Sport12 czerwca 201716:57

Zawodnicy Odry Racibórz z sukcesami na Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce

Zawodnicy Odry Racibórz z sukcesami na Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Polska:

W dniach 9-11 czerwca zawodnicy Szkolnego Klubu Sportowego Głuchych Odra przybywali na Mistrzostwach Polski Niesłyszących w lekkiej atletyce w Puławach.

W pierwszym dniu zawodów 11-osobowa ekipa z Raciborza wywalczyła 6 medali, w tym trzy złote. Na najwyższym stopniu podium stanęła Katarzyna Wierzbicka w biegu na 100. Tuż za nią do mety dobiegła Martina Komander, zajmując drugie miejsce. W biegu na dystansie 1500 m złoto wywalczyła Monika Nowak, od marca tego roku zawodniczka Odry Racibórz. Ekipę z Raciborza reprezentowała również młodziutka Izabela Kuźniak, która zajęła 3. miejsce w biegu na 400 m. Na koniec dnia dziewczęta nie dały szans rywalkom w biegu sztafetowym 4 x 100 m, wyprzedzając zespoły z Poznania, Lublina i Warszawy. Dobrze w tym dniu zaprezentowali się również panowie. W biegu na 1500 m trzecie miejsce zajął Rafał Nowak, który wraz z siostrą Moniką zasilił szeregi zespołu z Raciborza. Doskonałym wynikiem zapewnił sobie start na Olimpiadzie w Samsun, która odbędzie się w lipcu w Turcji.

Srebrny medal wywalczył w swojej koronnej konkurencji Piotr Czarny w pchnięciu kulą, kilkukrotny Mistrz Polski juniorów. Sztafeta męska z kolei po bardzo zaciętej walce wywalczyła srebro w biegu 4 x 100 m. W jej składzie wystąpili: Paweł Parzych, Mateusz Demianiuk, Rafał Nowak i Jacek Wierzbicki, który na ostatniej zmianie wyprowadził ekipę z Raciborza na drugie miejsce. W drugim dniu zawodów znów bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Wierzbicka w biegu na dystansie 200 m, bijąc własny rekord życiowy. Niewiele zabrakło jej do uzyskania minimum olimpijskiego. Podobnie jak na setkę, druga do mety dobiegła Martina Komander, prowadzona przez trenera Kazimierza Stępnia z SMS Racibórz. Po bardzo wyczerpującym biegu na dystansie 3000 m Monika Nowak pierwsza przekroczyła linię mety.

Zarówno na 1500, jak i 3000 m uzyskała minimum olimpijskie i została powołana do ścisłej kadry na Olimpiadę Niesłyszących do Samsun w Turcji. Dobrze dysponowany w tym dniu Piotr Czarny ostatnim rzutem wskoczył na drugie miejsce w rzucie dyskiem. Trzeci na 5000 metrów był Paweł Parzych, który w tym biegu zastąpił kontuzjowanego kolegę. Dziewczęta po raz drugi nie dały szans rywalkom w sztafecie 4 x 400 m, zajmując pierwsze miejsce. To najlepszy jak dotąd występ zawodników Odry Racibórz na Mistrzostwach Polski Seniorów w LA. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów na Olimpiadzie. Kwalifikacje do Turcji wywalczyło pięciu zawodników raciborskiej Odry.

Autor: Materiał nadesłany,