Nasz Racibórz - Raciborski Portal Informacyjny i bezpłatny tygodnik drukowany. Wiadomości z Raciborza, aktualności, telewizja regionalna, ogłoszenia, baza firm, kultura, sport, biznes, zdrowie, noworodki i nieruchomości.

Dzisiaj jest: środa, 25 kwietnia 2018 r.Imieniny: Jarosława, Marka i Wiki
Wiara
Region:
Łukasz Sbeczka awansował do finału konkursu wiedzy biblijnej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Styl życia » Wiara » 21 kwietnia 2018, godz. 09:30 » opole.gosc.pl » komentarzy: 0

Łukasz Sbeczka awansował do finału konkursu wiedzy biblijnej

Racibórz:

Uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu a wcześniej ZSO w Krzyżanowicach wygrał etap diecezjalny. 

Więcej »
Styl życia » Wiara » 02 kwietnia 2018, godz. 22:10 » fot. G. Wawoczny » komentarzy: 0

Pamiętacie jak Racibórz żegnał w 2005 roku Ojca Świętego Jana Pawła II FOTO

Pamiętacie jak Racibórz żegnał w 2005 roku Ojca Świętego Jana Pawła II FOTO - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

To była jedna z największych manifestacji wiary w ostatnich kilkudziesięciu latach. Strumienie wiernych z raciborskich parafii, 7 kwietnia, spotkały się przy ołtarzu polowym przez basztą na pl. Długosza, gdzie odprawiono Mszę św. w intencji zmarłego 2 kwietnia papieża Polaka. Dzień później, 8 kwietnia w Watykanie, odbył się Jego pogrzeb. W galerii zdjęcia z pl. Długosza sprzed trzynastu lat.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 31 marca 2018, godz. 17:35 » Dawid Wacławczyk » komentarzy: 0

Raciborzanie przy prawdziwym Bożym Grobie

Raciborzanie przy prawdziwym Bożym Grobie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Zaraz po wejściu, gdy tylko natykamy się na pachnący wonnymi olejami kamień namaszczenia, o który pielgrzymi nabożnie pocierają szale, chusty i inne materiały – czujemy, że znaleźliśmy się w sferze sacrum... - pisze Dawid Wacławczyk w swojej relacji z Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W grudniu odwiedził ją z grupą raciborskich pielgrzymów.

Więcej »
Reklama
Reklama
Wielbimy krzyż Twój, Panie Jezu - adoracja na starej fotografii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Styl życia » Wiara » 30 marca 2018, godz. 22:10 » fot. ze zbiorów A. Otlika » komentarzy: 0

Wielbimy krzyż Twój, Panie Jezu - adoracja na starej fotografii

Racibórz:

W prostym geście ucałowania krzyża zwykła pobożność wyraża się spontanicznie. Do poważnej, majestatycznej liturgii tego dnia wprowadza to rys osobisty i czuły. Gest ucałowania krzyża ma też długą historię: chrześcijanie w Jerozolimie adorowali w ten sposób krzyż w Wielki Piątek już od IV wieku. W dzieje parafii Ostróg w Raciborzu wpisało się całowanie Krzyża przez wszystkich wiernych uczestniczących w Liturgii Wielkopiątkowej. Zachowały się przedwojenne fotografie.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 30 marca 2018, godz. 21:42 » fot. G. Piszczan » komentarzy: 0

Dziś bowiem na krzyżu podniósł ręce do Ojca - procesja z kościoła farnego do dawnej świątyni dominikanów

Dziś bowiem na krzyżu podniósł ręce do Ojca - procesja z kościoła farnego do dawnej świątyni dominikanów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

- Dziś bowiem na krzyżu podniósł ręce do Ojca, aby Go przebłagać. Chrystus, przyjąwszy przy wcieleniu ciało i duszę, jest jak Aaron, który wziął kadzielnicę i ogień i jak Aaron stanął dziś na krzyżu pomiędzy żywymi i umarłymi. Przez żywych rozumie się aniołów obdarzonych łaską, przez umarłych zaś ludzi obciążonych grzechem - dominikanin Peregryn z Raciborza (1260-1333), kaznodzieja i spowiednik księcia opolsko-raciborskiego Władysława, inkwizytor śląski na Wielki Piątek (Kazania de tempore i de sanctis). Peregryn głosił kazania w podominikańskim kościele pw. św. Jakuba w Raciborzu, gdzie tradycyjnie znajduje się Grób Pański. Na zdjęciach tegoroczna procesja z kościoła farnego.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 29 marca 2018, godz. 22:18 » KAI,opole.gosc.pl, fot. J. Ptak » komentarzy: 0

Wielki Czwartek - dzień kapłaństwa i Eucharystii. Biskup opolski obawia się uśpienia kapłanów

Wielki Czwartek - dzień kapłaństwa i Eucharystii. Biskup opolski obawia się uśpienia kapłanów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Powiat:

Służba ludziom młodym i członkom wspólnot, towarzyszenie osobom żyjącym w związkach niesakramentalnych, duszpasterskie zaangażowanie i otwartość, a nie marazm – podkreślali biskupi podczas wielkoczwartkowych Mszy świętych Krzyżma, mówiąc o współczesnych wymaganiach stawianych kapłanom. - Martwi mnie laickość życia tak wielu wiernych w codzienności - mówił dziś do kapłanów naszej diecezji ordynariusz opolski. Na zdjęciu uroczystości wielkoczwartkowe w kościele NSPJ w Raciborzu. 

Więcej »
Styl życia » Wiara » 25 marca 2018, godz. 13:35 » red. » komentarzy: 0

Kościół katolicki obchodzi Niedzielę Palmową zwaną Kwietną. Początek Wielkiego Tygodnia

Kościół katolicki obchodzi Niedzielę Palmową zwaną Kwietną. Początek Wielkiego Tygodnia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Niedzielą Palmową Kościół katolicki rozpoczyna Wielki Tydzień. Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. Jak podają Ewangeliści, zgromadzone wówczas tłumy rzucały na drogę płaszcze, gałązki oliwne i palmowe wołając: „Hosanna Synowi Dawida: błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie”. W Raciborzu Brzeziu tradycyjnie już elementem procesji była inscenizacja przejazdu Jezusa na osiołku.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 23 marca 2018, godz. 20:16 » (w) » komentarzy: 0

Droga Krzyżowa ulicami miasta Raciborza

Droga Krzyżowa ulicami miasta Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Największe raciborskie parafie - WNMP przy Rynku, Ostróg, Stara Wieś, Matki Bożej oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa zorganizowały dziś Drogę Krzyżową ulicami miasta. Wszystkie strumienie spotkały się przy kościele NSPJ przy ul. Warszawskiej. Na krótkim wideo wszystkie parafie. W galerii zdjęcia z wydarzenia.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 18 marca 2018, godz. 12:27 » red. » komentarzy: 0

Droga Krzyżowa ulicami Raciborza już w piątek

Droga Krzyżowa ulicami Raciborza już w piątek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Podobnie jak w ubiegłych latach, po wieczornych Mszach św. w piątek 23 marca, nurty z raciborskich parafii przyjdą do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Warszawskiej, gdzie będzie wspólne zakończenie, a następnie czas Adoracji i Wieczór Uwielbienia. Droga Krzyżowa z parafii NSPJ przejdzie ulicami Wczasową, Słowackiego, Matejki, Warszawską. Szczegóły w ogłoszeniach parafialnych.

Więcej »
Reklama
Reklama
Styl życia » Wiara » 18 marca 2018, godz. 12:16 » red. » komentarzy: 48

Teatr żydowski w katolickiej świątyni. Wydarzenie już 25 marca

Teatr żydowski w katolickiej świątyni. Wydarzenie już 25 marca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Pieśń o moim Mesjaszu - ze spektaklem pod takim tytułem, na podstawie tekstów Romana Brandsteattera, 25 marca (niedziela) w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu przy Warszawskiej wystąpi Midraszowy Teatr Żydowski z Raciborza. Początek o godz. 15.00.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 10 marca 2018, godz. 10:43 » ekd » komentarzy: 0

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Kędzierzyna-Koźla do Raciborza

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Kędzierzyna-Koźla do Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

42 km liczy odcinek od Kędzierzyn-Koźle os. Pogorzelec Parafia Św. Eugeniusza de Mazenod do Parafia Matki Bożej w Raciborzu. To jedna z zaplanowanych Ekstremalnych Dróg Krzyżowych.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 15 lutego 2018, godz. 10:45 » red. » komentarzy: 0

Wydano książkę pt. Kult Matki Bożej na Ostrogu. Możliwość zakupu już 18 lutego

Wydano książkę pt. Kult Matki Bożej na Ostrogu. Możliwość zakupu już 18 lutego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

W styczniu bieżącego roku ukazała się książka pt. "Kult Matki Bożej na Ostrogu". Opracowanie zawiera krótki zarys historii kościoła i opis kultu maryjnego na Śląsku na przełomie XIX i XX w. Szczególne miejsce w tej publikacji zajmuje opis nowenn ku czci Matki Bożej z Ostroga przed Dniem Matki w latach 2011-2017.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 07 lutego 2018, godz. 09:08 » Nikol Urbaniec » komentarzy: 0

Ministranci z powiatu raciborskiego przyjęli funkcję lektora

Ministranci z powiatu raciborskiego przyjęli funkcję lektora - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

W kościele parafialnym pw. Matki Bożej Bolesnej w Nysie 99 ministrantów diecezji Opolskiej (19 z powiatu raciborskiego) przyjęło z rąk księdza biskupa Rudolfa Pierskały funkcję lektora. Po długich przygotowaniach i egzaminie nadszedł dla młodzieży dzień przyjęcia tego zaszczytu.

Więcej »
Reklama
Styl życia » Wiara » 07 stycznia 2018, godz. 13:16 » Ewa P. » komentarzy: 0

Kolędnicy misyjni z parafii Łubowice

Kolędnicy misyjni z parafii Łubowice - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Rudnik:

Stare przysłowie mówi „króla czczą w jego własnym kraju, mędrca zaś wszędzie”. Trzej mędrcy to najbardziej znane postacie związane z kolędowaniem. Już po raz kolejny tradycyjnie w święto Trzech Króli dzieci z parafii w Łubowicach wyruszyły z kościoła z błogosławieństwem księdza proboszcza Andrzeja Styry pełniąc rolę kolędników misyjnych. 

Więcej »
Styl życia » Wiara » 06 stycznia 2018, godz. 14:00 » komentarzy: 0

W Kobyli powitano poczet Trzech Króli

W Kobyli powitano poczet Trzech Króli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Kornowac:

Po mszy świętej o godzinie 10.00 przed kościołem na wiernych czekali już Trzej Królowie, którzy przybyli złożyć dary i oddać pokłon małemu Jezusowi. Razem z Mędrcami parafianie z Kobyli udali się pod stajenkę, gdzie odśpiewano kolędy.

Więcej »
Partnerzy portalu
 • Dentica 24
 • ostrog.net
 • Szpital Rejonowy w Raciborzu
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa
 • Villa Rubinstein
 • Apteka w sieci
 • PGL DOM Sp. z o.o.
 • PWSZ w Raciborzu
 • Zajazd Biskupi
 • Kampka
 • Margomedia - studio graficzne, projektowanie stron internetowych, reklama, druk
 • Ciepły dom
 • USG Ostrowicz
Numery archiwalne
Pokaż listę wszystkich numerów »
Numer archiwalny Naszraciborz 16 2018 [479]
Naszraciborz 16 2018 [479]
dodano: 20.04.2018
Numer archiwalny Naszraciborz 15 2018 [478]
Naszraciborz 15 2018 [478]
dodano: 13.04.2018
Numer archiwalny Naszraciborz 14 2018 [477]
Naszraciborz 14 2018 [477]
dodano: 06.04.2018
Numer archiwalny Naszraciborz 13 2018 [476]
Naszraciborz 13 2018 [476]
dodano: 30.03.2018
Dziś w Raciborzu
środa | 25 kwietnia 2018 | 14:45
24.0°C
bezchmurnie
wiatr silny 13.9 m/s
z kierunku północno-wschodniego
Ciśnienie:1009 hpa
Wilgotność:41%
Wschód słońca:05:33
Zachód słońca:19:57
Partnerzy portalu
Najnowsze oferty
Zobacz wszystkie
Raciborskie drogi do polskości
Tygodnik Nasz Racibórz
największy regularny nakład w powiecie raciborskim.
Co piątek w ponad stu punktach i największych zakładach pracy 10-13 tysięcy egzemplarzy gazety!
Kliknij i Czytaj wydanie cyfrowe »
Zobacz nowy numer Raciborskiego Rynku ZdrowiaZobacz nowy numer Raciborskiego Rynku ZdrowiaZobacz także co nowego w dziale Zdrowie i styl życia
Noworodki
Pokaż wszystkie »
Jessica Sładkowska
10 kwietnia 2018, godz. 11:18
Jessica Sładkowska
Racibórz ma nową mieszkankę. Jest nią Jessica, która przyszła na świat 2 kwietnia 2018 o godzinie 9.15. Ważyła wtedy 2960 gram i miała 51 cm długości. Zamieszka z rodzicami -…
zobacz więcej »
Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Subskrybuj nasz newsletter!

Akronis | Aktualności | Biznes | Co to jest konto prenumeratora? | Drukarnia NaszRaciborz.pl | Ekologia | Felietony | Filmy | Baza firm | Foto na płótnie | Głubczyce | Gotowanie | Grud | Historia | Kącik dietetyka | Kontakt i reklama | Książki | Kultura i edukacja | Metamorfozy | Moda & uroda | Motoryzacja | Nabór do przedszkoli | Raciborski Rynek Nieruchomości | Noworodki | Raciborski Bazar | Ogłoszenia urzędowe | Patrol24 | PGL DOM | PK Racibórz | Polityka dotycząca Plików Cookies czyli tzw "ciasteczek" | PRD | Raciborska Telewizja Kablowa | Raciborskie drogi do polskości | Rafako | Regulamin | SM Nowoczesna | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Szpital Rejonowy | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie | Zwierzęta
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.naszraciborz.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij