Sport8 września 200815:43

Piłkarska pigułka klasa A, B, C

Piłkarska pigułka klasa A, B, C - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Problemy zaczynają mieć powoli piłkarze Rafako. Już kolejkę temu z trudem uporali się z LKS Tworków. Teraz dopiero w drugiej połowie zdołali pokonać bramkarza z Rud Wielkich i zdobyć kolejny komplet punktów. To nie jest już ta drużyna, która z taką łatwością pokonywała kolejne przeszkody - pisze Grzegorz Zuber

A Klasa - V kolejka, 6 i 7 września

Jakieś problemy zaczynają mieć powoli piłkarze Rafako. Już kolejkę temu z trudem uporali się z LKS Tworków. Teraz dopiero w drugiej połowie zdołali pokonać bramkarza z Rud Wielkich i zdobyć kolejny komplet punktów. To jednak nie jest już ta drużyna, która z taką łatwością pokonywała kolejne przeszkody. Z takiego obrotu sprawy skorzystali piłkarze Gosława Jedłownik. Ich rywal, Unia Turza Śląska, walczyła tylko do przerwy, chodź już wtedy gospodarze prowadzili 2:0. Na krok od czołówki nie odstępuje LKS Górki Śląskie, które pokonało LKS Lyski 3:1. Pierwsze punkty zdobyło Ocice Racibórz, pokonując Strzelec Rzuchów 3:1 po bardzo emocjonującym widowisku. Dzielnie walczą zawodnicy Krzyżkowic, którzy po dwóch bramkach Borzuckiego, Blachy, a także Błaszczyka, zdobytej po rzucie karnym, kiedy to obrońca gości zabawił się w bramkarza i wybił piłkę ręką z linii bramkowej, pokonali Tworków 4:0. Ogromna niespodzianka w Gaszowicach, gdzie gospodarze przegrali aż 4:0 z MKS 05 Krzanowice.

Gosław Jedłownik 6-1 Unia Turza Śląska
LKS Samborowice 5-0 LKS Chałupki (mecz przerwany w 27 minucie - drużyna gości zdekompletowana).

Aktualna tabela (punkty, bramki strzelone, stracone)

VI kolejka, niedziela 14 września godz. 16:00

Rozjuszone wysoką porażką Dąb Gaszowice pojedzie do Samborowic, aby sobie odkuć niepowodzenie. Z tym, że Samborowice nie zamierzają się poddać. Rafako postara się w Krzanowicach zażegnać ryzyko kryzysu. Jedłownik umocni się raczej na pozycji lidera, gdyż Ocice nie stanowią większego zagrożenia. Remis w tym spotkaniu byłby sporą niespodzianką. Dla kogo pierwsze punkty? Zdobędzie je albo Strzelec Rzuchów, albo LKS Lyski, a może oba teamy remisując sprawiedliwie podzielą się punktami.

B Klasa - V Kolejka, 6 i 7 września

Po tej kolejce najwięcej słyszy się głosów z powodu dwóch wydarzeń. Pierwsze to odebranie siedmiu punktów drużynie z Brzezia. Uzasadnieniem tej decyzji był fakt, iż występował w niej nieuprawniony zawodnik. Drugie to skandaliczne sędziowanie pana Szulca w meczu LKS Zabełków - LKS Studzienna. Bezpodstawne odgwizdywanie faulów, spalone z kapelusza i pobłażania w stosunku do do gospodarzy ze strony sędziego to wizytówka tego spotkania. Dzięki temu Zabełków wygrał mecz 3:1. Jednak takie sędziowanie, jakie miało miejsce w tym spotkaniu, nie powinno się odbywać. To była żenada. Szkoda tylko kibiców ze Studziennej, którzy przyjechali na mecz, aby oglądać ciekawe spotkanie, a nie dziwne wymysły sędziego. Mamy kolejne pierwsze punkty. Tym razem zdobyła je Płonia. Pokonała rywala z Bolesława aż 5:0. Na wyciągnięcie ręki mieli trzy punkty zawodnicy Sparty Babice w meczu z Brzeziem. Wygrywali w nim nawet 1:3, by ostatecznie przegrać 4:3. Kanonada strzelecka po przerwie w Rudzie Kozielskiej. Gospodarze zdołali strzelić Pietraszynowi pięć bramek i wygrać spotkanie 7:1.

VI kolejka niedziela, 14 września godz. 16:00

Najciekawszym pojedynkiem będzie mecz pomiędzy LKS Brzezie a Odrą Nieboczowy. Gospodarze będą chcieli pokazać, że potrafią wygrywać także ze swoimi zawodnikami. Ciekawie powinno być w Babicach, gdzie miejscowi podejmą Studzienną. Wściekli za stracone punkty w poprzedniej kolejce podopieczni Piotra Urbańczyka będą za wszelką cenę próbowali wydrzeć punkty gospodarzom. Pierwsza drużyna przywita przedostatnią, czyli mecz Wypoczynek Buków przeciw Płoni Racibórz. Nie trzeba się długo domyślać, kto wygra. Pytanie brzmi, ile bramek zdołają strzelić w 90 minut gospodarze.