Sport3 kwietnia 201019:18

KP Unia Racibórz: fatalna wiosna

KP Unia Racibórz: fatalna wiosna - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Podopieczni Zbigniewa Szyguły nie radzą sobie we wiosennej rundzie. Tydzień temu ulegli w Czechowicach-Dziedzicach 3:0, a dziś przegrali na własnym boisku z wiceliderem IV ligi Gwarkiem Ornontowice 1:2. Z dorobkiem 15 pkt. zajmują dopiero 13. miejsce w tabeli. Mają tylko punkt przewagi nad przedostatnią drużyną z Żor.

Miejscowi od początku spotkania ruszyli do ataku, aby zaskoczyć wyżej notowanego przeciwnika. Po chwili jednak to wicelider tabeli przejął inicjatywę, wyprowadzając atak za atakiem. Nie wszystkie były bardzo groźne, lecz większość z nich sprawiła nie lada problemy defensywie i bramkarzowi Unii.

Pierwszą idealną okazję zespół gości miał w siódmej minucie, lecz dośrodkowanie w pole karne minęło wszystkich graczy, którzy się w nim znajdowali. Powiedzenie: - co się odwlecze, to nie uciecze, znalazło potwierdzenie już niecałą minutę później. W zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Andrzej Sarzała, umieszczając piłkę w siatce. 0:1.

W 10. minucie spotkania przyjezdni próbowali zdobyć swą kolejną bramkę, lecz tym razem szybszy od zawodnika gości był Szymon Kubów, bramkarz Unii. Gospodarze po raz pierwszy poważnie zagrozili bramce Macieja Matyjaszczyka w 16. minucie. Wywalczyli swój pierwszy rzut rożny, jednak jego wykonanie nie było najlepsze. Piłka minęła wszystkich unitów, po czym została przejęta przez zawodników gości.

Niepowodzenia miejscowych były niczym woda na młyn graczy Gwarka. Wyprowadzali atak za atakiem. W 20. minucie drużyna Ornontowic wypracowała kolejną okazję do podwyższenia. Na szczęście dla raciborzan, piłka przeleciała ponad poprzeczką. Zawodnicy prowadzeni przez duet trenerów Marców - Szyguła także mieli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. W 23. minucie Mariusz Frydryk dośrodkowywał w pole karne Gwarka, lecz Łukasz Zejdler nie dał rady dosięgnąć piłki. Chwilę później unici przeprowadzili kolejny atak, lecz i tym razem niezbyt skuteczny. Po raz kolejny przy piłce był Mariusz Frydryk, który tym razem zamiast strzału podjął decyzję o wejściu z piłką w pole karne. Jak pomyślał tak zrobił, lecz po chwili potknął się i stracił piłkę.

30. minuta spotkania. Bardzo dobra okazja dla raciborskiej Unii. Miejscowi przeprowadzili dwójkową akcję. Podstawka zagrał do Frydryka, lecz strzał tego drugiego był zbyt słaby, by pokonać bramkarza przyjezdnych. Kilkadziesiąt sekund później gracze Gwarka pokazali Unii w jaki sposób należy grać, aby zdobywać bramki. Dośrodkowanie jednego z graczy przyjezdnych trafiło do Tomasza Szpotona, a ten technicznym strzałem umieścił piłkę w siatce. 0:2.

Strata drugiej bramki podziałała na raciborzan mobilizująco. W 34. minucie po dośrodkowaniu Arkadiusza Janety pod bramką gości zakotłowało się. Całą sytuację wykorzystał Edward Kowalczyk zdobywając bramkę kontaktową. 1:2. Od tej chwili gracze Unii co rusz próbowali zagrozić bramce przeciwnika. Jednak w ich grze brakowało ostatniego podania, które otwarłoby drogę do bramki Macieja Matyjaszczyka. Przyjezdni także spuścili nieco z tonu w ostatnich 11. minutach pierwszej połowy.

Drugą połowę rozpoczęli unici. Już w swej pierwszej akcji gracze gospodarzy próbowali zagrozić bramce Gwarka, lecz po raz kolejny bramkarz gości okazał się lepszy od zawodnika Unii. W 48. minucie raciborska drużyna wywalczyła rzut wolny na wysokości narożnika pola karnego. Mocno bita piłka przez Arkadiusza Janetę trafiła do Mariusza Frydryka, jednak strzał tego drugiego był mocno niecelny. Kilka chwil później doszło do nieporozumienia w szeregach defensywy gości, które mogło zakończyć się zdobyciem gola wyrównującego, lecz i tym razem golkiper przyjezdnych przeszkodził gospodarzom.

54. minuta meczu. Rzut wolny dla graczy Gwarka. Piłka po dośrodkowaniu Arkadiusza Majorczyka trafiła w poprzeczkę bramki raciborskiej Unii, po czym opuściła boisko. Kilka minut później przyjezdni wykonywali serię rzutów rożnych. Żaden z nich nie zagroził bramce Szymona Kubowa. W 66. minucie serca kibiców Unii zabiły nieco mocniej. I to nie z powodu, że miejscowi zdobyli gola. Wręcz przeciwnie. Niewiele zabrakło, aby bramkę też stracili. Strzał Tomasza Szpotona minął bramkę gospodarzy. Kilka minut później gracze Gwarka po raz kolejny stanęli przed szansą na podwyższenie wyniku. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło do zawodnika gości, ten oddał strzał w światło bramki, i gdyby Łukasz Zejdler nie wybił piłki z linii bramkowej goście zdobyliby bramkę.

W 80. minucie spotkania kapitan raciborskiej jedenastki Edward Kowalczyk zdecydował się na strzał. Niestety, okazał się on niecelny. W ostatnich minutach spotkania zawodnicy Gwarka przeprowadzili kilka ataków, po to tylko, by uciekały cenne sekundy. Plan powiódł się w stu procentach.