Sport29 listopada 201707:59

Młodzi zapaśnicy z Brzeźnicy na Turnieju o Puchar Starosty Krapkowickiego

Młodzi zapaśnicy z Brzeźnicy na Turnieju o Puchar Starosty Krapkowickiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rudnik:

25 listopada 2017 r. zawodnicy LKS „Dąb” Brzeźnica w 9 osobowym składzie brali udział w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Starosty Krapkowickiego w zapasach w stylu wolnym, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Krapkowicach.

W zawodach uczestniczyło 60 zawodników z 5 klubów. W klasyfikacji drużynowej ,,Dąb" uplasował się na 4 pozycji. W klasyfikacji indywidualnej młodzi adepci sportu zapaśniczego zajęli następujące miejsca w poszczególnych grupach wiekowych:

kat. wag. 76 kg - I miejsce Dawid Pater

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!

Dodatkowo klub z Brzeźnicy pragnie poinformować, iż w dniu 26 listopada 2017 r. Patryk Ołenczyn, zawodnik naszego klubu reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w zapasach w stylu wolnym do lat 23 w kategorii wagowej do 65kg. 20 letni Patryk jest jeszcze juniorem i był najmłodszym polskim reprezentantem na tej imprezie i niestety po pierwszej walce, którą przegrał z Amerykaninem Josephem McKenna, odpadł z turnieju i ostatecznie został sklasyfikowany na 25 pozycji. Jego pogromca zdołał wywalczyć na tej imprezie brązowy medal. Pragniemy również przypomnieć, iż Ołenczyn w przeszłości był już brązowym medalistą Mistrzostw Europy Kadetów. Mamy jednak nadzieje, że Patryk poprzez udział w tak wielkiej imprezie zdobył niezbędne doświadczenie, które pomoże mu w przyszłości walczyć o medale najważniejszych imprez.

Warto również wspomnieć o naszym najbardziej utytułowanym zawodniku, Sebastianie Jezierzańskim, aktualnym mistrzu Polski Seniorów, który w tym roku zadebiutował w niemieckiej Bundeslidze walcząc w barwach ASV Urloffen. W sobotę, 25 listopada, popularny ,,Jeżyk” zakończył sezon w lidze niemieckiej z bilansem 6 wygranych i 3 porażek walcząc w kategorii do 97 kg (przypominamy, że Sebastian na co dzień walczy w kategorii wagowej do 86 kg). Oprócz występów u naszych zachodnich sąsiadów, Sebastian startuje również w Krajowej Lidze Zapaśniczej, w której walczy dla klubu MKZ ,,Unia” Racibórz. W tym roku oprócz jeszcze jednego występu w KLZ, Jezierzański weźmie udział w Zgrupowaniu Kadry Narodowej Seniorów, które odbędzie się w Zakopanem. Oprócz Sebastiana w zgrupowaniu tym wezmą udział Patryk Ołenczyn i Mateusz Kampik.

W najbliższy weekend, 1-3 grudnia 2017 brzeźniccy zapaśnicy tj. Remigiusz Waśkowski, Patryk Gołuchowski, Dawid Pater i Szymon Jakubczyk wezmą udział w Jesiennym Pucharze Polski Juniorów i Kadetów w Koronowie. Bezpośrednio po zawodach, Waśkowski i Gołuchowski wezmą udział w Zgrupowaniu Kadry Narodowej Juniorów, które odbędzie się w Bydgoszczy. W tym samym terminie nasze dwie utalentowane młodziczki tj. Kamila Kasprów i Julia Michniewicz będą walczyły na bardzo mocnym międzynarodowym turnieju zapaśniczym w Czarnym Borze. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Autor: Dąb Brzeźnica,