Sport7 marca 201720:07

Pływanie. Raciborskie sztafety na medal

Pływanie. Raciborskie sztafety na medal  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz: Dwa brązowe medale wywalczyły młodziutkie pływaczki MKS-SMS Victoria Racibórz na rozegranych 03/05 marca na pięknej pływalni AQUA Lublin Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu dokonały tego w sztafetowej rywalizacji 4x100 metrów stylem zmiennym i 4x100 metrów stylem dowolnym. W konkurencji 4x200 metrów stylem dowolnym wywalczyły wysoką piątą lokatę.

Indywidulanie z bardzo dobrej strony pokazał się Hubart Wawryca, który dzielnie rywalizował w stylu klasycznym. Na 200 metrów pływał w finale A (miejsca 1-10) i po bardzo zaciętej walce zdobył piąte miejsce. Dwukrotnie w wyścigach finału A wystąpiła Paulina Wojtaszewska. Na 200 metrów stylem motylkowym zajęła siódmą pozycję, a na 100 metrów stylem zmienym była dziesiąta. Niespodziewanie, ale w pełni zasłużenie w finałowej rozgrywce wywalczyła sobie miejsce Oliwia Mosek. Po pięknej walce z rywalkami zajęła ostatecznie ósmą lokatę na dystansie 50 metrów stylem klasycznym.

W swoim debiutanckim starcie w mistrzowskiej, centralnej imprezie podopieczni trenera Rafała Byłysa pływali pięciokrotnie w finałach A i dwunastokrotnie w finłach B. Podkreślić należy rekodową frekwencję na tych zawodach. Do Koziego Grodu przyjechało aż 681 zaowodników ze 156 klubów z całej Polski, w tym liczna 14-osobowa ekipa z SMS-u. Swoimi dobrymi wynikami, zanaczonymi wyraźnymi rekordami życiowymi nasi juniorzy młodsi dali Victorii wysokie jedenaste miejsce w punktacji klubowej mistrzostw.

Finałowe lokaty raciborzan:

Sztafety:

3m 4x100 metrów stylem dowolnym dz. 4.08,94 (Maja Wygnał, Marta Kasprowicz, Wiktoria Poznakowska, Paulina Wojtaszewska)

3m 4x100 metrów stylem zmiennym dz. 4.33,54 (Wiktoria Poznakowska, Oliwia Mosek, Wojtaszewska Paulina, Maja Wygnał)

5m 4x200 metrów stylem dowolnym 9.01,66 (Maja Wygnał, Marta Kasprowicz, Wiktoria Poznakowska, Paulina Wojtaszewska)

16m 4x100 metrów stylem zmiennym chł. 4.33,04 (Damian Górski, Hubert Wawryca, Bartosz Burszyk, Maksymilian Rychel)

16m 4x100 metrów stylem dowolnym 4.04,80 (Hubert Wawryca, Bartosz Burszyk, Damian Górski, Maksymilian Rychel)