Sport29 stycznia 201722:04

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

AZS Rafako doznał szesnastej porażki w obecnym sezonie. Bardzo dobrze zaprezentowała się raciborska Ofensywa, która mimo gry przeciwko wyżej notowanemu rywalowi, pokazała, że potrafi grać, a co najważniejsze wygrywać. Emocji nie brakowało także w Halowej Lidze Piłki Nożnej, która powoli zmierza ku ostatniej prostej. Zapraszamy do lektury Sportowego podsumowania weekendu.

Siatkówka

Raciborski AZS nie potrafi ustabilizować formy. Po naprawdę dobrych, a co najważniejsze wygranych meczach, znów doznał porażki. Tym razem mierzył się z ekipą Juve Wakmet Głuchołazy. Już na początku spotkania widać było, że mecz ten może nie ułożyć się dobrze dla graczy Jana Papszuna. Goście dość szybko wyszli na pięcio punktowe prowadzenie, które utrzymywali przez długi czas. Ostatecznie zwyciężyli w tej partii 25:17. Nadzieje kibiców raciborskiego AZS-u wlała w serca początkowa faza drugiej partii. Wtedy to raciborzanie prowadzili 6:3, lecz przyjezdni szybko ją odrobili, w dodatku z nawiązką, wychodząc na prowadzenie 10:13. Juve przewagi tej nie roztrwoniło, przez co drugiego seta wygrało 25:19. Trzeci set był w miarę wyrównany, przynajmniej do stanu 8:8. Potem nieco lepiej radzili sobie gospodarze, którzy wpierw prowadzili 12:9, na następnie 16:11 i 20:14. Gdy wszystkim wydawało się, że trzecia partia łatwo powędruje na konto AZS-u Rafako, goście ruszyli do ataku. Prawie udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swa stronę, gdyż doprowadzili do wyniku 22:21 dla raciborzan. Gospodarze nie pozwolili jednak wyrwać sobie tego seta. Wygrali go 25:22. W czwartym, i jak się później okazało ostatnim secie sobotniego meczu, rządzili bezsprzecznie gracze Juvenii. Zespół z Głuchołaz wygrał gładko 25:16, a całe spotkanie 3:1.

AZS Rafako Racibórz - Juve Głuchołazy 1:3 (17:25, 19:25, 25:22, 16:25)

Tabela: (miejsce, nazwa zespołu, punkty, sety wygrane/przegrane, małe punkty)

Leśna Perła Damons Rybnik - CKZiU Nr 1 3:0 (25:0,25:0,25:0) - walkower
JP Telebim 13 - Enter El-Bis Instal-Mag 0:3 (9:25,16:25,21:25)
MUKS Jedynka Baborów - Złotnik Chrzanowski 3:1 (23:25,25:20,25:19,25:21)
Nowiny.pl - Lunatycy 2:3 (25:20,21:25,21:25,25:19,15:17)
Omerta-Northern - Utikom Viktory InoWino AiR Team 3:2 (25:20,18:25,24:26,26:24,15:11)
Inbras Lejdis - KKS Rybnik Bestfit Club 0:3 (21:25,19:25,22:25)

Koszykówka

Raciborska Ofensywa podejmowała dziś w Arenie Rafako wicelidera tabeli III ligi. Gracze Ksawerego Fojcika pokazali się z dobrej strony i odprawili wyżej notowanego rywala z kwitkiem. Więcej o meczu TUTAJ.

Futsal

Wyniki XI weekendu

I liga

Wychylylybymy - Galaktic Football 4:3 (2:2)
Galaktikos - Salon Fryzjerski A&V 6:4 (2:3)
Feniks - Cukiernia Gianni 3:6 (1:4)
Limfo-Med. - PRD Kuhn 3:4 (0:1)

Tabela: (miejsce, nazwa zespołu, punkty, bramki strzelone/stracone, bilans bramek)

1.Galactikos 21 43:29 14
2.Limfo-Med 18 36:21 15
3.PRD-Kuhn 18 38:29 9
4.Salon Fryzjerski A&V 16 46:33 13
5.Cukiernia Gianni 13 36:30 6
6.Harpagany Staltech AU 12 38:26 12
7.Marek&Dariusz Metallbau GmBH 9 28:40 -12
8.Galactic Football 6 19:30 -11