielgrzymi wrócili już do domów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Region:

Pielgrzymi z pieszej, rowerowej i biegowej pielgrzymki z Lubomi na Jasną Górę wrócili już do rodzinnych miejscowości. Wczoraj po trudach drogi cały dzień spędzili z bliskimi na Jasnej Górze, gdzie odbył się tradycyjny dzień lubomski z Mszą świętą i Drogą Krzyżową. A wieczorem wszystkich pątników witali licznie zgromadzeni mieszkańcy Lubomi i okolic. Były kwiaty, podziękowania, łzy wzruszenia, a na zakończenie wspólnie odśpiewany Apel Jasnogórski.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 24 lipca 2017, godz. 11:46 » Sylwia Prusowska » komentarzy: 0

Ruszyła 29. piesza pielgrzymka z Lubomi na Jasną Górę. 21 pielgrzymów z gminy Kornowac

Ruszyła 29. piesza pielgrzymka z Lubomi na Jasną Górę. 21 pielgrzymów z gminy Kornowac - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Kornowac:

W tym roku do wspólnego pieszego pielgrzymowania z Lubomi do Częstochowy zgłosiło się 190 osób. Najstarszy pielgrzym - Stefan Kampka - ma 74 lata, najmłodsi - chłopcy i dziewczęta w wieku 10 lat. Tradycyjnie z Lubomią pielgrzymują też pątnicy z gminy Kornowac, łącznie 21 osób. Wszystkim pielgrzymom życzymy szczęśliwej drogi i dobrej pogody.

Więcej »
Reklama
Reklama
Styl życia » Wiara » 16 lipca 2017, godz. 20:16 » h.mac » komentarzy: 0

Odpust u św. Marii Magdaleny w Rudach

Odpust u św. Marii Magdaleny w Rudach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Kuźnia Raciborska:

Dziś o 11.00 przy cmentarnym kościele pod wezwaniem św. Marii Magdaleny w Rudach odbywała się doroczna suma odpustowa. Uroczystości na zaproszenie księdza proboszcza Sebastiana Śliwińskiego przewodniczył audytor Sądu Biskupiego Diecezji Gliwickiej, ksiądz Damian Dolnicki. 

Więcej »
Styl życia » Wiara » 16 lipca 2017, godz. 20:07 » materiał nadesłany » komentarzy: 0

XVIII Tydzień Świętego Krzysztofa w Sławikowie

XVIII Tydzień Świętego Krzysztofa w Sławikowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Rudnik:

Od 23 do 30 lipca obchodzony jest XVIII Tydzień Świętego Krzysztofa. W parafii sławikowskiej, w kościołach w Sławikowie i Miejscu Odrzańskim, tradycyjnie odprawiono Mszę św. w intencji kierowców, a po niej poświęcono ich pojazdy. W tym roku padł rekord - proboszcz pokropił 160 jedno- i dwuśladów. Każdy właściciel otrzymał kartę kierowcy. Wierni włączyli się też do akcji Święty Krzysztof - jeden grosz za jeden kilometr szczęśliwej jazdy na pojazdy dla polskich misjonarzy na różnych kontynentach.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 14 lipca 2017, godz. 10:21 » Diecezja Opolska » komentarzy: 0

Zmarł ks. infułat Marian Żagan, emerytowany proboszcz parafii św. Jadwigi w Markowicach

Zmarł ks. infułat Marian Żagan, emerytowany proboszcz parafii św. Jadwigi w Markowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Dzisiaj zmarł ks. infułat Marian Żagan, lat 82, emerytowany proboszcz parafii św. Jadwigi w Raciborzu-Markowicach. Raciborską parafię objął w 1980 r., był w niej proboszczem aż do przejścia na emeryturę w 2010 r. Jako emeryt pozostał na terenie parafii, której duszpasterzem był przez ponad 30 lat. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 18 lipca o godzinie 10.30. Ciało zmarłego kapłana zostanie przywiezione do Markowic w poniedziałek 17 lipca. Eksportacja nastąpi o godz. 17.00.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 14 lipca 2017, godz. 09:22 » » komentarzy: 11

Droga do sutanny, czyli o raciborskiej posłudze księdza prałata Jana Szywalskiego

Droga do sutanny, czyli o raciborskiej posłudze księdza prałata Jana Szywalskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Ksiądz prałat Jan Szywalski – nauczyciel, współinicjator pieszej pielgrzymki raciborskiej do Częstochowy, duchowe wsparcie osób niesłyszących. Podczas uroczystej Sesji Rady Miasta został wyróżniony medalem „Zasłużony dla Miasta Raciborza”. Co więcej, jubileusz 800-lecia nadania praw miejskich Raciborzowi zbiegł się z ważnym jubileuszem duchownego, który w tym roku skończył 80 lat. 

Więcej »
Reklama
Tego jeszcze nie było - jesienią ukaże się Nowy Testament po śląsku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Styl życia » Wiara » 05 lipca 2017, godz. 08:14 » Materiał nadesłany » komentarzy: 10

Tego jeszcze nie było - jesienią ukaże się Nowy Testament po śląsku

Region:

W listopadzie ukaże się wyjątkowa pozycja: Nowy Testament po śląsku. Autorem tłumaczenia jest dr Gabriel Tobor, burmistrz Radzionkowa. Przekład został dokonany w oparciu o Biblię ks. Jakuba Wujka. Wydanie zostanie zrealizowanie metodą self publisching, a książka będzie dostępna tylko w Internecie. 

Więcej »
Styl życia » Wiara » 02 lipca 2017, godz. 12:59 » (waw) » komentarzy: 0

Parafia w Brzeziu świętuje dziś 100-lecie obecności Sióstr Maryi Niepokalanej

Parafia w Brzeziu świętuje dziś 100-lecie obecności Sióstr Maryi Niepokalanej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Z tej okazji w kościele parafialnym pw. Świętych Mateusza i Macieja odprawiono uroczystą Mszę św. dziękczynną, a potem brzeskie Marianki zaprosiły mieszkańców i dobrodziejów do ogrodu świątobliwej Dulcissimy na poczęstunek. Klasztor odwiedziły zakonnice z innych domów rozsianych w całej Polsce. Marianki ze św. Notburgi przywiozły żurek swojskiej roboty. Mieszkańcy Brzezia zadbali o wypieki. 

Więcej »
Partnerzy portalu
 • Dentica 24
 • ostrog.net
 • Szpital Rejonowy w Raciborzu
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa
 • Villa Rubinstein
 • Apteka w sieci
 • PGL DOM Sp. z o.o.
 • PWSZ w Raciborzu
 • Zajazd Biskupi
 • Kampka
 • Margomedia - studio graficzne, projektowanie stron internetowych, reklama, druk
 • Ciepły dom
 • USG Ostrowicz
Numery archiwalne
Pokaż listę wszystkich numerów »
Numer archiwalny Naszraciborz 49 2017 [460]
Naszraciborz 49 2017 [460]
dodano: 08.12.2017
Numer archiwalny Naszraciborz 48 2017 [459]
Naszraciborz 48 2017 [459]
dodano: 01.12.2017
Numer archiwalny Naszraciborz 47 2017 [458]
Naszraciborz 47 2017 [458]
dodano: 24.11.2017
Numer archiwalny Naszraciborz 46 2017 [457]
Naszraciborz 46 2017 [457]
dodano: 17.11.2017
Dziś w Raciborzu
poniedziałek | 11 grudnia 2017 | 17:48
11.0°C
pochmurno z przejaśnieniami
wiatr dość silny 10.3 m/s
z kierunku północno-wschodniego
Ciśnienie:993 hpa
Wilgotność:66%
Wschód słońca:07:36
Zachód słońca:15:44
wtorek
12.12.2017
6.3°C
10.3°C
środa
13.12.2017
1.8°C
0.9°C
czwartek
14.12.2017
3.1°C
-2.2°C
Partnerzy portalu
Ogłoszenia
Pokaż wszystkie »
Dodaj ogłoszenie »
Sortowanie paczek na magazynie
Zbieranie zamówień
Praca w kadrach
Pożyczka najtaniej w sieci! Pierwsza pożyczka za darmo
Agencja Pracy Herzog
Specjalistyczna praktyka stomatologiczna
Racibórz złomowanie samochodów tel.888-10-20-80 całodobowo
Auto-Złom Racibórz skup kasacja tel.530-312-312 złomowanie .
Demontaż / montaż mebli / błyskawicznie i sprawnie
Montaż - składanie mebli.
Skup samochodów za gotówkę do 10 tys złotych Tel 664 087 328
Lektor języka niemieckiego
Franek tylko dla ludzi o dobrych sercach
Masz zadłużenie w BIK, KRD - zobacz ofertę Rapida Money
Auto-złom Racibórz Tel.888-10-20-80 z nami złomujesz legalni
Garaż do wynajęcia
Praca przed Swietami
Racibórz: Kupię każde auto bez wyjątku - 692 191 585
Świąteczne ciasteczka
Praca od zaraz!
Sklep Ogrodniczy w Cyprzanowie oferuje
Złomowanie samochodów Racibórz tel.530-312-312 i okolice24/h
Specjalista CAD
Auto Złom Racibórz tel.888-10-20-80 z nami złomujesz legalni
Złomowanie samochodów Racibórz tel.530-312-312 skup-kasacja
Wycinka oraz przycinka drzew i krzewów
Pracownik magazynu
Pracownik magazynu
Skup aut Racibórz Dziś Dzwonisz - Dziś sprzedajesz Tel 697 459 184 Najwyższe ceny Dojazd do klienta
Wynajmę kawalerkę w centrum Raciborza
Kuligi Zimowe z Biesiadą w Kolybie w Wiśle
Racibórz i okolice złomowanie aut tel.888-10-20-80 koncesja
Auto-Złom Racibórz tel.530-312-312 z nami złomujesz legalnie
Skup Aut za gotówkę Tel 697 459 184 Racibórz !
Kredyty świąteczne
Kuligi Zimowe z Biesiadą w Kolybie - Wisła 2017/18
Przyjmę emeryta lub rencistę
Szybka pożyczka na Święta Bożego Narodzenia przez Internet
Skup-złomowanie samochodów tel.530-312-312 Racibórz i okolice z nami złomujesz legalnie-koncesja 24h
Praca- Ofistar
Dodaj ogłoszenie »
Najnowsze oferty
Zobacz wszystkie
Tygodnik Nasz Racibórz
największy regularny nakład w powiecie raciborskim.
Co piątek w ponad stu punktach i największych zakładach pracy 10-13 tysięcy egzemplarzy gazety!
Kliknij i Czytaj wydanie cyfrowe »
Zobacz nowy numer Raciborskiego Rynku ZdrowiaZobacz nowy numer Raciborskiego Rynku ZdrowiaZobacz także co nowego w dziale Zdrowie i styl życia
Noworodki
Pokaż wszystkie »
Hania Wycik
28 października 2017, godz. 16:17
Hania Wycik
Mała Hania przyszła na świat 22 października o godzinie 10.20. Miałam wtedy 53 cm i ważyłam 3400 gram. Wspólnie z rodzicami Małogorzatą i Jarosławem zamieszkam w Raciborzu.
zobacz więcej »
Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Subskrybuj nasz newsletter!

Akronis | Aktualności | Biznes | Co to jest konto prenumeratora? | Drukarnia NaszRaciborz.pl | Ekologia | Felietony | Filmy | Baza firm | Foto na płótnie | Głubczyce | Gotowanie | Grud | Historia | Kącik dietetyka | Kontakt i reklama | Książki | Kultura i edukacja | Metamorfozy | Moda & uroda | Motoryzacja | Nabór do przedszkoli | Raciborski Rynek Nieruchomości | Noworodki | Ogłoszenia | Ogłoszenia urzędowe | Patrol24 | PGL DOM | Polityka dotycząca Plików Cookies czyli tzw "ciasteczek" | PRD | Raciborska Telewizja Kablowa | Rafako | Regulamin | SM Nowoczesna | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Szpital Rejonowy | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie | Zwierzęta
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.naszraciborz.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij