Sport27 marca 201021:39

Płonia - Markowice. Zwyciężył osłabiony

Płonia - Markowice. Zwyciężył osłabiony - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Sobotnia seria meczów rozpoczęła XVII kolejkę B klasy. Do ciekawego starcia doszło na Płoni. Były to derby Raciborza. Zespół gospodarzy podejmował LKS Markowice. Która ekipa okazała się lepsza?

Punktualnie o 15 sędzia Łukasz Sytnik dał sygnał do rozpoczęcia spotkania. Drużyna Markowic chciała udowodnić swą wyższość już w pierwszych sekundach meczu, kiedy to zawodnik gości pokusił się o mały test bramkarza Płoni. Oddał strzał z koła środowego boiska. Piłka poszybowała ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Martina Apolonego.

9. min spotkania. Ekipa gości wywalczyła rzut rożny, lecz jego wykonanie pozostawiało wiele do życzenia. Niedługo potem miejscowi po raz pierwszy próbowali zagrozić bramce Ryszarda Jasnego. Zawodnik gospodarzy nie doszedł jednak do piłki zagranej przez kolegę z drużyny.

13. minuta. Markowiczanie wywalczyli wrzut z autu w pobliżu narożnika boiska. Piłka powędrowała daleko w pole karne. Pomimo drobnych problemów bramkarza Płoni z jej opanowaniem, niebezpieczeństwo zostało zażegnane przez obronę gospodarzy. Chwilę później gracze miejscowi wypracowali rzut rożny. Mocno bita piłka minęła wszystkich graczy, którzy znajdowali się w polu karnym Markowic, po czym opuściła boisko.  Cztery minuty później gracz gości Piotr Henek sfaulował Ireneusza Bernata. Sędzia bez zastanowienia podyktował rzut wolny, z którego strzał minął bramkę Markowic.

21. minuta spotkania. Mikołaj Tapper po szybkiej zespołowej akcji swego zespołu otworzył wynik spotkania. 0:1. Ekipa gości postanowiła iść za ciosem i rozpoczęła nieustanne ataki na bramkę Płoni. Decyzja ta opłaciła się już w 23. minucie, kiedy to jeden z graczy zagrał piłkę ręką w obrębie swego pola karnego, a arbiter wskazał na wapno. Pewnym zdobywcą drugiej bramki dla gości okazał się Marcin Bednarz.

Strata drugiej bramki nie spowodowała pospolitego ruszenia w szeregach gospodarzy. Zauważyć jednak można było, iż próbowali dokładniej rozgrywać piłkę między sobą. Na nic się to zdało, ponieważ zawodnicy Markowic bez najmniejszych problemów odbierali piłkę graczom Płoni wyprowadzając co rusz groźne kontry. Po jednej z nich Mikołaj Tapper miał okazję do zdobycia swej drugiej bramki.

W 30. minucie gracze Płoni za sprawą Krystiana Dziwokiego zdobyli gola kontaktowego. Bramka ta padła po rzucie wolnym. Chwilę później inny gracz gospodarzy wchodził w pole karne, gdzie w brutalny sposób został przewrócony przez zawodnika gości. Decyzja sędziego - grać dalej. Niedługo potem Płonia wywalczyła rzut wolny. Jego wykonawcą był Paweł Zurowietz. Jego strzał golkiper Markowic sparował na poprzeczkę, po czym do piłki doszedł Krystian Dziwoki i strzałem głową umieścił ją w siatce. 39. minuta 2:2. W ostatnich minutach pierwszej połowy to gospodarze byli stroną dominującą. Stworzyli kilka dogodnych sytuacji, niestety żadnej nie wykorzystali.

Do drugiej odsłony spotkania obie ekipy przystąpiły z jeszcze większym animuszem. Jako pierwsi bramce przeciwnika zagrozili gracze Płoni. Strzał ich zawodnika przeleciał minimalnie ponad poprzeczką. W odpowiedzi, w 50. minucie gracze Markowic próbowali wyjść na prowadzenie, lecz w ostatnim momencie Seweryn Strachota stracił piłkę.

57. minuta. Zespół gości za sprawą Tomasza Świerczka zdobył gola, lecz trafienie to nie zostało uznane. Strzelec znajdował się na pozycji spalonej. Niedługo potem gracze LKS Markowice uzyskali przewagę jednego zawodnika. Za brutalny faul, drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Marek Franica.

68. minuta spotkania. Rzut wolny dla gości. Jego wykonawcą był Tomasz Świerczek. Piłka została zagrana wprost na aut bramkowy, a reakcja pozostałych zawodników Markowic mówiła, że na pewno nie tak to miało wyglądać. Cztery minuty później w polu karnym jedenastki gości doszło do małego spięcia, w czasie którego jeden z graczy Płoni został powalony na ziemię przez golkipera przyjezdnych. Sędzia przerwał grę i bez zawahania wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki Ryszarda Jasnego. Karnego na bramkę pewnie zamienił Paweł Zurowietz. 3:2. Po stracie trzeciego gola obie drużyny zagościły na dłużej w środkowej strefie boiska. Aż do 86. minuty, kiedy to Ryszarda Jasnego po szybkiej kontrze pokonał Tomasz Grela. Odpowiedź gości była niemal natychmiastowa. Bramkę kontaktową zdobył Seweryn Strachota. 4:3.

LKS Markowice miał szansę do wyrównania w 90. minucie. Strzał z rzutu wolnego po faulu na zawodniku przyjezdnych minął bramkę Płoni.

Niedługo potem arbiter zakończył derbowy pojedynek. Ważne trzy oczka zostały na Płoni, a gospodarze dodatkowo udowodnili, iż nawet w niepełnym składzie można powalczyć z wyżej notowanym przeciwnikiem.