Sport21 marca 201813:44

Wychowankowie MOW w Rudach z brązowymi medalami Mistrzostw Polski w Halowej Piłce Nożnej

Wychowankowie MOW w Rudach z brązowymi medalami Mistrzostw Polski w Halowej Piłce Nożnej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Pięć wyłonionych w eliminacjach drużyn piłkarskich, zeszłoroczny Mistrz Polski MOW Łobżenica, oraz dwa ośrodki organizatora - MOW Borowie i MOW Wola Rowska walczyło o tytuł najlepszego w kraju podczas finałów XVII Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Halowej Piłce Nożnej Borowie 2018.

W eliminacjach, które odbyły się na terenie wybranych Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, wzięło udział kilkuset wychowanków ośrodków z całej Polski. Do ścisłego finału, zakwalifikowali się zawodnicy reprezentujący MOW z Włocławka, Kalet, Rud, Warszawy, Trzebieży. Ośrodek z Rud w grupie eliminacyjnej wystąpił 2 marca w Wałbrzychu gdzie pokonał placówki z Babimostu, Wrocławia, Nysy, Wałbrzycha, Koźmina, Namysłowa i Kuźni Raciborskiej.

Finały odbyły się w dniach 17-18 marca. Przez dwa weekendowe dni na parkiecie hali sportowej w Borowiu toczyły się zacięte pojedynki o krajowy prymat w piłce nożnej Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Gra była emocjonująca, ale fair play. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Nasza ekipa trafiła do grupy A, w której pokonała MOW Kalety 3:2 i MOW Łobżenica 8:0 oraz przegrała z MOW Borowie 1:3. Z drugiego miejsca awansowaliśmy do półfinału, w którym ulegliśmy MOW Trzebież 1:4. W meczu o III miejsce wygraliśmy z MOW Warszawa 5:0.