Sport3 maja 201813:58

Tworków poległ w starciu z ROW-em

Tworków poległ w starciu z ROW-em - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W Tworkowie rozegrano dziś spotkanie III ligi wojewódzkiej juniorów. Ekipa gospodarzy podejmowała zespół ROW 1964 Rybnik II. Jako pierwsi do bramki przeciwnika trafili miejscowi. Na wyrównanie nie trzeba było czekać jednak zbyt długo. I choć oba zespoły robiły w pierwszej połowie co mogły, na przerwę schodziły przy stanie 1:1.

W drugiej połowie gra ekipy Tworkowa nieco się posypała. Szczególnie w środku pola. Gracze ROW-u raz za razem stwarzali groźne sytuacje, lecz gole nie padały. Swe okazje mieli także gracze z gminy Krzyżanowice, lecz ich celność podań i strzałów pozostawiała wiele do życzenia. Początek końca ekipy gospodarzy nastąpił w 58 minucie, kiedy to na 2:1 dla rybniczan podwyższył Jakub Koch. W tym momencie miejscowi zamiast próbować skonstruować dobrą akcję, skupili się na wyrażaniu wzajemnych pretensji do kolegów z drużyny. To było niczym woda na młyn dla ekipy ROW-u, która strzelała kolejne gole. Wpierw do siatki gospodarzy trafił Paweł Siwiaszczyk, chwilę później na 1:4 z rzutu karnego podwyższył Szymon Kuzior, a wynik na 1:5 strzałem z około 25 metrów ustalił Jakub Koch.

LKS 05 Tworków – KS ROW 1964 Rybnik II 1:5 (1:1)

1:0 Patryk Krmasek 19’
1:1 Dawid Wójcik 24’
1:2 Jakub Koch 58’
1:3 Paweł Siwiaszczyk 62’
1:4 Szymon Kuzior 65’ (k)
1:5 Jakub Koch

Żółte kartki: Paweł Siwiaszczyk (ROW Rybnik)

LKS 05 Tworków: Dawid Pawela – Patryk Popela, Piotr Gołąbek, Paweł Gaida, Paweł Grud (55. Damian Krzyżok), Kamil Bugla, Jakub Klimaszka, Artur Leśniak (kpt.), Szymon Kamczyk (67. Szymon Wojtaszek), Partyk Krmasek, Kamil Pawlik
Rezerwa: Wojtek Zygar
Trener: Krzyszto Cerkowniak
Kierownik drużyny: Rajmund Piszczan

KS ROW 1964 Rybnik II: Jakub Kasperski (75. Dawid Hnida) – Wiktor Skowronek, Mikołaj Polczyk, Maciej Kłosek, Paweł Siwiaszczyk, Szymon Kuzior (kpt.), Franciszek Zynek, Szymon Balcer (41. Mateusz Juraszczyk), Marcel Winczura (65. Daniel Kołatek), Jakub Koch, Dawid Wójcik
Rezerwa: Kamil Szymura, Oliwer Grabczyński
Trener: Paweł Krzysztoporski
Kierownik drużyny: Grzegorz Kasperski

Spotkanie sędziowali: Marek Kurzydym (sędzia główny); Czesław Sroka, Kamil Jureczko (asystenci)