Sport15 stycznia 201722:06

0

Hala w Rudniku okazała się szczęśliwa dla zespołu Jana Papszuna. AZS Rafako odniosło pierwsze w tym sezonie zwycięstwo za trzy punkty. Sporo emocji dostarczyli także zawodnicy ligi futsalu, której spotkania rozegrane zostały w niedzielne popołudnie w raciborskiej Arenie Rafako. Zapraszamy do lektury Sportowego podsumowania weekendu.

Z racji sezonu studniówkowego mecze AZS Rafako z SMS PZPS Spała III przeniesiony został do Rudnika. Już pierwszy set pokazał, że hala ta może być o wiele bardziej szczęśliwa dla graczy Jana Papszuna, aniżeli raciborska Arena Rafako. W mecz zdecydowanie lepiej weszli raciborzanie, którzy od początku zdobyli przewagę, którą później systematycznie powiększali. Ostatecznie wygrali pierwszą partię sporą różnicą, bo 25:13. W drugim secie gracze gości pokazali, że pogrom z seta pierwszego był wypadkiem przy pracy. Grali dobrze, walczyli o każdą piłkę, a co najważniejsze, nie dawali Rafako zbyt wielu okazji do wypracowania prowadzenia. Taki obrót spraw spowodował, że także i ten set trafił na konto raciborzan, ale dopiero po grze na przewagi. Tym razem wygrali 26:24. W trzecim secie w szeregi Rafako wdarło się jakieś rozprężenie. Raciborzanie tracili punkt za punktem, nie potrafili postawić się przeciwnikowi. To wszystko przełożyło się na boiskowy wynik. Rafako uległo w trzeciej partii zespołowi Spały 19:25. Wnioski z tej przegranej partii wyciągnięto jednak w tempie ekspresowym, gdyż od początku czwartego seta, który jak się okazało był setem ostatnim, Rafako miało zdecydowaną przewagę. Podobnie, jak w secie pierwszym ekipa gości nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Gracze Jana Papszuna ostatecznie wygrali tę partię 25:19, a całe spotkanie 3:1. Trzy punkty powędrowały na konto zespołu z Raciborza, lecz nie zmieniło to wydatnie jego sytuacji w tabeli. Raciborzanie nadal zamykają tabelę, lecz sobotnia wygrana zapaliła w końcu światełko w tunelu.

AZS Rafako Racibórz Volleyball - SMS Spała 3:1 (25:13, 26:24, 19:25, 25:19)

Tabela: (miejsce, nazwa zespołu, punkty, sety wygrane/przegrane, małe punkty)

Galaktikos – Feniks 8:7 (3:6)
M&D Metallbau GmbH – Harpagany Staltech Au 2:8 (0:4)

Tabela: (miejsce, nazwa zespołu, punkty, bramki strzelone/stracone, bilans bramek)

1.Limfo-Med 18 29:12 +17
2.Galactikos 15 33:22 +11
3.PRD-Kuhn 15 34:26 +8
4.Salon Fryzjerski A&V 13 37:23 +14
5.Harpagany Staltech AU 12 37:21 +16
6.Marek&Dariusz Metallbau GmBH 9 28:40 -12
7.Cukiernia Gianni 7 25:26 -1
8.Galactic Football 3 12:23 -11