Strony Partnerskie12 marca 201212:45

Puchar Prezydenta w rękach Rafako

Puchar Prezydenta w rękach Rafako - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W drugim dniu Turnieju Zakładów Pracy i Służb mundurowych rozegrano kolejne mecze rozstrzygające o zdobyciu pucharu. We wszystkich spotkaniach drużyny dawały z siebie wszystko. Nie raz nie obyło się bez kontuzji. Ostatecznie po prawie dwugodzinnym pojedynku ekipa Rafako pokonała Zakład Karny 3:2.

I mecz ćwierćfinałowy

Zakład Poprawczy i Schronisko dla nieletnich – Zakład Karny 1:2 (21:25;25:14;13:15)

Mecz ten można śmiało określić mianem derbów. Spotkanie to obfitowało od początku w bardzo zaciętą grę. Żadna z piłek po obu stronach siatki nie była stracona. Walczono do upadłego, co kilkukrotnie kończyło się efektownymi padami. W pierwszym secie lepsza okazała się Służba Więzienna. Drugi padł łupem ZPiSDN. Tie-break także był bardzo wyrównany. Ostatecznie lepsi okazali się pracujący w raciborskim Zakładzie Karnym wygrywając trzeci set 15:13 i całe spotkanie 1:2.

II mecz ćwierćfinałowy

Śląski Oddział Straży Granicznej – Urząd Miasta Racibórz 2:0(25:15;25:20)

Spotkanie to, mimo porażki UM było dość zacięte. Lepsi okazali się mimo wszystko pracownicy ŚOSG. Decydującym momentem w spotkaniu, było zdobycie przez pracowników UM trzynastego punktu w I secie. Od tej pory to pogranicznicy ruszyli ostro do ataku, zdobywając punkt za punktem i w mgnieniu oka doprowadzając do zwycięstwa. UM w tym czasie zdobył jedynie dwa punkty. Drugi set był już znów bardziej wyrównanym lecz i tym razem okazali się pracownicy Straży Granicznej wygrywając 25:20.

III mecz ćwierćfinałowy

Komenda Powiatowa Policji – Sąd Rejonowy 2:0 (28:26;25:17)

Potyczkę Komendy Powiatowej Policji podobnie jak pierwszy mecz 1/8 finału można określić mianem derbów. Spotkanie to było bardzo zacięte, choć nieco lepiej prezentowali się panowie na co dzień występujący w mundurach. Pracownicy Sądu się tym nie zrażali i ciągle grali swoje, starali się nie pozwalać Policji na zbyt wiele. Mimo to ta ciągle była bardzo blisko. Ostatecznie to przedstawiciele KPP wygrali I seta w stosunku 28:26. Drugi set to szybkie wyjście Stróżów Prawa na prowadzenie 3:9. Z biegiem czasu systematycznie je powiększali, co ostatecznie dało rezultat 25:17 dla raciborskiej Policji.

IV mecz ćwierćfinałowy

Rafako S.A – SGL Carbon Polska S.A. 2:0 (26:24;25:19)

W spotkaniu pomiędzy Rafako a Carbonem kibice byli świadkami pojedynku punkt za punkt. Żaden z zawodników jednej lub drugiej drużyny nie cofał ręki , co rusz umieszczając piłkę pod nogami przeciwnika, z taką siłą, jakby próbował przebić parkiet raciborskiej Areny Rafako. W końcówce pierwszego seta na prowadzenie wyszło SGL Carbon, lecz Rafako bardzo szybko doprowadziło do stanu remisowego. Od stanu 22:22 zaczęła się prawdziwa nerwówka. Jeden błąd którejś z drużyn mógł pogrzebać jej szanse na wygranie seta. Jako pierwsi popełnili go zawodnicy SGL oddając prowadzenie Rafako. Starali się co prawda przechylić szalę zwycięstwa na swą stronę, lecz na niewiele się to zdało. Pierwszego seta wygrało Rafako 26:24. W drugim secie przy głośnym dopingu sympatyków obu zespołów na kilkupunktowe prowadzenie wyszedł Carbon. W pewnym momencie pracownicy Rafako wzięli się ostro do odrabiania strat. Doprowadziło do wyrównania, a następnie samo wyszło na prowadzenie, którego nie oddało do końca meczu. Ostatecznie tego seta wygrało Rafako 25:19 i cały mecz 2:0.

I półfinał

Zakład Karny – Śląski Oddział Straży Granicznej 2:1 (25:22;22:25;15:13)

II półfinał

Komenda Powiatowa Policji – Rafako S.A. 1:2 (16:25;25:20;14:16)

Mecz o III miejsce

Śląski Oddział Straży Granicznej – Komenda Powiatowa Policji 3:0 (25:23;27:25;25:18)