Sport12 marca 201718:23

Piłkarki ręczne z Pietrowic brązowymi medalistkami Mistrzostw Śląska

Piłkarki ręczne z Pietrowic brązowymi medalistkami Mistrzostw Śląska  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie: Doskonale spisały się zawodniczki pietrowickiego UKS-u w zakończonych w sobotę rozgrywkach Śląskiej Ligi Juniorek Młodszych. Podopieczne trenera Joachima Wieczorka, by zdobyć medal, musiały w ostatnim meczu zdobyć co najmniej 1 punkt w meczu wyjazdowym z utytułowanym rywalkami z Chorzowa. Zadanie zostało wykonane.

We własnej hali dziewczęta z Pietrowic uległy przeciwniczkom różnicą aż 16 bramek, stąd uzyskanie korzystnego wyniku w meczu wyjazdowym graniczyło z cudem. Skazane na pożarcie zawodniczki z Pietrowic postawiły na bardzo uważną obronę oraz starały się nie dopuszczać rywalek z Chorzowa do rozgrywania kontrataków. Tak postawione warunki gry sprawiały mnóstwo kłopotów gospodyniom spotkania. To raczej pietrowiczanki raz za razem wyprowadzały szybkie kontry, które siały spustoszenie. Fantastyczna postawa bramkarki chorzowskiego Ruchu sprawiała, że wynik meczu oscylował wokół remisu. Żadnej z drużyn nie udało się w ciągu meczu wyjść na prowadzenie większe niż dwubramkowe.

Pierwsza połowa zakończyła się minimalną przewagą gospodyń 14-13. Druga część spotkania to walka cios za cios. Dramaturgia ostatnich 5 minut meczu to horror. Dwie minuty przed końcem Ruch prowadzi 28-26. Wtedy następuje zryw potwornie zmęczonych pietrowiczanek. 40 sekund przed końcem pada wyrównująca bramka. Chorzowianki spieszą się, by rzucić zwycięską bramkę, jednak tracą piłkę na 10 sekund przed końcową syreną. Trener z Pietrowic bierze czas. Na rozegranie ostatniej akcji pozostaje 7 sekund. Ostatni rzut, ocierając się o słupek chorzowskiej bramki, mija ją. Koniec meczu. Cieszą się zawodniczki obu drużyn. Ruch Chorzów wicemistrzem Śląska, START Pietrowice trzecią drużyną na Śląsku. Tytuł mistrzyń Ślaska zdobyła dużyna Zgody Ruda Śląska.
UKS Ruch Chorzów - UKS START Pietrowice 28-28 (14-13).