Sport2 kwietnia 201010:13

Finały Indywidualnych Mistrzostw Polski w Szachach

Finały Indywidualnych Mistrzostw Polski w Szachach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Bardzo dobry start juniorów Klubu Szachowego SILESIA Racibórz. Veronika Gazikova zdobyła brązowy medal, Michał Obruśnik zajął 6 miejsce, a Aleksandra Wieczorek była 18.

Znakomicie spisała się juniorka Klubu Szachowego SILESIA Racibórz Veronika Gazikova, która na zakończonych Indywidualnych Mistrzostwach Polski do lat 12, zdobyła brązowy medal. Mistrzostwa rozgrywano w dniach 19 – 28.03 w Wiśle, a Veronika wywalczyła 8 punktów w 11 rundowym turnieju.

Jest to kolejny wielki sukces młodej juniorki. W 2009 roku Veronika zdobyła 1 miejsce w Mistrzostwach Uni Europejskiej do lat 10 rozgrywane w Austrii, 3 miejsce w Mistrzostwach Europy w szachach szybkich w Serbii oraz zdobyła Puchar Polski w kategorii do lat 10.

Michał Obruśnik, który w dniach 6 – 14.03 wystąpił w Karpaczu na Mistrzostwach Polski do lat 18 zajął również znakomite 6 miejsce. Przed ostatnią 11 rundą Michał zajmował drugie miejsce, niestety przegrał ostatnią partię i spadł ostatecznie na 6 miejsce. Była to jedyna porażka w całym turnieju, szkoda, że zadecydowała o braku medalu. Aleksandra Wieczorek w grupie do lat 16 zajęła 18 miejsce.

Podsumowując Finały Indywidualnych Mistrzostw Polski, trzeba podkreślić znakomity występ całej naszej trójki finalistów, która udowodniła, że należy do czołówki w Polsce, a Veronika już z powodzeniem walczy w Europie.