Sport8 sierpnia 200922:16

Wymarzony początek sezonu

Wymarzony początek sezonu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Na starcie rozgrywek IV ligi Unia podejmowała RMKS Czechowice–Dziedzice. Raciborzanie obawiali się tego przeciwnika, bo beniaminek zawsze jest nieobliczalny.

Na spotkaniu pojawiło się około trzydziestu kibiców drużyny gości, którzy od samego początku meczu zagrzewali swych zawodników do gry. Doping podziałał na nich mobilizująco, bo już w pierwszej swej akcji mogli objąć prowadzenie. Na szczęście żadna z dwóch kolejnych okazji nie znalazła zakończenia w postaci bramki. Po chwilach dominacji zespołu z Czechowic, do głosu doszła raciborska Unia, wypracowując sobie dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola. W obu wypadkach zabrakło kropki nad i. W 14 minucie spotkania znów było groźnie pod bramką raciborzan. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło wprost na głowę napastnika MRKS, który, na szczęście dla Unitów, podszedł za bardzo pod piłkę i posłał ją ponad poprzeczką. 20 minuta meczu. Patryk Podstawka próbuje rozpocząć akcję Unii prawą stroną boiska. Na wysokości pola karnego przeciwnika piłka uciekła mu poza linię boczną boiska, a zawodnik bezradnie chwycił się za głowę. W minucie 27 ponownie przed szansą do objęcia prowadzenia stanęła raciborska Unia, lecz strzał Kamila Szałkowskiego okazał się bardzo niecelny. Niecałe dwie minuty później piłkę z linii pomocy otrzymał niepilnowany Mariusz Frydryk, wbiegł w pole karne, położył sobie bramkarza, następnie oddał strzał w... leżącego golkipera gości. 42 minuta meczu. Niepilnowany zawodnik drużyny gości otrzymuje podanie od swego pomocnika, będąc na 11 metrze strzela ponad bramką strzeżoną przez Michała Bedryja. W 47 minucie Unia wypracowała sobie kolejną dogodną sytuację, lecz i tym razem strzał Mariusza Frydryka był niecelny. 62 minuta meczu. Mariusz Frydryk otrzymał bardzo dobre podanie z linii pomocy raciborskiej Unii i gdy już szykował się do minięcia ostatniego obrońcy, poślizgnął się tracąc panowanie nad piłką. Chwilę później rozpoczął się prawdziwy najazd na bramkę RMKS. Unia wypracowała 3 idealne sytuacje i wszystkie trzy zostały pewnie obronione przez czechowickiego bramkarza Krzysztofa Michałowskiego. W 73 minucie meczu kolejną szansę zdobycia gola otrzymuje Mariusz Frydrych. Lecz tym razem po dojściu napastnika Unii do piłki sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną. 79 minuta. Doskonałe podanie otrzymał Adam Kiełtyka, odegrał głową do Mariusza Frydryka, a ten pokonuje bramkarza Czechowic. 1:0 dla raciborzan. Po upływie regulaminowego czasu gry, sędzia informuje, iż doliczył 3 minuty. Czechowicki zespół już w pierwszej minucie tego doliczonego czasu mógł wyrównać stan meczu. Bramkarz Unii Michał Bedryj stanął jednak na wysokości zadania i pewnie broni strzał zawodnika gości. Po dwóch kolejnych minutach, w których stroną przeważającą byli goście, sędzia zakończył mecz, co wprawiło w radość zarówno graczy raciborskiej Unii jak i ich kibiców. Należy zaznaczyć, iż był to debiut nowego trenera Unii Bernarda Sławika.

KP UNIA Racibórz – MRKS Czechowice – Dziedzice 1:0 (0:0)
Bramka: Mariusz Frydryk 79’ (Asysta: Adam Kiełtyka)

KP Unia wystąpiła w następującym składzie: Bedryj - Gawron, Sławik, Majewski-Kowalczyk, Haras Ł (Kiełtyka 70'), Haras R (Rusin 86'), Podstawka, Rachwalski (Wardęga 61') - Szałkowski, Frydryk. Trener: Bernard Sławik