Nasz Racibórz - Raciborski Portal Informacyjny i bezpłatny tygodnik drukowany. Wiadomości z Raciborza, aktualności, telewizja regionalna, ogłoszenia, baza firm, kultura, sport, biznes, zdrowie, noworodki i nieruchomości.

Dzisiaj jest: piątek, 28 lipca 2017 r.
Historia
Region:
Styl życia » Historia » 21 lipca 2017, godz. 14:52 » Agencja Zamek » komentarzy: 20

Nowe eksponaty związane z rodziną von Ratibor trafiły na Zamek Piastowski

Nowe eksponaty związane z rodziną von Ratibor trafiły na Zamek Piastowski - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

- Przebywający na początku lipca w Polsce, mieszkający od wielu lat w Niemczech raciborzanin Andreas Rim podarował dla Zamku Piastowskiego w Raciborzu trzy nowe eksponaty związane z rodziną von Ratibor – właścicielami zamku do 1945 roku - mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Co to za eksponaty?

Więcej »
Styl życia » Historia » 15 lipca 2017, godz. 14:46 » » komentarzy: 33

Nad Odrą w przedwojennym Raciborzu FILM

Nad Odrą w przedwojennym Raciborzu FILM - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Powiat:

Blisko dwie minuty przedwojennego, kolorowego filmu pokazującego w bardzo dobrej jakości kadry z Raciborza, w tym na przykład, jak na zdjęciu powyżej, wylot ul. Kowalskiej na obecną Reymonta, tuż obok straży. Ten materiał był już co prawda pokazywany, ale znacznie krótszy. Wersja, której obejrzenie proponujemy, jest najpełniejsza. Warto obejrzeć.

Więcej »
Styl życia » Historia » 13 lipca 2017, godz. 23:01 » Stowarzyszenie Odra 1945 » komentarzy: 11

Racibórz dla odkrywców. Kochbunkry w Ratibor

Racibórz dla odkrywców. Kochbunkry w Ratibor - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

W Raciborzu natknąć się można na nie m.in. w okolicach mostu kolejowego na Ostrogu i węzła kolejowego przy Rafako. Kilka stoi również przy trasie kolejowej w okolicach Markowic i Nędzy. W tym artykule krótko postaramy się przybliżyć nieco, czym są te betonowe budowle i do czego służyły.

Więcej »
Styl życia » Historia » 09 lipca 2017, godz. 09:51 » » komentarzy: 14

Trąba powietrzna nad Raciborzem. Na rondo wir przyniósł… duże topole

Trąba powietrzna nad Raciborzem. Na rondo wir przyniósł… duże topole - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Kartka z kalendarza. Czy to jeszcze pamiętasz? W 1977 roku przez Racibórz przeszła trąba powietrzna. - Jej szlak od wieży ciśnień poprzez ul. P. Michejdy, pl. Bohaterów Westerplatte, ul. Stalmacha, Karola Miarki do ronda na pl. Zamkowym i dalej ul. Rudzką znaczyły pozrywane dachy, powyrywane bądź powywracane drzewa - pisała ówczesna prasa. 

Więcej »
Reklama
Reklama
Styl życia » Historia » 04 lipca 2017, godz. 08:43 » » komentarzy: 50

4 lipca 1922. Polacy zajmują Brzezie, Racibórz pozostaje w Niemczech

4 lipca 1922. Polacy zajmują Brzezie, Racibórz pozostaje w Niemczech - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Dokładnie 95 lat temu, wskutek plebiscytu Górny Śląsk podzielono pomiędzy dwa państwa - wschodnią część z Brzeziem nad Odrą, dziś dzielnicą Raciborza, przyłączono do odrodzonej II Rzeczpospolitej, zachodnia, z Raciborzem, pozostała w granicach Niemiec. Przejście graniczne znajdowało się na Dębiczu (Lukasynie) - pierwsze zdjęcie w galerii. Wydarzenia z lipca 1922 r. są dobrze udokumentowane zdjęciowo.

Więcej »
Styl życia » Historia » 02 lipca 2017, godz. 09:21 » Paweł Newerla » komentarzy: 22

Kartka z kalendarza. Nikt nie pytał raciborzan o zdanie!

Kartka z kalendarza. Nikt nie pytał raciborzan o zdanie! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Od 1 lipca 1975 roku wprowadzono reformę administracyjną. W miejsce 15 województw i 5 miast wydzielonych utworzono 49 województw. Pociągnęło to za sobą likwidację powiatów jako „zbędnego ogniwa”. Ziemię raciborską odłączono od Opolszczyzny i przyłączono do województwa katowickiego. Stało się to na życzenie lokalnych władz, które powoływały się na „konsultacje społeczne”, choć w rzeczywistości nikt społeczeństwa nie pytał o zdanie. Raciborzem, na skutek przekroczenia liczby 50 000 mieszkańców, mógł znowu kierować prezydent. Dla miłośników dawnych czasów w galerii zdjęcia miasta z czasów PRL-u.

Więcej »
Styl życia » Historia » 19 maja 2017, godz. 13:17 » » komentarzy: 8

Wyjątkowy prezent dla Pawła Newerli na 85. urodziny

Wyjątkowy prezent dla Pawła Newerli na 85. urodziny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Znany raciborski historyk obchodzi w tym roku 85. urodziny. Władze powiatu szykują dla niego prezent. 

Więcej »
Styl życia » Historia » 15 maja 2017, godz. 18:31 » » komentarzy: 25

Naziści czy mucha? Tajemnicza śmierć burmistrza Raciborza

Naziści czy mucha? Tajemnicza śmierć burmistrza Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Czy burmistrz przedwojennego Raciborza zginął w wypadku samochodowym z powodu nadmiernej prędkości, czy może z powodu muchy…? A może został usunięty przez niemieckich nazistów jako polityk nieprzychylny polityce Hitlera? - czytamy na stronie Stowarzyszenia Odra1945.

Więcej »
Styl życia » Historia » 13 maja 2017, godz. 14:06 » » komentarzy: 78

Czy to jeszcze pamiętasz? Jak zmienił się Racibórz przez dwadzieścia lat

Czy to jeszcze pamiętasz? Jak zmienił się Racibórz przez dwadzieścia lat - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Miasto świętuje w tym roku 800-lecie praw miejskich. Wystarczy jednak dwadzieścia lat, by w krajobrazie zaszły poważne zmiany. Zobacz na starych zdjęciach, czy pamiętasz Racibórz z tamtych lat.

Więcej »
Styl życia » Historia » 06 maja 2017, godz. 12:27 » » komentarzy: 3

10 maja minie dwieście lat od powstania dużego powiatu raciborskiego

10 maja minie dwieście lat od powstania dużego powiatu raciborskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Powiat:

Kartka z kalendarza. Na podstawie rozporządzenia gabinetu z 10 maja 1817 roku 1 stycznia 1818 roku wprowadzono nowy podział na powiaty. Raciborski przejął 51 miejscowości z głubczyckiego, w tym Krzanowice, Pietrowice Wielkie i okoliczne miejscowości, a także cały tak zwany Kraj Hulczyński, czyli miejscowości na południe od dzisiejszej granicy polsko-czeskiej do rzeki Opawicy, które w wyniku pokoju wrocławskiego przeszły do Prus. Powiat raciborski objął także 8 miejscowości z powiatu pszczyńskiego. Tak ukształtowany przetrwał do końca I wojny światowej. Pobierz w prezencie archiwalną mapę powiatu raciborskiego w dobrej rozdzielczości.

Więcej »
Styl życia » Historia » 01 maja 2017, godz. 10:47 » » komentarzy: 44

Silesion.pl - Raciborska cukrownia na starej fotografii

Silesion.pl - Raciborska cukrownia na starej fotografii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

W szczytowym momencie przetwarzała 180 tysięcy ton buraków cukrowych. Była jedną z najprężniej działających cukrowni w regionie. Dziś nie ma po niej śladu. Poznajcie historię prawie 140-letniej fabryki cukru.

Więcej »
Styl życia » Historia » 15 kwietnia 2017, godz. 13:17 » » komentarzy: 13

Wielkanocne zwyczaje na ziemi raciborskiej na unikalnej fotografii prasowej z lat 20.

Wielkanocne zwyczaje na ziemi raciborskiej na unikalnej fotografii prasowej z lat 20. - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz: Procesja w Pietrowicach Wielkich, chodzenie z goikiem w Łubowicach i innych miejscowościach, malowanie pisanek, mycie w potoku w Wielki Piątek o poranku, śmiergust, wielkanocne wbijanie krzyżyków z wierzby w cztery rogi pola, ministranci z klekotkami, czuwanie przy Bożym Grobie - specjalnie dla Czytelników naszego portalu przejrzeliśmy śląską prasę z lat 20. XX wieku i przygotowaliśmy archiwalny reportaż na temat wielkanocnych zwyczajów na ziemi raciborskiej. To unikalny materiał. Warto obejrzeć. Te zdjęcia nie były współcześnie publikowane. O zwyczajach pisze Grzegorz Nowak. Więcej »
Styl życia » Historia » 01 kwietnia 2017, godz. 11:11 » Andrzej Tomczyk » komentarzy: 0

Jeden z trzystu szesnastu. Od żołnierza tułacza do żołnierskiej legendy, czyli niezwykła historia porucznika Eugeniusza Chylińskiego, który spoczywa w Racibor

Jeden z trzystu szesnastu. Od żołnierza tułacza do żołnierskiej legendy, czyli niezwykła historia porucznika Eugeniusza Chylińskiego, który spoczywa w Racibor - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz: Chyliński do końca życia pozostał wierny zasadom, choć miał w swoim życiu epizod przynależności do PZPR. Ocaliła go strategia nierzucania się w oczy, pozostawania na uboczu. Był specyficznym człowiekiem - lubił samotność i długie, dziesięciogodzinne spacery po okolicznych polach. Rzadko rozmawiał o swojej przeszłości, był takim cichociemnym do końca. Przeczytaj część trzecią opracowania Andrzeja Tomczyka poświęconą pamięci cichociemnego - porucznika Armii Krajowej Eugeniusza Chylińskiego. Więcej »
Styl życia » Historia » 31 marca 2017, godz. 19:55 » » komentarzy: 67

To był początek zakłamania i tragedii Raciborza

To był początek zakłamania i tragedii Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Dziś mija 72. rocznica zakończenia walk o Racibórz, w czasach PRL-u świętowana jako wyzwolenie miasta. W rzeczywistości był to początek jednych z najdramatyczniejszych wydarzeń w dziejach naszego grodu. 

Więcej »
Styl życia » Historia » 25 marca 2017, godz. 12:08 » » komentarzy: 36

Na ulicy Długiej odsłonięto relikty bramy miejskiej zwanej Wielką

Na ulicy Długiej odsłonięto relikty bramy miejskiej zwanej Wielką - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Budowla stała w tym miejscu do 1818 roku. Niedawno pracownicy naukowi Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego przeskanowali ten teren radarem. Teraz rozpoczęły się tu prace wykopaliskowe. Ulica Długa będzie przebudowana. Zanim to nastąpi archeolodzy chcą dokładnie udokumentować znalezisko.

Więcej »
Partnerzy portalu
 • Dentica 24
 • ostrog.net
 • Szpital Rejonowy w Raciborzu
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa
 • Villa Rubinstein
 • Apteka w sieci
 • PGL DOM Sp. z o.o.
 • PWSZ w Raciborzu
 • Zajazd Biskupi
 • Kampka
 • Margomedia - studio graficzne, projektowanie stron internetowych, reklama, druk
 • Ciepły dom
 • USG Ostrowicz
Numery archiwalne
Pokaż listę wszystkich numerów »
Numer archiwalny Naszraciborz 29 2017 [440]
Naszraciborz 29 2017 [440]
dodano: 21.07.2017
Numer archiwalny Naszraciborz 28 2017 [439]
Naszraciborz 28 2017 [439]
dodano: 14.07.2017
Numer archiwalny Naszraciborz 27 2017 [438]
Naszraciborz 27 2017 [438]
dodano: 07.07.2017
Numer archiwalny Naszraciborz 26 2017 [437]
Naszraciborz 26 2017 [437]
dodano: 30.06.2017
Pogoda
Pogoda Racibórz z serwisu
Partnerzy portalu
Najnowsze oferty
Zobacz wszystkie
Ogłoszenia
Pokaż wszystkie »
Racibórz i okolice kupimy twoje auto tel.690-993-034 każde osobowe,dostawcze każdy stan oraz marka
Racibórz skup-samochodów nr 1 w całej okolicy tel.888-10-20-80 osobowe,dostawcze złomujemy legalnie
Operator CNC - przyuczymy do zawodu
Kredyty bez BIK
Kredyty bez Bik!!Najwięszy wybór!!!
Kelner/ kelnerka z doświadczeniem
Villa Rubinstein w Wiśle poszukuje pracownika
Pracownia krawiecka oferuje
Praca w Kietrzu
Auto Skup! 733 303 707
DJ Krzysztof Owczarzy - na wesele, poprawiny lub inną imprezę
Racibórz auto-skup nr1 tel.530 312 312 jak złomować samochód to tylko u nas zrób to legalnie 24/h/7t
Auto Skup! 500 760 425 Najlepsze ceny!
Oferta pracy - rekruter
Kupię garaż
Sprzedam czynny bar Skat
Herzog Agencja Pracy
Racibórz i okolice kupimy twoje auto każde tel.690 993 034 każdy stan każda marka złomowanie max cen
Racibórz złomowanie samochodów tel.530 312 312 skup,kasacja legalnie koncesja najwyższe ceny 24/h/7t
Bezpłatne szkolenia
Opiekunka/opiekun osób starszych w Niemczech
Kucharz z doświadczeniem
Stylowe fotele, stan bdb
Stół drewniany
Okap Amica OSC5112l podszafkowy
Zatrudnię do salonu odzieżowego
Skup samochodów za gotówkę do 10 tys. zł - również złomowanie do 700 złotych za tonę tel 664 087 328
Racibórz: Kupię każde auto bez wyjątku - Złomowanie, najlepsze ceny. Tel.: 692 191 585
Sprzedam pojemną, trzydrzwiową szafę
Sprzedam sypialnię - stelaż łóżka, materace i szafki nocne
Agencja Pośrednictwa Pracy Euro Labora
Racibórz i okolice kupimy twoje auto tel.690 993 034 każde osobowe,dostawcze płacimy najwięcej 24/h
Racibórz auto-skup nr1 tel.888 10 20 80 skupujemy sam.osobowe,dostawcze każdej marki w każdym stanie
Praca dla stolarza
Skup samochodów, osobowe i dostawcze, 500 760 425
Ford focus 1.6 TDCi 109 KM
Specjalistyczna praktyka stomatologiczna
Racibórz i okolice kupimy twoje auto każde tel.690 993 034 osobowe,dostawcze zapłacimy najwięcej 24h
Skup Aut Złomowanie, Racibórz 697 459 184 Najwyższe ceny, Dziś dzwonisz - Dziś sprzedajesz! 24h/7d
Racibórz auto-skup oraz złomowanie samochodów tel.530 312 312 osobowe,dostawcze każde max ceny 24/h
Tygodnik Nasz Racibórz
największy regularny nakład w powiecie raciborskim.
Co piątek w ponad stu punktach i największych zakładach pracy 10-13 tysięcy egzemplarzy gazety!
Kliknij i Czytaj wydanie cyfrowe »
Zobacz nowy numer Raciborskiego Rynku ZdrowiaZobacz nowy numer Raciborskiego Rynku ZdrowiaZobacz także co nowego w dziale Zdrowie i styl życia
Kalendarz
«
Lipiec 2017
»
PoWtŚrCzPtSoNd
1
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
2
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Zawody sikawek konnych w Bieńkowicach. Przyjadą Austriacy
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
3
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
4
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
5
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
6
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
7
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
8
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
9
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Żelazny jak strażak, czyli 200 metrów z przeszkodami w Krzanowicach
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
10
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
11
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
12
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
13
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
14
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
15
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
16
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
17
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
18
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
19
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
20
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
21
 • Dunkierka w kinie Bałtyk
 • Rock Dog. Pies ma głos! w kinie Bałtyk
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
22
 • Dunkierka w kinie Bałtyk
 • Rock Dog. Pies ma głos! w kinie Bałtyk
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
23
 • Dunkierka w kinie Bałtyk
 • Rock Dog. Pies ma głos! w kinie Bałtyk
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
24
 • Dunkierka w kinie Bałtyk
 • Rock Dog. Pies ma głos! w kinie Bałtyk
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
25
 • Dunkierka w kinie Bałtyk
 • Rock Dog. Pies ma głos! w kinie Bałtyk
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
26
 • Dunkierka w kinie Bałtyk
 • Rock Dog. Pies ma głos! w kinie Bałtyk
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
27
 • Dymomierze i analizatory spalin na raciborskich drogach - dziś policyjna akcja Smog
 • Turniej tenisa ziemnego już w najbliższy czwartek
 • Rock Dog. Pies ma głos! w kinie Bałtyk
 • Dunkierka w kinie Bałtyk
 • Rock Dog. Pies ma głos! w kinie Bałtyk
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
28
 • W najbliższy piątek biblioteka zaprasza na Noc Łowców Duchów
 • Wodzisław Śląski stanie się Najcieplejszym Miejscem na Ziemi. W piątek i sobotę odbędzie się tam Reggae Festiwal
 • Dunkierka w kinie Bałtyk
 • Rock Dog. Pies ma głos! w kinie Bałtyk
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
29
 • LKS Brzezie zaprasza na festyn sportowy
 • Wodzisław Śląski stanie się Najcieplejszym Miejscem na Ziemi. W piątek i sobotę odbędzie się tam Reggae Festiwal
 • Dunkierka w kinie Bałtyk
 • Rock Dog. Pies ma głos! w kinie Bałtyk
 • Sołectwa z gminy Krzanowice będą ze sobą rywalizować
 • Już niebawem dni Krzanowic! Sprawdź co będzie się działo
 • Piosenki czar, czyli minirecitale młodych artystów na raciborskim zamku
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Koleje Śląskie przygotowały ofertę dla amatorów górskich wędrówek
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
30
 • LKS Brzezie zaprasza na festyn sportowy
 • Na przystani kajakowej odbędzie się kolejny koncert letni. Zagra tam zespół MuzyKajaka
 • Sprinty i slalom kajakarski na Odrze już w najbliższą niedzielę
 • Dunkierka w kinie Bałtyk
 • Rock Dog. Pies ma głos! w kinie Bałtyk
 • Sołectwa z gminy Krzanowice będą ze sobą rywalizować
 • Już niebawem dni Krzanowic! Sprawdź co będzie się działo
 • Urząd Statystyczny prowadzi badania ankietowe w województwie śląskim
 • Jastrzębie-Zdrój gospodarzem Bike Atelier MTB Maratonu
 • Krzanowice po raz kolejny zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na Dni Krzanowic
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Koleje Śląskie przygotowały ofertę dla amatorów górskich wędrówek
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
31
 • Dunkierka w kinie Bałtyk
 • Rock Dog. Pies ma głos! w kinie Bałtyk
 • Wciąż można głosować na Podwórko Talentów Nivea dla ZSO Krzyżanowice
 • Koleje Śląskie przygotowały ofertę dla amatorów górskich wędrówek
 • Kino Przemko zaprasza na Kino Letnie
 • Basen w Tworkowie będzie czynny od soboty 24 czerwca
Noworodki
Pokaż wszystkie »
Lilianna Jabłonka
24 lipca 2017, godz. 13:48
Lilianna Jabłonka
Katarzyna i Łukasz z Głogówka bardzo się radowali, kiedy na świecie małą Liliannę witali. Dziewczynka urodziła się 13 lipca, ważyła wtedy 2890 g i mierzyła 51 cm.
zobacz więcej »
Ankieta
Kto ma rację w sporze o Sąd Najwyższy?
PiS
Opozycja
Najciekawsze filmy
Najnowsze filmy wideo - Zostań krwiodawcą, telewizja nasz Racibórz
Zostań krwiodawcą
dodano: 26.07.2017
Najnowsze filmy wideo - Ekologia VII 2017, telewizja nasz Racibórz
Ekologia VII 2017
dodano: 26.07.2017
Najnowsze filmy wideo - Sprinty na Odrze, telewizja nasz Racibórz
Sprinty na Odrze
dodano: 26.07.2017
Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Subskrybuj nasz newsletter!

Akronis | Aktualności | Biznes | Co to jest konto prenumeratora? | Drukarnia NaszRaciborz.pl | Ekologia | Felietony | Filmy | Baza firm | Foto na płótnie | Głubczyce | Gotowanie | Grud | Historia | Kącik dietetyka | Kontakt i reklama | Książki | Kultura i edukacja | Metamorfozy | Moda & uroda | Motoryzacja | Nabór do przedszkoli | Raciborski Rynek Nieruchomości | Noworodki | Ogłoszenia | Ogłoszenia urzędowe | Patrol24 | PGL DOM | Polityka dotycząca Plików Cookies czyli tzw "ciasteczek" | PRD | Raciborska Telewizja Kablowa | Rafako | Regulamin | SM Nowoczesna | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Szpital Rejonowy | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie | Zwierzęta
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.naszraciborz.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij