Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie7 lipca 201608:14

Studia w Raciborzu - pielęgniarstwo oraz turystyka i rekreacja jako jedne z nowości raciborskiej uczelni!

Studia w Raciborzu - pielęgniarstwo oraz turystyka i rekreacja jako jedne z nowości raciborskiej uczelni! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W raciborskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej otwarto już punkt rekrutacyjny. Ci absolwenci szkół średnich, którzy odebrali świadectwo dojrzałości i którzy chcą studiować właśnie w Raciborzu, mogą się zapisywać na wybrane kierunki. PWSZ przygotował parę nowości.

- Nasza uczelnia jest bardzo elastyczna, bez ustanku obserwujemy rynek pracy i dostosowujemy się do potrzeb i wymogów, jakie stawiają nam zarówno przyszli studenci, jak i pracodawcy - mówi rzecznik prasowy uczelni dr inż. arch. Joanna Sokołowska-Moskwiak. Obecnie raciborska szkoła wyższa stawia na kształcenie inżynierów. Jednym z działań w tym kierunku było podjęcie decyzji o podziale Instytutu Techniki i Architektury na dwa osobne instytuty. - Nastąpiło to u progu minionego roku akademickiego i z perspektywy obserwujemy, że taki podział był korzystny dla obydwu instytutów - dodaje rzecznik. Jedynym kierunkiem studiów, na który prowadzony jest egzamin wstępny w PWSZ w Raciborzu, jest właśnie wspomniana architektura.

- Obecnie odnotowaliśmy wzrost zainteresowania tym kierunkiem. Liczba kandydatów, którzy przystąpili do egzaminu wstępnego z rysunku, prawie dwukrotnie przekroczyła liczbę kandydatów pierwszego naboru mierzoną w analogicznym okresie roku ubiegłego. Zawsze dużym zainteresowaniem cieszyły się i cieszą kierunki językowe. Instytut Neofilologii kształci studentów, oferując specjalizacje: nauczycielska, translatorska, język angielski/niemiecki w biznesie, komunikacyjno-medialna. Od roku akademickiego 2016/2017 nowością jest uruchomienie studiów na takich kierunkach jak: język angielski i niemiecki, proponując intensywną naukę języka od podstaw. Jest to odpowiedź na sygnały płynące ze środowisk nauczycielskich i biznesowych oraz oferta dla tych, którzy chcą uzupełnić swoje wykształcenie lub chcą posiąść bardzo dobrą znajomość języka w zakresie, który upoważnia do uzyskania certyfikatów potwierdzających umiejętności językowe - mówi dr inż. arch. Joanna Sokołowska-Moskwiak.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu w obecnym roku akademickim, od października 2016, otwiera kierunek turystyka i rekreacja realizowany w Instytucie Kultury Fizycznej. Nabór na ten kierunek trwa, a kandydatów przybywa z każdym dniem. - Taki stan rzeczy bardzo nas cieszy i jednocześnie potwierdza, że starania Instytutu w kierunku uruchomienia nowego kierunku były trafione i podjęte słusznie - przyznaje rzecznik.

Co z pielęgniarstwem? - Już dziś mogę zdradzić, że na ukończeniu są prace zmierzające do otwarcia w PWSZ w Raciborzu kierunku pielęgniarstwo, co wspólnie z fizjoterapią perspektywicznie może stworzyć podstawy Instytutu Zdrowia - do tego zmierzamy. Obecnie jesteśmy po wstępnej ocenie programowej, za którą otrzymaliśmy wysoką notę i uznanie komisji oceniającej. Wydaje się, że po spełnieniu wymagań formalnych i otrzymaniu decyzji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego już w kolejnym roku akademickim rozpoczniemy nabór, a dalej kształcenie na kierunku pielęgniarstwo w PWSZ w Raciborzu - dowiadujemy się od dr inż. arch. J. Sokołowskiej-Moskwiak.

Studia praktyczne - dualne to nowy program PWSZ i firm z naszego regionu zmierzający do podniesienia atrakcyjności studiów i studiowania w Raciborzu. Takie studia realizowane z powodzeniem w innych uczelniach i charakteryzują się znaczną przewagą zajęć praktycznych w porównaniu do studiów prowadzonych wyłącznie w tradycyjnej formie. To połączenie nauki z pracą zawodową, ponieważ intencją programu jest zatrudnienie studentów przez firmy i podpisanie z nimi umów o pracę już w trakcie trwania studiów.

Studenci będą mogli odrabiać część zajęć dydaktycznych i uzyskiwać efekty kształcenia także w miejscu pracy. To doskonały sposób na nabywanie i rozwijanie dodatkowych umiejętności, uzupełnianie wiedzy teoretycznej zdobywanej na wykładach, wiedzy praktycznej, często specjalistycznej, poznawanie nowych, zaawansowanych technologii, oprogramowania i sprzętu, z którymi studenci nie spotykają się na zajęciach laboratoryjnych w uczelni. Po ukończeniu studiów dualnych absolwent, oprócz dyplomu inżyniera, posiadać będzie tak poszukiwane na obecnym rynku pracy doświadczenie, co jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważne dla rozwoju dalszej kariery zawodowej. Ważne, że z tytułu szkolenia zawodowego studenci otrzymują wynagrodzenie.

- Przedsiębiorstwa współpracujące z uczelnią w ramach studiów dualnych mają możliwość wyszkolenia i pozyskania niewielkim kosztem dobrych pracowników na przyszłość, poznając ich możliwości, predyspozycje oraz zaangażowanie w pracę jeszcze przed zawarciem umowy o pracę - dodaje dr inż. arch. Joanna Sokołowska-Moskwiak.

fot. Katarzyna Kubik

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.