Sport23 maja 201710:11

Świetny start zapaśników Unii Racibórz w Czechach

Świetny start zapaśników Unii Racibórz w Czechach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Zapaśnicy MKZ Unia Racibórz w miniony weekend z powodzeniem startowali w silnie obsadzonym Międzynarodowym Turnieju "Lidice - Sokol Cup" niedaleko Pragi. W tych renomowanych zawodach z udziałem grup młodzieżowych startowały zawodniczki i zawodnicy z 8 państw: Czech, Słowacji, Chorwacji, Niemiec, Danii, Norwegii, Rosji i Polski. Młoda ekipa MKZ Unia Racibórz w gronie 351 startujących przywiozła do domu w sumie 16 medali, a w klasyfikacji drużynowej podopieczni trenerów Piotra Żurawika i Mateusza Wanke uplasowali się na 2. miejscu.

Medale dla Unii w najmłodszej grupie - dzieci wywalczyli Emilia Świerczewska (47 kg), która w swojej wadze zdobyła złoty medal. Na drugim miejscu zawody ukończyli Oliwia Delong (47 kg), Wojciech Iwanowski (52 kg), Michał Rostek (57 kg), Andrzej Wierzbicki (57 kg) i Karol Staniewicz (80 kg), a na trzecim Szymon Nieckarz (25 kg). W rywalizacji młodzików zwycięstwa odnieśli Jakub Otulak (54 kg), Nils Heiduczek (63 kg) i Kacper Pogorzelski (100 kg). Na drugim miejscu rywalizację ukończył Adrian Weczerek (42 kg), a na trzecim Maciej Szuła (38 kg), Kamil Kapciak (42 kg) oraz Mateusz Iwanowski (63 kg). W gronie kadetów z kolei zawodnicy Unii Racibórz dwa razy stawali na podium. Mariusz Tochwin wygrał wagę 69 kg, a Arsen Mkrtchyan zajął trzecie miejsce w kategorii 76 kg.

Autor: Materiał nadesłany,