Sport15 stycznia 201722:12

Sędziowie podokręgu Racibórz Mistrzami Śląska!

Sędziowie podokręgu Racibórz Mistrzami Śląska! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W 23-letniej historii rozgrywek o Halowe Mistrzostwo Śląska Sędziów Piłki Nożnej im. Edwarda Konopki wśród zwycięzców na próżno szukać Kolegium Sędziów z Raciborza. W gronie medalistów raciborzanie pojawili się tylko raz, zdobywając trzecie miejsce w 2004 roku.

W niedzielę w mysłowickiej hali: Marcin Bednarz, Oliwer Huptaś (na zdjęciu w środku - jako sędzia główny), Piotr Jeziorski, Kamil Laska, Mirosław Niedziela, Piotr Poznański, Tomasz Sobeczko, Robert Wala, Stanisław Wieczorek i Grzegorz Wojda (na zdjęciu z prawej - asystent) okazali się najlepsi.

Przez eliminacje, w których wystapiło 12 drużyn, podopieczni Grzegorza Piwowarczyka przeszli... z trudem. Przegrali z Bytomiem 1:2, zremisowali z Lubińcem 2:2 i dopiero w ostatnim meczu fazy grupowej pokonując 6:0 Żywiec dali sygnał, że mogą być groźni. Awansowali do ćwierćfinału z drugiego miejsca i trafili na Zabrze, które zdaniem wielu obserwatorów uchodziło za faworyta. Raciborzanie nic sobie jednak z tej opinii nie robili tylko wygrali 3:0. W półfinale ze Skoczowem nie zdołali wprawdzie utrzymać prowadzenia i 50 sekund przed ostatnim gwizdkiem stracili gola, ale po remisem 1:1 zakończonym meczu w karnych wygrali 3:1, a co najważniejsze w finale z Bytomiem, nikt już nie miał wątpliwości w jakim Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Piłki Nożnej jest najlepsza piłkarska ekipa.

W 2 minucie finałowej gry Jeziorski otworzył listę strzelców. W 4 minucie Sobeczko solową akcją, zakończoną wygranym pojedynkiem sam na sam z bramkarzem, podwyższył prowadzenie. W 6 minucie Wala dorzucił swojego gola, a gdy rywale odpowiedzieli trafieniem Stachowicza raciborzanie przetrzymali napór bytomian, w czym pomógł im bramkarz Bednarz, broniąc 6 minut przed końcem meczu rzut karny wykonywany przez Rosę. A pieczęć na zwycięstwie postawił w końcówce Wojda i po chwili kapitan Wala mógł zarządzić... taniec zwycięstwa owacyjnie oklaskiwany przez grupę kibiców, którzy przez cały turniej nie żałowali gardeł.

Dodajmy, że w meczu o 3 miejsce Katowice, gospodarz i obrońca tytułu, wygrał 3:0 ze Skoczowem, a indywidualne nagrody wywalczyli: najlepszy strzelec Piotr Jeziorski – autor 4 goli, najlepszy zawodnik Tomasz Sobeczko – obaj z raciborskiej drużyny oraz najlepszy bramkarz Wojciech Zarzycki z Bytomia.

O tym jaką rangę mają Halowe Mistrzostwa Śląska Sędziów Piłki Nożnej im. Edwarda Konopki najdobitniej świadczy fakt, że w uroczystości ich otwarcia wziął udział Przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN Zbigniew Przesmycki. W ceremonii zakończenia i rozdania nagród z Przewodniczącym Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Piłki Nożnej Tomaszem Ruskiem honory pełnili między innymi wiceprezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Krzysztof Seweryn, jednocześnie wiceprzewodniczący Komisji Piłkarstwa Amatorskiego i Młodzieżowego PZPN oraz wiceprezydent Mysłowic Bernard Pastuszka.