Sport8 listopada 200912:47

Dwa gole w doliczonym czasie gry

Dwa gole w doliczonym czasie gry - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W meczu 14 kolejki w IV lidze KP Unia Racibórz przegrała 1:3 z LKS-em Czaniec. Kontaktowego gola dla Unii zdobył Mirosław Pniewski w 93 minucie spotkania, a minutę później wynik meczu ustalił Tomasz Kozioł. Zobacz zdjęcia.

Pierwszy kwadrans gry w wykonaniu zawodników Bernarda Sławika dawał nadzieję, na korzystny wynik. Obie drużyny miały problemy z dokładnym rozgrywaniem akcji na mokrej murawie. W drugiej części pierwszej połowy przewagę zaczęła uzyskiwać drużyna gości co zakończyło się zdobyciem gola przez Przemysława Dudzica w 44 minucie meczu. Bliski wyrównania był Edward Kowalczyk, ale jego silny strzał obronił Dariusz Chmiel.

W końcówce drugiej połowy po jednym z kontrataków drużyny gości nieszczęśliwie interweniował Tomasz Wardęga i piłka wpadła do bramki Unii Racibórz przesądzając w  zasadzie wynik meczu. Co prawda w doliczonym czasie gry Mirosław Pniewski zdobył gola kontaktowego, jednak odpowiedź gości była błyskawiczna i mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla LKS Czaniec.
Na koniec rundy jesiennej 11 listopada o godz. 13.30 KP Unia Racibórz zagra na wyjeździe z GTS-em Bojszowy i żeby zima była spokojna to potrzebne jest zwycięstwo.

KP Unia Racibórz: Michał Bedryj, Grzegorz Gawron, Łukasz Haras (od 78 min. Mirosław Pniewski), Piotr Sławik, Tomasz Wardęga, Marcin Rusin (od 60 min. Jarosław Rachwalski), Edward Kowalczyk (od 71 min. Dawid Fryt), Patryk Podstawka, Łukasz Zejdler, Mariusz Frydryk, Rafał Haras (od 60 min. Adam Kiełtyka). Rezerwowy Arkadiusz Janeta. Trener Bernard Sławik.
LKS Czaniec: Dariusz Chmiel, Łukasz Dębski, Rafał Bączek, Maciej Żak,Paweł Kozieł (od 13 min. Rafał Szlagor), Tomasz Kozioł, Piotr Świerczyński, Marcin Solarz, Piotr Balonek, Mateusz Hałat, Przemysław Dudzic (od 89 min. Szymon Waligóra). Pozostali rezerwowi: Paweł Nowicki, Marcin Bączek, Daniel Gala. Trener Mariusz Wójcik.
W pozostałych meczach wyniki były następujące: Concordia Knurów - Przyszłość Rogów 0:5, KS Żory - Gwarek Ornontowice 0:1, Polonia Łaziska Górne - MRKS Czechowice-Dziedzice 2:1, Zapora Porąbka - GTS Bojszowy 1:0, Polonia Marklowice - AKS Mikołów 0:0, Górnik Pszów - Grunwald Ruda Śląska 0:0,Rekord Bielsko-Biała - Unię Rędziny 4:2.