Sport18 kwietnia 201820:58

Samobój ustawił mecz. Gaszowice z Pucharem Polski na szczeblu Podokręgu

Samobój ustawił mecz. Gaszowice z Pucharem Polski na szczeblu Podokręgu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Dziś na boisku KS Rafako rozegrany został mecz finałowy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Naprzeciw siebie stanęły: KS Przyszłość Rogów, obecnie druga drużyna III grupy klasy okręgowej oraz GKS Dąb Gaszowice, reprezentant IV ligi. Spotkanie, jak na mecz finałowy nie należało do porywających, a mecz praktycznie ustawiła bramka samobójcza zdobyta przez Tomasza Kozielskiego, gracza Przyszłości w 9 minucie spotkania.

Później, choć oba zespoły robiły co mogły, nieliczni kibice tak naprawdę nie mieli czego oglądać. Gra toczyła się w większości w środkowej strefie boiska, a znaczną przewagą w posiadaniu piłki odznaczały się Gaszowice, które potwierdziły ją w 17 minucie po zagraniu ręką w polu karnym przez jednego z zawodników Rogowa. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się kapitan Dębu, Łukasz Michalski. Po zdobyciu drugiego gola wiadomo było, że spotkanie to skończy się w regulaminowym czasie 90 minut. Owszem, w drugiej połowie gracze Przyszłości nieco bardziej doszli do głosu, lecz nie potrafili tego przełożyć na sytuacje podbramkowe. Mało tego. W 70 minucie „oddali” Gaszowicom kolejnego karnego, który podobnie jak poprzednio na gola pewnym strzałem zamienił Łukasz Michalski. Dwadzieścia minut później przeciwnika dobił Kamil Sikora, ustalając wynik na 0:4.

KS Przyszłość Rogów – GKS Dąb Gaszowice 0:4 (0:2)

0:1 Tomasz Kozielski 9’ (samob.)
0:2 Łukasz Michalski 17’ (k)
0:3 Łukasz Michalski 70’ (k)
0:4 Kamil Sikora 90’

Żółte kartki: Kamil Rybarz, Gabriel Szkatuła, Sebastian Jaszczak (Przyszłość Rogów)

KS Przyszłość Rogów: Beniamin Jastrzębowski (kpt.) – Paweł Wojtala (68. Mateusz Rajman), Gabriel Szkatuła, Adrian Suchanek, Bartosz Stebel, Jarosław Pawelec(62. Michał Wala), Kamil Kucharski, Jakub Białas, Tomasz Kozielski (46. Sebastian Jaszczak), Kamil Rybarz, Łukasz Kubica
Rezerwa: Tomasz Kukla, Mateusz Sosna
Trener: Tomasz Sosna

GKS Dąb Gaszowice: Błażej Mandrysz – Wojciech Orzeł, Michał Szczurek, Krzysztof Sikora (46. Sebastian Szymura), Mariusz Kwaśniewski (72. Michał Mazur), Kamil Sikora, Paweł Wieczorek (79. Jakub Gnyp), Grzegorz Brózda (60. Kamil Gołyś), Przemysław Stebel, Łukasz Michalski (kpt.), Krzysztof Szewczyk
Rezerwa: Mateusz Mrozek, Damian Gorzawski, Mariusz Reguła
Trener: Marszolik Zdzisław
Kierownik drużyny: Tomasz Salwiczek

Spotkanie sędziowali: Mateusz Piszczelok (sędzia główny), Piotr Poznański, Mirosław Niedziela