Sport14 kwietnia 201821:12

Rzuty za trzy punkty pogrążyły Ofensywę

Rzuty za trzy punkty pogrążyły Ofensywę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W swym drugim meczu fazy play-off o drugą ligę raciborska Ofensywa walczyła z akademikami z Uniwerstetu Warszawskiego. Pełni nadziei zawodnicy i kibice musieli jednak przełknąć potężną pigułkę porażki, gdyż koszykarze Ksawerego Fojcika w niemal każdym elemencie gry ustępowali przeciwnikowi.

Choć to raciborzanie jako pierwsi trafili do kosza, to wraz z upływem kolejnych minut przewagę uzyskiwali warszawiacy. Już pierwsza kwarta pokazała, że łatwo o wygraną nie będzie Raciborzanie przegrali ją 24:12. W drugiej partii niestety nie widać było jakiejkolwiek poprawy. Nadal to goście przeważali, a ich tajną bronią były rzuty za trzy punkty, które lądowały w koszu raz za razem. Na przerwę podopieczni Ksawerego Fojcika schodzili przy stanie 47:23, czyli ze stratą dwudziestu czterech punktów. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu z ekipą Pyry Poznań zespół Ofensywy tracil dokładnie tyle samo punktów, lecz spotkanie to zdołał wygrać. To mogło dawać nieco nadziei w sobotniej potyczce z UW, lecz jak się okazało, nadzieje te były mocno złudne. Gracze AZS-u nadal przeważali, zdobywając kolejne punkty. Ostatecznie ekipa AZS UW Warszawa wygrała 84:42.

Obecnie sytuacja w tabeli turnieju fazy play-off rysuje się niezwykle ciekawie. Wszystkie zespoły mają na swym koncie po jednej wygranej i jednej porażce. Decydujące będą więc jutrzejsze pojedynki. Pyra Poznań zmierzy się o godzinie 10.00 z AZS UW Warszawa, natomiast o 12.15 raciborska Ofensywa powalczy z TKM Włocławek. Zwycięzcy spotkań awansują do dalszej części rozgrywek.

AZS UW Warszawa - Ofensywa Racibórz 84:42 (24:12, 23:11, 19:12, 18:7)

AZS UW Warszawa: Mateusz Gębal 13, Mateusz Just 2, Michał Grabowski 12, Michał Hebdzyński 8, Patryk Mostrąg 3, Tunc Dumlupinar 10, Kazimierz Kiliński 16, Maciej Pieklak 8, Mikołaj Jesionek 10, Rafał Mikita 2, Aleksander Czaplicki 0, Daniel Solanikow 0

Ofensywa Racibórz: Emil Szwed 8, Kamil Janko 4, Adam Zwierzyna 0, Oskar Szkurłat 0, Daniel Atłachowicz 3, Roman Jędrzejczak 0, Przemysław Bednarek 12, Marek Szalc 4, Maciej Brudziana 2, Damian Półtorak 0, Paweł Barski 0, Patryk Szklarz 9

Autor: (greh), gpiszczan@naszraciborz.pl