Sport22 kwietnia 201710:38

Srebro Szewczuka na MP Juniorów do lat 20

Srebro Szewczuka na MP Juniorów do lat 20  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz: Mateusz Szewczuk wywalczył srebrny, a Filip Petrończak brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów do lat 20 w zapasach w stylu klasycznym, które rozgrywane były w Radomiu (20-21.04).

Zawodnicy MKZ Unia Racibórz celowali w złoto, ale tym razem rywale okazali się nieznacznie lepsi. Startujący w kategorii 66 kg Mateusz Szewczuk w walce w finałowej przegrał po zaciętej rywalizacji na punkty 2:3 z Albertem Nowakiem z MLUKS Orlika Wierzbica. Mateuszowi zabrakło czasu, by odrobić punktową stratę. Drugi z unitów, Filip Petrończak, startował w kategorii 60 kg i na koniec rywalizacji zameldował się na trzecim miejscu. Filip zaliczył falstart w pierwszej walce, kiedy przegrał z Bartoszem Skórą z AKS Piotrków Trybunalski, późniejszym mistrzem. Z własnej akcji stracił punkty techniczne i to rywal mógł cieszyć się z wygranej. W kolejnych walkach zawodnik Unii odnosił już bezproblemowe zwycięstwa i wywalczył brązowy medal.

- Wiemy, nad czym mamy pracować, jakie błędy wyeliminować. Mam nadzieję, że to szybko skorygujemy i w kolejnych startach będzie jeszcze lepiej - powiedział po zawodach Ryszard Wolny, trener zapaśników MKZ Unia Racibórz.

Na mistrzostwach w Radomiu dwa złote medale wywalczyli trenujący na co dzień w Ośrodku Szkolenia Sportowego Młodzieży w Raciborzu, Piotr Duk (84 kg) i Mateusz Zybała (120 kg). Obaj zawodnicy reprezentują klub UKS Olimpijczyk Kędzierzyn-Koźle.