Sport2 stycznia 201707:57

Wczoraj w Rudzie Kozielskiej odbył się tradycyjny mecz noworoczny

Wczoraj w Rudzie Kozielskiej odbył się tradycyjny mecz noworoczny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Ponad dwadzieścia lat temu odbył się pierwszy mecz noworoczny w Rudzie Kozielskiej. W tym roku podtrzymano tę tradycję i tuż przed godziną 12.00 na boisko zaczęli przybywać chętni do grania, kibicowania i składania sobie życzeń. Po wystrzeleniu korków od szampana i kilku fajerwerków złożono sobie życzenia, zarówno osobiste, jak i te dotyczące sukcesów sportowych.

Kolejny punkt noworocznego spotkania to mecz. Założenie jest takie, aby Kawalerzy zagrali przeciwko Żonatym, ale zwykle jest to mecz Żółci kontra Niebiescy. Na pierwszą bramkę czekano w tym roku dość długo, bo do 12.40 - jej autorem był Dawid Gieron. Była to pierwsza bramka w 2017 roku w gminie i powiecie, a jak się później okazało, o dwie minuty wcześniejsza niż na noworocznym treningu Cracovii, a więc być może również pierwsza w Polsce. Dwie minuty wcześniej pierwszą żółtą kartkę w 2017 roku zobaczył Patryk Konietzny. Mecz zakończył się remisem 6:6. W rzutach karnych minimalnie lepsi byli Niebiescy. Kolejne noworoczne emocje już za rok. Po emocjach sportowych o godz. 16.00 spotkano się w rudzkiej Bazylice, by uczestniczyć w Mszy Świętej w intencji klubu (zawodników, działaczy, kibiców). Podziękowania dla wszystkich, którzy uczestniczyli w tej uroczystej mszy, szczególnie dla przedstawicieli klubów z naszej parafii LKS Buk Rudy i LKS Jankowice.