Sport23 lipca 201509:35

Duet z KS AZS Rafako Racibórz na 9. miejscu Mistrzostw Polski Młodzików w Siatkówce Plażowej

Duet z KS AZS Rafako Racibórz na 9. miejscu Mistrzostw Polski Młodzików w Siatkówce Plażowej  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W dwudniowej imprezie rozgrywanej 18 i 19 lipca na boiskach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi młodzi siatkarze - Wojciech Szwed i Daniel Nadskakulski - zmierzyli się z najlepszymi parami plażowymi w Polsce z rocznika 2000.

Turniej był rozgrywany systemem brazylijskim (druga porażka eliminuje z turnieju). By dostać się do najlepszej 16 w naszym kraju, chłopcy musieli przejść kilka etapów.

W Mistrzostwach Śląska zdobyli brązowy medal na 22 startujące drużyny. Dało im to awans do Półfinałów Mistrzostw Polski rozgrywanego w  Twardogórze, w których występowały po 4 najlepsze drużyny z województw: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, a Wojtek i Daniel uplasowali się na trzecim miejscu. Z tej 16 po raz kolejny awansem premiowane były najlepsze 4 zespoły, tym razem do finału na szczeblu ogólnopolskim. W rozgrywkach wojewódzkich wystartowało łącznie ponad 250 par w kategorii młodzik.

W pierwszym spotkaniu Wojtek Szwed i Daniel Nadskakulski zmierzyli się z wicemistrzami województwa mazowieckiego z UMKS MOS Wola Warszawa ulegając w setach 2:0. Następnie przeciwnikami byli zawodnicy NTS Trójak Nakło, których zawodnicy Rafako pokonali 2:0

W meczu decydującym o wejściu do najlepszej ósemki Wojtek i Daniel zagrali z bardzo dobrze znaną im parą z SK JSW KOKS Radlin Filip Grygiel – Kacper Walawski. Niestety zawodnicy z Raciborza przegrali spotkanie 2:0 i odpadli z turnieju zajmując ostatecznie bardzo dobre, 9. miejsce.

Poziom zawodów był bardzo wysoki i wszystkie pary były na podobnym poziomie wyszkolenia technicznego. Zawodnicy walczyli o każdy punkt, a warunki atmosferyczne nie sprzyjały, gdyż było 35 stopni Celsjusza i trzeba było polewać boiska do gry zimną wodą.

Wojciech Szwed i Daniel Nadskakulski to zawodnicy, którzy siatkówkę trenują od 4 klasy szkoły podstawowej, czyli już 5 lat. Wojtek mierzy 187 cm wzrostu i w rozgrywkach halowych występuje na pozycji atakującego lub przyjmującego. Daniel ma 174 cm wzrostu i jest libero. Wraz z kolegami z zespołu zajęli 5. miejsce w Mistrzostwach Śląska w siatkówce halowej. Trenerem drużyny jest Marcin Polowczyk.

Świetnie zaprezentowała się para z Radlina - Beniamin Granieczny i Jakub Bugajski - która została Wicemistrzem Polski.