Sport8 listopada 200919:50

Quo Vadis Brzezie?

Quo Vadis Brzezie? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W niedzielnej serii spotkań trzynastej kolejki raciborskiej A klasy doszło do konfrontacji pomiędzy LKS Tworków, a LKS Brzezie. Po wymarzonym starcie goście spadają coraz niżej w tabeli. Sytuacja Tworkowa także nie rysuje się w różowych barwach. Lecz to dopiero runda jesienna.

Gospodarze wypracowali swą pierwszą dogodną sytuację już w 3. minucie spotkania, lecz dośrodkowanie z rzutu wolnego w okolicach narożnika boiska zostało wybite przez obrońców gości. Sytuacja ta znacząco ożywiła grę obu zespołów. W odpowiedzi gracze Brzezia przeprowadzili akcję zakończoną minimalnie niecelnym strzałem. Piłka dosłownie o centymetry minęła spojenie słupka z poprzeczką bramki Tworkowa. Po tej sytuacji zdecydowanie do głosu doszli gracze gospodarzy. Nieustannie napierali na bramkę Grzegorza Sekuły. Niestety bez efektu bramkowego. Najlepszą sytuację do wyprowadzenia swej drużyny na prowadzenie miał Grzegorz Adamczyk w 12. minucie, kiedy to jego strzał głową pewnie zmierzający do bramki wybił bramkarz gości.

18. minuta spotkania. Dwóch zawodników Brzezia dochodzi do sytuacji sam na sam z bramkarzem Tworkowa. Roman Bindacz bez problemu wybił piłkę wślizgiem, lecz prosto pod nogi zawodnika przyjezdnych, który bez zastanowienia oddał strzał na bramkę Tworkowa. Piłka dzięki ofiarnej interwencji golkipera gospodarzy została wybita na rzut rożny. Dośrodkowanie Marcina Ulańskiego trafiło do Łukasza Niestroja, a ten strzałem głową pokonał bramkarza miejscowych.
Strata bramki ożywiła graczy Tworkowa. Mimo tego, że byli stroną zdecydowanie przeważającą nie potrafili tego udokumentować zdobyciem bramki.

24. minuta meczu. Bardzo dobra parada bramkarska Romana Bindacza. Chwilę później kolejną idealną sytuację dla Tworkowa zmarnował Piotr Wieder, posyłając piłkę z trzynastu metrów ponad bramką gości. Sześć minut później do wysoko zagranej piłki wyskoczyli Paweł Paprocki z Tworkowa oraz Dariusz Kulikowski z Brzezia. Ten drugi otrzymał niezamierzone uderzenie w twarz, po czym z krwotokiem z nosa musiał opuścić boisko. Zawodnik gospodarzy ukarany został za ten wybryk żółtą kartką, choć był on zdecydowanie przypadkowy.

W 37. minucie spotkania zawodnicy miejscowych po raz kolejny wypracowują idealną sytuację bramkową. Lecz i tym razem na drodze do wyrównania stanął im bramkarz Brzezia. Obronił zarówno strzał gracza gospodarzy, jak i późniejszą dobitkę.

Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry drużyna Tworkowa wywalczyła rzut wolny z 17. metrów. Piłkę ustawił lewo nożny Piotr Wieder, po czym oddał strzał wprost w... zawodnika własnej drużyny.  Niedługo po tej sytuacji sędzia Robert Derleta zakończył pierwszą odsłonę tego spotkania. Od początku drugiej połowy gracze Brzezia ruszyli do frontalnego ataku. Opłaciło im się to w 48. minucie, kiedy to piłka zagrana została do Marcina Ulańskiego, a ten umieścił ją w długim rogu bramki Romana Bindacza. 0:2.

W odpowiedzi gracze Tworkowa próbowali przeprowadzić szybką akcję, lecz jedyne co osiągnęli to rzut wolny, zakończony w dodatku całkowicie nieudanym dośrodkowaniem. 53. minuta meczu. Stefan Pawlik oddał strzał w kierunki bramki Brzezia, niestety piłka znacznie minęła słupek. W 58. minucie meczu starania gospodarzy zostały nagrodzone zdobyciem bramki. Piotr Wieder zagrał idealnie do Michała Wolnika, ten wpadł w pole karne i posłał piłkę w krótki róg bramki Brzezia.1:2 Odpowiedz gości mogła być natychmiastowa, lecz piłkę która po ich akcji zmierzała do pustej bramki wybił z linii jeden z graczy Tworkowa.

65. minuta spotkania. Bramka wyrównująca. Po długim wyrzucie piłki w pole karne, dopada do niej Stefan Pawlik, który następnie umieszcza ją w siatce z najbliższej odległości. Po stracie drugiego gola zawodnicy Brzezia gościli pod bramką gospodarzy jeszcze rzadziej niż do tej pory, a ich wizyty nie stwarzały większego zagrożenia dla bramki Tworkowa. Co innego akcje gospodarzy, którzy wyprowadzali atak za atakiem. Niestety brakowało kropki nad i - czyli bramki. 75. minuta gry. Oba zespoły były już bardzo zmęczone, lecz miejscowi wygospodarowali jeszcze trochę sił, aby w 80. minucie po dwójkowej akcji Wieder - Wolnik zadać ostateczny cios przyjezdnym. Zdobywcą gola po raz drugi był Michał Wolnik. 3:2. W 90. minucie sędzia Robert Derleta poinformował graczy obu drużyn i licznie zgromadzonych kibiców o ilości doliczonego czasu do drugiej połowy. Były to cztery minuty. Już w pierwszej minucie dodatkowego czasu gry Brzezie miało idealną okazję do wyrównania. Na szczęście dla gospodarzy Roman Bindacz pewnie obronił ten strzał. 94. minuta i kolejna sytuacja gości. Gracze przyjezdnych wywalczyli rzut wolny, rozegrali piłkę krótko, ale strzał został zablokowany przez gracza Tworkowa. Natychmiast po tej sytuacji arbiter użył swego gwizdka, obwieszczając zwycięstwo gospodarzy. Trzy punkty pozostały w Tworkowie, dla Brzezia była to natomiast czwarta porażka z rzędu.