Sport3 czerwca 201819:26

Niezawodny Bronek Kłosek utarł Górkom Śląskim nosek

Niezawodny Bronek Kłosek utarł Górkom Śląskim nosek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W Markowicach przy Jordana ponad setka kibiców oglądała naprawdę ciekawe spotkanie. Miejscowy LKS 07 podejmował ekipę Górek Śląskich. Dla obu zespołów było to niezwykle ważne spotkanie, gdyż zarówno goście jak i gospodarze walczą ciągle o miejsce dające awans do klasy A.

Lepiej w to spotkanie weszli gracze Macieja Kozickiego, którzy już w drugiej minucie meczu umieścili piłkę w siatce za sprawą strzału głową w wykonaniu Bronisława Kłoska (na zdj.). Szybko stracona bramka podziałała dość motywująco na graczy Górek. Tutaj jedną dobrą postawą i przytomnością wykazali się defensorzy Markowic, którzy kilkukrotnie niweczyli starania napastników gości. Na szczególne pochwały zasłużyć Mateusz Fojcik, który kilka razy skutecznie interweniując wślizgiem przerwał akcję ofensywną Górek. Kolejne minuty pierwszej połowy to próby obu ekip na podejście pod bramkę przeciwnika. Niestety, zarówno dla gospodarzy, jak i gości na niewiele się one zdały i ku niezadowoleniu licznie zgromadzonej publiki, pierwsze połowa zakończyła się wynikiem 1:0, co jeszcze dawało nadzieję na dobry wynik dla graczy Michała Brachmańskiego.

Od początku drugiej części meczu gracz Górek ruszyli do ataku, chcąc czym prędzej doprowadzić do wyrównania. Kilka razy groźne uderzali na bramkę Ryszarda Jasnego, lecz tutaj golkiper Markowi popisywał się swymi umiejętnościami. Raz w sukurs przyszedł mu słupek, co spowodowało jęk zawodu pośród kibiców Górek. Gospodarze nie pozostawali dłużni. Także atakowali. Jeden z ich ataków w 63 minucie spotkania zakończył się strzałem Jarosława Wojaczka. Piłka zatrzepotała w siatce a gracz Markowic utonął w objęciach kolegów z drużyny. Na tym jednak się nie skończyło. Górki nadal atakowały, natomiast markowiczanie czekali na okazję do kontry. Taka nadarzyła się w okolicach 80 minuty. Piłka trafiła do Mikołaja Tappera, który bezpardonowo został potraktowany przez gracza gości. Sędzia podyktował rzut wolny. Do piłki, ku zaskoczeniu wielu kibiców podszedł Bronisław Kłosek, który słynie z tego, że większość goli zdobywa głową. Swym uderzeniem z około szesnastu metrów pokazał jednak, że strzelanie bramek nogą także nie jest mu obce. 3:0 – praktycznie pozamiatane. Mimo to Górki nie złożyły broni. Stworzyły kolejną sytuację, podczas której wywalczyły rzut wolny. Po uderzeniu piłka tuż przy dalszym słupku wpadła do bramki. Jako, że była to 88 minuta, na kolejne trafienia dla którejkolwiek z drużyn zabrakło czasu.

Sytuacja w tabeli przed ostatnimi meczami jest naprawdę ciekawa. Sprawa awansu rozegra się pomiędzy czterema ekipami. Obecnie zespół Pawłowa jest liderem. Na swym koncie ma 66 punktów. Górki Śląskie, Markowice i Kuźnia Raciborska mają po 65 oczek. W najbliższy weekend Górki zagrają z rezerwami Czyżowic, Pawłów z drugim zespołem Rogowa a Markowice z Kuźnią Raciborską. Zatem emocji na pewno nie zabraknie.

LKS 07 Markowice – LKS Górki Śląskie 3:1 (1:0)

1:0 Bronisław Kłosek 2’
2:0 Jarosław Wojaczek 63’
3:0 Bronisław Kłosek 80’
3:1 Bartłomiej Suchy 88’

Żółte kartki: Jacek Herok, Dawid Kucyniak, Mateusz Fojcik (LKS 07 Markowice); Jakub Pytel x2 (Górki Śląskie)

Czerwona kartka: Jakub Pytel (Górki Śląskie) – konsekwencja dwóch żółtych kartek

LKS 07 Markowice: Ryszard Jasny (kpt.) – Bernard Paprotny, Mateusz Fojcik, Seweryn Strachota, Marek Bakaj (46. Patryk Grzesiczek), Jarosław Wojaczek, Dawid Kucyniak, Krzysztof Urbanek, Jacek Herok (51. Rafał Wita), Mikołaj Tapper (85. Marek Jasny), Bronisław Kłosek
Pozostali rezerwowi: Dariusz Bedronka, Marcin Zientek, Adam Szatko, Sebastian Bańczyk
Trener: Maciej Kozicki
Kierownik drużyny: Jan Malon

LKS Górki Śląskie: Andrzej Mazurek – Krzysztof Rek, Karol Rek (70. Bartłomiej Suchy), Kamil Bytomski, Adrian Kuś, Krzysztof Cyran (46. Jakub Pytel), Paweł Łukoszek, Marcin Jureczko, Łukasz Czerny (kpt.) [76. Krzysztof Merkel], Marcin Andrzejczak, Mateusz Jureczko
Pozostali rezerwowi: Michał Zamecki, Filip Hamerski
Trener: Michał Brachmański
II trener: Arkadiusz Gronert
Kierownik drużyny: Piotr Mazurek

Spotkanie sędziowali: Grzegorz Porwoł (sędzia główny); Kamil Laska, Andrzej Knura (asystenci)