Sport15 sierpnia 201718:49

Szalone trzy minuty Markowic

Szalone trzy minuty Markowic - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

To nie był mecz dla widzów o słabych nerwach. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Choć faworytem wydawali się gospodarze, którzy w pierwszej kolejce wygrali z Adamowicami 6:0, to boiskowa sytuacja mocno zweryfikowała te przypuszczenia. Gracze Macieja Kozickiego schodzili na przerwę przegrywając 1:3.

Sytuacja odmieniła się po przerwie. Markowice ruszyły do ataku, napierając raz za razem na bramkę Gamowa. Bramki niestety nie padały, a wynik ciągle brzmiał 1:3. Zmieniło się to w 74. minucie meczu, kiedy to piłka trafiła do niezawodnego w polu karnym przeciwnika, Mikołaja Tappera, który bez większych problemów zdobył gola kontaktowego. Dwie minuty później piłka po raz kolejny znalazła się w bramce gości, a gol powędrował na konto tego samego zawodnika, dzięki czemu było już 3:3. Szalę zwycięstwa w stronę gospodarzy przechylił sześćdziesiąt sekund później Patryk Grzesiczek, a ekipę Gamowa dobił na dziewięć minut przed końcem Mikołaj Tapper. Trzy szalone minuty w wykonaniu Markowic, pozwoliły odbyć tej ekipie istną podróż z piekła do nieba.

Po meczu powiedział

Maciej Kozicki (LKS 07 Markowice): Choć wynik w pierwszej połowie nie ułożył się po naszej myśli, to ja cały czas byłem spokojny i wierzyłem w końcowy sukces. Wiedziałem, że musi nastąpić moment, w którym przeciwnik opadnie z sił. Naszą siłą jest szeroka ławka, i właśnie to przesądziło o dzisiejszym wyniku.

5:3 Mikojał Tapper 81'

Żołte kartki: Mateusz Strzeduła (LKS Gamów)

LKS 07 Markowice: Ryszard Jasny (kpt.) - Bernard Paprotny, Adam Szatko (65.Mateusz Grubczyński), Seweryn Strachota, Grzegorz Grosch (46. Krzysztof Urbanek), Patryk Grzesiczek, Sebastian Bańczyk (46. Rafał Wita), Łukasz Podolski (55. Marek Jasny), Dariusz Bedronka, Mikołaj Tapper, (87. Damian Sroka) Jacek Herok (85. Paweł Płaczek)
Trener: Maciej Kozicki
Kierownik drużyny: Jan Malon

LKS Gamów: Martin Pendziałek - Mateusz Pieruszka, Dawid Rzodeczko (kpt.), Grzegorz Czekała, Paweł Przybyła (82. Dawid Wiczek), Rafał Strzeduła, Marcin Neukirch, Mateusz Strzeduła, Rafał Wilczek, Marcin Wiczek, Mateusz Strzeduła
Pozostali rezerwowi: Daniel Krybus
Trener: -
Kierownik drużyny: Piotr Skorupa

Spotkanie sędziowali: Łukasz Wojaczek (sędzia główny); Radosław Szymiczek, Przemysław Warło (asystenci)

Autor: Grzegorz Piszczan, gpiszczan@naszraciborz.pl