Sport30 sierpnia 200920:53

Nareszcie trzy punkty!!!

Nareszcie trzy punkty!!! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W ostatnia niedzielę sierpnia, punktualnie o 15, sędzia Sławomir Kozioł dał znak do rozpoczęcia zawodów pomiędzy LKS Wypoczynek Buków a LKS Ruda Kozielska. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku była drużyna gości.

Początkowe fragmenty spotkania należały zdecydowanie do graczy Rudy Kozielskiej. Dopiero po chwili gra wyrównała się, a później to nawet zespół gospodarzy przejął inicjatywę. W 15. minucie spotkania zespół Bukowa wywalczył rzut wolny po faulu na ich zawodniku. Strzał z około 25. metrów trafił w słupek bramki Krzysztofa Musioła.

Kilka minut później doskonałą sytuacje wypracował zespół gości. Po ich akcji podyktowany został rzut rożny. Dośrodkowanie z kornera zostało zamienione na gola przez Beniamina Mierę. Po zdobyciu gola Koziołki nie cofnęły się do obrony, nadal nacierając na bramkę Bukowa. Gospodarze natomiast próbowali grać z kontry, lecz brakowało im ostatniego podania.

25. minuta gry. Goście przeprowadzają kolejną zespołową akcję, rozgrywając ją podaniami z pierwszej piłki. Niestety, wykończenie tej akcji nie było już tak widowiskowe jak samo rozegranie. W 30. Minucie zespół Bukowa wywalczył rzut wolny z odległości 17 metrów od bramki Rudy Kozielskiej. Golkiper gości pewnie obronił strzał zawodnika miejscowych, mimo iż piłka zmierzała prosto w okienko. Chwilę później, jeden z graczy Bukowa próbował wymusić na arbitrze odgwizdanie rzutu karnego. Sędzia, mimo teatralnego upadku zawodnika, pozostał niewzruszony. Odgwizdał rzut wolny pośredni dla gości, a miejscowego aktora ukarał żółtym kartonikiem.

40. minuta meczu. Gracze Bukowa po raz kolejny stanęli przed sytuacją do wyrównania. Niestety, dla miejscowych dośrodkowanie z prawej flanki boiska było bardzo niedokładne. Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry obfitowała w wiele emocji. Gracze Bukowa wyprowadzili szybki atak. Pierwszy strzał został wybity na rzut rożny, a strzał głową zawodnika miejscowych po dośrodkowaniu z kornera poszybował ponad bramką gości. Po tej akcji sędzia Sławomir Kozioł poinformował graczy o ilości doliczonego czasu. Były to 3 minuty, podczas których żaden z zespołów nie zagroził bramce przeciwnika.

Po regulaminowej przerwie 15 minut oba zespoły wybiegły na murawę. Pierwszą idealną okazję wypracował zespół gości. Wywalczyli oni rzut wolny, lecz sposób w jaki został on rozegrany pozostawiał wiele do życzenia – bramkarz Bukowa pewnie obronił ten strzał. Chwilę później doszło do wyrównania. W polu karnym Rudy Kozielskiej powstało spore zamieszanie, które wykorzystał Adam Zielonka, posyłając piłkę obok zdezorientowanego bramkarza gości.

Od momentu wyrównania gracze Bukowa nieustannie atakowali i próbowali zdobyć kolejną bramkę. Niestety dla nich, wszystkie ich poczynania zatrzymywane były przez obronę gości. 70. minuta spotkania. Gracze Bukowa stają przed swą kolejną dogodną okazją do zdobycia gola. Ich pierwszy strzał został zablokowany, lecz już po chwili piłka zatrzepotała siatką pustej bramki. 2:1.

77. minuta spotkania. Zawodnik gości, po przedryblowaniu kilku obrońców Bukowa, oddał strzał, ale zbyt słaby. Nie była to jedyna okazja Rudy Kozielskiej w tym fragmencie spotkania. Swą szansę miał także Zygmunt Kręcichwost, lecz jego strzał okazał się bardzo niecelny.

Los uśmiechnął się do gości w 85. minucie. Sędzia Sławomir Kozioł, za faul na zawodniku Rudy Kozielskiej, ukarał drugą żółtą kartką Marka Tomanka. Zawodnik osłabił swą drużynę, lecz goście mimo przewagi nie potrafili doprowadzić do wyrównania, ponieważ gracze gospodarzy na każdym kroku wykazywali się boiskowym cwaniactwem, kradnąc cenne sekundy.

Zwyciężając gospodarze udowodnili, iż niezależnie od obecnie zajmowanej pozycji w tabeli są zawsze groźnym przeciwnikiem.  Jeden z kibiców Bukowa podsumował spotkanie słowami: - Nareszcie trzy punkty!