Sport1 października 201408:28

Medale Łamatora w Pucharze Świata

Medale Łamatora w Pucharze Świata - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W dniach 26-28 września 2014 r. w Bukareszcie odbył się Puchar Świata Kadetów i Kadetek w Ju-jitsu sportowym pod nazwą „11 th BALKAN OPEN CHAMPIONSCHIP”. Polska  26-osobowa reprezentacja wywalczyła 7 medali. W skład Polskiej Kadry Narodowej weszło trzech zawodników raciborskiego Klubu "Łamator", którzy zdobyli srebrny i brązowy medal.

Kamil Czarnecki walczący w formule fighting wygrał trzy pojedynki, a w finale musiał uznać wyższość rywala i zdobył srebrny medal. W tej samej konkurencji nie powiodło się Romanowi Jędrzejczakowi, który po dwóch porażkach odpadł z turnieju. Mariusz Magda startował w formule walki ne-waza (walka w parterze) i po trzech pojedynkach zdobył brązowy medal. W zawodach brało udział 600 zawodników z 17 krajów. Polska zdobyła 1 złoty, 3 srebrne i 3 brązowe medale. Trenerem Kamila Czarneckiego i Romana Jędrzejczaka jest Michał Musioł, a Mariusza Magdy - Tomasz Jabłonka z raciborskiego Łamatora. - Jest to ogromny sukces naszych zawodników na tak wielkiej imprezie. Kamil świetnie sobie poradził mimo poważnej kontuzji jakiej nabawił się poza salą treningową na kilka tygodni przed zawodami. Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego z jego walk. Serdeczne podziękowania dla Miasta Racibórz oraz firmy Eko-okna za wsparcie naszego klubu - mówi prezes Tomasz Jabłonka.

Autor: red., sylwia@naszraciborz.pl