Nasz Racibórz - Raciborski Portal Informacyjny i bezpłatny tygodnik drukowany. Wiadomości z Raciborza, aktualności, telewizja regionalna, ogłoszenia, baza firm, kultura, sport, biznes, zdrowie, noworodki i nieruchomości.

Dzisiaj jest: niedziela, 22 kwietnia 2018 r.Imieniny: Łukasza, Kai i Nastazji
Aktualności
Region:
Aktualności » 22 kwietnia 2018, godz. 18:35 » Katarzyna Kubik » komentarzy: 1

Maluchy w Krainie Dźwięku i odgłosy wiosny

Maluchy w Krainie Dźwięku i odgłosy wiosny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Po raz kolejny Raciborskie Centrum Kultury zaprosił na koncert w cyklu „Maluchy w krainie dźwięku”. Dla najmłodszych - niemowląt, maluszków i przedszkolaków przygotowano atrakcyjny program muzyczny i inspirowane nim zabawy. W kwietniowym koncercie usłyszeć można było  melodie pełne słońca, śpiewu ptaków i szelestu wiosennych liści.

Więcej »
Aktualności » 22 kwietnia 2018, godz. 18:29 » Katarzyna Kubik » komentarzy: 0

Krzysztof Obremski zwycięzcą Ogólnopolskich Mistrzostw Raciborza w Scrabble

Krzysztof Obremski zwycięzcą Ogólnopolskich Mistrzostw Raciborza w Scrabble - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

W Raciborskim Centrum Kultury podsumowane zostały dwudniowe IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Racibórz i Starosty Raciborskiego. Pierwsze miejsce wywalczył Krzysztof Obremski z Legnicy. Na drugim miejscu znalazł się Bartosz Morawski z Wrocławia, natomiast na trzecim Michał Alabrudziński z Włocławka. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę rzeczowę, a zwycięzcy puchary. Wyniki tutaj.

Więcej »
Aktualności » 22 kwietnia 2018, godz. 17:52 » TB/UG Krzyżanowice » komentarzy: 2

Sezon wędkarski na Trzecioku rozpoczęty

Sezon wędkarski na Trzecioku rozpoczęty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Krzyżanowice:

Piękna, słoneczna pogoda powitała wszystkich zawodników, którzy stęsknieni wędkarskich emocji po długiej zimie przybyli nad staw Trzeciok w Tworkowie 22 kwietnia. Zawody wędkarskie, zorganizowane przez PZW Koło nr 109, rozpoczęły tegoroczny sezon. 

Więcej »
Reklama
Reklama
Aktualności » 22 kwietnia 2018, godz. 12:37 » komentarzy: 0

Drugi dzień Eliminacji Mistrzostw Polski w Siatkówce Niesłyszących w Arenie Rafako

Drugi dzień Eliminacji Mistrzostw Polski w Siatkówce Niesłyszących w Arenie Rafako - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

W Arenie Rafako zakończyły się dwudniowe Eliminacje Mistrzostw Polski w Siatkówce Niesłyszących. Gospodarze turnieju przegrali dziś z zespołem z Warszawy 0:3. Po sobotnich i niedzielnych zmaganiach awans wywalczyła ekipa Mazowsze Warszawa, na drugim miejscu w fazie grupowej znalazła się Odra Racibórz, trzecie zajęła drużyna Rest-Gest Rzeszów, a czwarte - Korona Szczecin. Wszystkie zespoły otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy. 

Więcej »
Aktualności » 22 kwietnia 2018, godz. 09:41 » (w) » komentarzy: 56

Straż miejska kontrolowała wczoraj cyrk Arena. Powodem zapowiedź tresury zwierząt

Straż miejska kontrolowała wczoraj cyrk Arena. Powodem zapowiedź tresury zwierząt - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

- W programie wielbłądy, lamy, osły, kuce, psy, koty - tak cyrk zapowiadał wczorajsze przedstawienie w Raciborzu na Ostrogu. Sprawą zainteresowali się obrońcy zwierząt pamiętający deklarację prezydenta, że nie da zgody na dzierżawę miejskich gruntów jeśli w cyrku będą pokazy tresury.

Więcej »
Aktualności » 21 kwietnia 2018, godz. 20:48 » TVN,w » komentarzy: 52

Grill na dachu wieżowca w Raciborzu w głównym wydaniu Faktów TVN

Grill na dachu wieżowca w Raciborzu w głównym wydaniu Faktów TVN - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Policja szuka sprawców nocnego grillowania na dachu wieżowca w Raciborzu i ostrzega imprezowiczów, że takie zachowanie może się źle skończyć - zapowiada swój materiał stacja. Grill był wyjątkowy. Dlaczego?

Więcej »
Aktualności » 21 kwietnia 2018, godz. 10:08 » red. » komentarzy: 18

Ścieżka rowerowa od wałów na Uldze do Łężczoka - plan z docelową organizacją ruchu

Ścieżka rowerowa od wałów na Uldze do Łężczoka - plan z docelową organizacją ruchu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

To długo oczekiwana przez cyklistów ścieżka, która pozwoli bezpiecznie przemieszczać się z centrum miasta w stronę rozerwatu, gdzie Nadleśnictwo Rudy Raciborskie zakończyło w tym roku modernizację tras spacerowych. Będzie miała 1,6 km i wierzchnią warstwę z asfaltobetonu w kolorze czerwonym. Ogłoszono już przetarg na wyłonienie wykonawcy. Pobierz mapkę. 

Więcej »
Aktualności » 21 kwietnia 2018, godz. 09:15 » ŚlUW » komentarzy: 7

Numer alarmowy 997 nie połączy nas już z policją

Numer alarmowy 997 nie połączy nas już z policją - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Region:

Do grudnia będzie trwał proces przełączania numeru 997, który będzie nadal działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. Dzięki temu, że informacja od razu trafi do operatów numerów alarmowych w CPR, możliwe będzie jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb. 

Więcej »
Aktualności » 20 kwietnia 2018, godz. 20:47 » red. » komentarzy: 30

Przy Słowackiego rozpoczęli sezon grillowy... na dachu wieżowca FOTO i WIDEO

Przy Słowackiego rozpoczęli sezon grillowy... na dachu wieżowca FOTO i WIDEO - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Do niecodziennej interwencji zastępów zawodowej straży pożarnej doszło dziś około 20.30 przy ul. Słowackiego-Żeromskiego, naprzeciwko pływalni PWSZ. Służby wezwano do ogniska... na dachu wieżowca.

Więcej »
Reklama
Reklama
Aktualności » 20 kwietnia 2018, godz. 16:06 » red. » komentarzy: 0

Ciągnik i dostawczak zderzyły się na DK 45

Ciągnik i dostawczak zderzyły się na DK 45 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Do zdarzenia doszło przed godziną 15.00 na Drodze Krajowej nr 45 na odcinku pomiędzy Krzyżanowicami a Roszkowem. Zderzyły się czeski dostawczy citroen i ciągnik John Deere. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Droga jest przejezdna. Więcej na temat przebiegu kolizji w komunikacie KPP Racibórz.

Więcej »
Aktualności » 20 kwietnia 2018, godz. 12:45 » (wk) » komentarzy: 15

Ścieżka rowerowa do rezerwatu Łężczok jeszcze w tym roku. Magistrat szuka wykonawcy

Ścieżka rowerowa do rezerwatu Łężczok jeszcze w tym roku. Magistrat szuka wykonawcy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Wszystko wskazuje na to, że zapowiadana od lat inwestycja w końcu doczeka się realizacji. Raciborski magistrat ogłosił właśnie przetarg na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Rudzkiej i Gliwickiej łączącej ścieżkę po wałach z rezerwatem Łężczok. Ma osiągnąć 1600 metrów długości i 3 metry szerokości. Chętne firmy mogą złożyć ofertę do 7 maja b.r. Prace mają zakończyć się najpóźniej 30 września. 

Więcej »
Aktualności » 20 kwietnia 2018, godz. 12:20 » (waw) » komentarzy: 25

Miastu w czerwcu kończy się umowa na dzierżawę terenu w Pleśnej. Co z wyjazdem na tegoroczny obóz?

Miastu w czerwcu kończy się umowa na dzierżawę terenu w Pleśnej. Co z wyjazdem na tegoroczny obóz? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

AKTUALIZACJA. 15 czerwca kończy się gminie Racibórz umowa na dzierżawę terenu obozowiska w Pleśnej. Nie ma pewności, czy zostanie podpisana nowa. Na 24 czerwca zaplanowano wyjazd pierwszego turnusu. Czy dojdzie do skutku? Przeczytaj oficjalne stanowisko Urzędu Miasta w Raciborzu. Na arch. zdjęciu wyjazd I turnusu w czerwcu 2017 r.

Więcej »
Aktualności » 20 kwietnia 2018, godz. 12:19 » UG Nędza/SaM » komentarzy: 0

Stanisława Spychała-Walenko kolejną bohaterką cyklu Kobiety gminy Nędza

Stanisława Spychała-Walenko kolejną bohaterką cyklu Kobiety gminy Nędza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Nędza:

Gminne Centrum Kultury w Nędzy zrealizowało projekt, którego efektem jest wystawa pt. "Kobiety gminy Nędza". W jego ramach zgromadzono ogrom materiału o historii kobiet, które odcisnęły trwały ślad w swojej małej ojczyźnie. Po Annie Kaszubie, założycielce biblioteki, przedstawiamy Stanisławę Spychałę-Walenko.

Więcej »
Reklama
Aktualności » 20 kwietnia 2018, godz. 11:50 » kuzniaraciborska.pl » komentarzy: 5

Gmina Kuźnia Raciborska zainwestuje w Zabytkową Stację Kolejki Wąskotorowej w Rudach

Gmina Kuźnia Raciborska zainwestuje w Zabytkową Stację Kolejki Wąskotorowej w Rudach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Kuźnia Raciborska:

Gmina Kuźnia Raciborska otrzymała dofinansowanie do projektu „Szerokie tory do kultury – Inwestycja w Zabytkową Stację Kolejki Wąskotorowej w Rudach”. Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Więcej »
Aktualności » 20 kwietnia 2018, godz. 11:46 » PAP » komentarzy: 8

Blue Velo. Powstaje długodystansowa trasa rowerowa od Bałtyku aż po Kotlinę Raciborską

Blue Velo. Powstaje długodystansowa trasa rowerowa od Bałtyku aż po Kotlinę Raciborską - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Prawie 1000 km będzie miała docelowo trasa rowerowa „Blue Velo – Odrzańska Trasa Rowerowa” i obejmie pięć regionów Polski Zachodniej. Porozumienie o współpracy dot. promocji i utrzymania trasy rowerowej dotyczy pięciu województw Polski Zachodniej. Na polsko-czeskim pograniczu ma przebiegać przez powiat raciborski, gdzie istnieje już rozbudowany system ścieżek łącznych nas z Czechami, m.im. na wysokości gminy Krzyżanowice, gdzie w tamtym roku oddano do użytku wieżę widokową na Meandrach Odry.

Więcej »
Partnerzy portalu
 • Dentica 24
 • ostrog.net
 • Szpital Rejonowy w Raciborzu
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa
 • Villa Rubinstein
 • Apteka w sieci
 • PGL DOM Sp. z o.o.
 • PWSZ w Raciborzu
 • Zajazd Biskupi
 • Kampka
 • Margomedia - studio graficzne, projektowanie stron internetowych, reklama, druk
 • Ciepły dom
 • USG Ostrowicz
Numery archiwalne
Pokaż listę wszystkich numerów »
Numer archiwalny Naszraciborz 16 2018 [479]
Naszraciborz 16 2018 [479]
dodano: 20.04.2018
Numer archiwalny Naszraciborz 15 2018 [478]
Naszraciborz 15 2018 [478]
dodano: 13.04.2018
Numer archiwalny Naszraciborz 14 2018 [477]
Naszraciborz 14 2018 [477]
dodano: 06.04.2018
Numer archiwalny Naszraciborz 13 2018 [476]
Naszraciborz 13 2018 [476]
dodano: 30.03.2018
Dziś w Raciborzu
niedziela | 22 kwietnia 2018 | 23:54
13.0°C
bezchmurnie
wiatr słaby 1 m/s
z kierunku północno-wschodniego
Ciśnienie:1015 hpa
Wilgotność:62%
Wschód słońca:05:38
Zachód słońca:19:53
Partnerzy portalu
Najnowsze oferty
Zobacz wszystkie
Raciborskie drogi do polskości
Tygodnik Nasz Racibórz
największy regularny nakład w powiecie raciborskim.
Co piątek w ponad stu punktach i największych zakładach pracy 10-13 tysięcy egzemplarzy gazety!
Kliknij i Czytaj wydanie cyfrowe »
Zobacz nowy numer Raciborskiego Rynku ZdrowiaZobacz nowy numer Raciborskiego Rynku ZdrowiaZobacz także co nowego w dziale Zdrowie i styl życia
Noworodki
Pokaż wszystkie »
Kuba Wieder-Orlik
06 kwietnia 2018, godz. 13:10
Kuba Wieder-Orlik
Witajcie. Jestem Kuba. Na świat przyszedłem 24 marca 2018 roku o godzinie 22.00. Ważyłem wtedy 3400 gram i miałem 50 cm długości. Zamieszkam wspólnie z rodzicami Martyną i Aleksandrem w…
zobacz więcej »
Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Subskrybuj nasz newsletter!

Akronis | Aktualności | Biznes | Co to jest konto prenumeratora? | Drukarnia NaszRaciborz.pl | Ekologia | Felietony | Filmy | Baza firm | Foto na płótnie | Głubczyce | Gotowanie | Grud | Historia | Kącik dietetyka | Kontakt i reklama | Książki | Kultura i edukacja | Metamorfozy | Moda & uroda | Motoryzacja | Nabór do przedszkoli | Raciborski Rynek Nieruchomości | Noworodki | Raciborski Bazar | Ogłoszenia urzędowe | Patrol24 | PGL DOM | PK Racibórz | Polityka dotycząca Plików Cookies czyli tzw "ciasteczek" | PRD | Raciborska Telewizja Kablowa | Raciborskie drogi do polskości | Rafako | Regulamin | SM Nowoczesna | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Szpital Rejonowy | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie | Zwierzęta
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.naszraciborz.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij