Sport29 stycznia 201717:01

Dreszczowiec w starciu Ofensywy z wiceliderem. Dogrywka wyłoniła zwycięzcę

Dreszczowiec w starciu Ofensywy z wiceliderem. Dogrywka wyłoniła zwycięzcę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Zespół Ofensywy prowadzony przez Ksawerego Fojcika mierzył się dziś w Arenie Rafako z ekipą wicelidera tabeli III ligi, czyli KKS Tarnowskie Góry. Przewaga gości nad ekipą Raciborza wynosiła dwa punkty, tak więc raciborzanie zdecydowanie mieli o co walczyć.

Niezwykle emocjonujące spotkanie odbyło się dziś w raciborskiej Arenie Rafako. Ofensywa podejmowała wicelidera tabeli III ligi. Prxzed meczem oba zespoły dzieliła różnica dwóch punktów. Determinacja gospodarzy, by wygrać z wyżej notowanym przeciwnikiem widoczna była już od poczatku meczu. Pierwsza kwarta zakończyła się po myśli Ofensywy, która wygrała 23:17. W drugiej partii nieco lepiej radzili sobie goście. Więcej zbiórek, i celnych rzutów w pełni oddawało pozycję Tarnowskich Gór w tabeli. Ofensywa także nie próżnowała, szczególnie, jeśli idzie o rzuty za trzy punkty. Kilkoma naprawdę dobrymi rzutami za właśnie tę ilość punktów popisał się w pierwszej połowie meczu Adam Zwierzyna z raciborskiej Ofensywy. Niestety, mimo to druga partia powędrowała na konto gości, którzy wygrali 16:22. Trzecia część meczu to nadal bardzo wyrównane spotkanie. Oba zespoły nie przebierały w środkach, przez co, co chwilę któryś z nich wykonywał rzuty osobiste. W tej partii lepszy ponownie okazał się wicelider, który wygrał 20:25. Czwarta, najbardziej emocjonująca partia pokazała, że raciborski zespół koszykarzy może grać z każdym jak równy z równym. Choć na pięć sekund przed końcową syreną ekipa Ksawerego Fojcika przegrywała trzema punktami, to celny rzut Patryka Szklarza za trzy punkty doprowadził do wyrównania - 85:85. Niezbędna była dogrywka, w której lepsi okazali się gospodarze.

Ofensywa Racibórz - KKS Tarnowskie Góry 94:91 (23:17; 16:22; 20:25; 26:21) Dogrywka: 9:6

Autor: Grzegorz Piszczan, gpiszczan@naszraciborz.pl