Sport27 września 200909:29

Pewna wygrana ze Słowaczkami

Pewna wygrana ze Słowaczkami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Korzystnie zaprezentowały się zawodniczki Unii Racibórz w ostatnim sprawdzianie przez meczem w UEFA Women's Champions League.

W sobotę 26 września na stadionie OSiR-u przy Zamkowej podopieczne Remigiusza Trawińskiego wysoko pokonały ŠKF Žilina 5:0 prowadząc do przerwy 3:0 po golach zdobytych przez dwie Anki. Mecz ułożył się bardzo dobrze dla raciborskiego zespołu, a pierwszego gola już w 5 minucie zdobyła Anna Żelazko otrzymując świetne podanie od Anny Sznyrowskiej. Niespełna cztery minuty później Agnieszka Winczo w swoim stylu zagrała dokładne prostopadłe podanie do dynamicznej Anny Sznyrowskiej, która wykorzystała swoją szybkość i wyszła "sam na sam" z Ivoną Vancovą. Sznurek "objechała" słowacką bramkarkę i podwyższyła wynik meczu na 2:0. Przez następne 35 minut Unia stworzyła sobie jeszcze kilka dobrych sytuacji bramkowych. Brakowało jednak dokładności w wykończeniu akcji. Kolejno na bramkę słowackiej drużyny strzelały: Patrycja Wiśniewska, Anna Sznyrowska, Agata Mańczyńska i Agnieszka Winczo. W 42 mniucie Anna Żelazko pewnie wykorzystała rzut karny i podwyższyła wynik na 3:0. Wcześniej w polu karnym była faulowana Anna Sznyrowska.

W przerwie trener Remigiusz Trawiński dokonał pięciu zmian i w drugiej połowie nie było już na boisku zawodniczek, które wróciły ze zgrupowania i meczów reprezentacji Polski. W dalszej części gry na boisku pojawiło się jeszcze cztery zawodniczki. W ten sposób cała dwudziestka miała szansę zaprezentować się niezbyt licznej grupie kibiców. Druga połowa rozpoczęła się od szybko zdobytej czwartej bramki. Po rzucie rożnym w zamieszaniu podbramkowym Patrycja Wiśniewska z bliska wpakowała piłkę do siatki. W kolejnych minutach gra się nieco wyrównała ponieważ zawodniczki obu drużyn grały niedokładnie. Spadło również tempo gry. W 75 minucie szansę na gola miała jeszcze Roksana Dziadek, ale po jej strzale piłka minimalnie minęła bramkę gości. Dobrą akcję rozegrała wracająca do formy Marta Stobba. Ostatniego gola w tym spotkaniu zdobyła w 86 minucie Agata Mańczyńska, która wykorzystała dobre dośrodkowanie Patrycji Rżany i strzałem głową skierowała piłkę do siatki.

- Dobrze, że liga słowacka miała przerwę i mogliśmy rozegrać ten mecz, bądź co bądź z trzecią drużyną tej ligi. Nie ukrywam, że byłem trochę niespokojny o dyspozycję kadrowiczek, które ostatnio trenowały i grały pod okiem trenera Góralczyka. Teraz mogę powiedzieć, że wszystko jest w porządku, wszystkie dziewczyny są zdrowe i gotowe do gry. Mam nadzieję, że w środę potwierdzą swoją wysoką dyspozycję i wygrają mecz z mistrzyniami Austrii. Jeśli nie wydarzy się nic szczególnego w środę wyjdziemy swoją żelazną jedenastką, nie mam też wątpliwości kto uzupełni osiemnastkę meczową. Dzisiaj dziewczęta mają zaplanowaną odnowę biologiczną. Niedziela będzie dla nas dniem wolnym, a w poniedziałek i wtorek przewiduję treningi o niewielkim obciążeniu. Chciałbym, aby w środę wszystkie były głodne gry. Mamy historyczną szansę i postaramy się ją wykorzystać. Jestem zadowolony z postawy zespołu w dzisiejszym meczu, zagraliśmy w swoim stylu zdobywając gole po ciekawie rozegranych akcjach - po meczu powiedział trener Remigiusz Trawiński.

RTP Unia Racibórz: Daria Antończyk (od 46 min. Dorota Wilk), Agnieszka Karcz (od 60 min. Agnieszka Różkowska), Daria Kasperska (od 46 min. Kamila Darda), Hanna Konsek (od 46 min. Marlena Hajduk), Agata Mańczyńska, Agnieszka Winczo (od 46 min. Marta Stobba), Paulina Rytwińska, Olga Syerova (od 51 min. Patrycja Rżany), Anna Żelazko (od 46 min. Marta Sęga), Patrycja Wiśniewska (od 60 min. Natalia Surma), Anna Sznyrowska (od 68 min. Roksana Dziadek). I trener Remigiusz Trawiński, II trener Andrzej Jasiński.

W środę o godz.16 RTP Unia Racibórz na stadionie OSiR przy ulicy Zamkowej zadebiutuje w UEFA Women's Champions League w meczu z mistrzyniami Austrii SV Neulengbach. Przewidziana jest transmisja telewizyjna w TVP 3 Katowice, ale drużyna i Zarząd Klubu bardzo serdecznie zapraszają kibiców, aby swoim dopingiem pomogli w odniesieniu zwycięstwa.