Sport24 sierpnia 201501:32

Dwa oblicza Bieńkowic. Poważna kontuzja zawodnika Dzimierza

Dwa oblicza Bieńkowic. Poważna kontuzja zawodnika Dzimierza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W meczu pierwszej kolejki I grupy B klasy starły się ze sobą zespoły Bieńkowic i Dzimierza. Gospodarze od początku atakowali. Początkowo goście radzili sobie z ich naporem, lecz potem nieco się pogubili. W 24. minucie jeden z graczy Bieńkowic został sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Sebastian Kulig. Dzimierz próbował atakować, lecz bezskutecznie. Z kolei gospodarze po jednym z kolejnych ataków podwyższyli swe prowadzenie. Bramkarza gości pokonał Adrian Konsek.

Druga część meczu w wykonaniu Bieńkowic nie była już tak porywająca. Owszem, atakowali, lecz niezbyt skutecznie. Do ataku ruszyli także goście, którzy swą akcję z 53. minuty zakończyli strzeleniem gola kontaktowego. Niestety, nie obyło się bez przykrego wypadku. Jeden z graczy Dzimierza upadł dość niefortunnie, przez co doznał kontuzji nogi. Konieczne było wezwanie karetki pogotowia. Mimo usilnych prób obu ekip spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 2:1.

LKS Bieńkowice - LKS Dzimierz 2:1 (2:0)

1:0 Sebastian Kulig 24' (k)
2:0 Adrian Konsek 31'
2:1 Tomasz Wojak 53'

Żółta kartka: Krzysztof Watola (Dzimierz)

Składy

LKS Bieńkowice: Łukasz Herman - Józef Ostas (kpt.), Janusz Stopa, Grzegorz Adamczyk, Mateusz Foreiter, Paweł Chojak, Sebastian Kulig, Mateusz Skrenik (59. Przemysław Psota), Paweł Wenerski (85. Piotr Twardowski), Adrian Konsek, Michał Konsek
Pozostali rezerwowi: Patryk Suchanek
Trener: Zdzisław Małys
Kierownik drużyny: Arnold Pawlik

LKS Dzimierz: Maciej Kubica - Krzysztof Watola, Michał Błaszczok, Adam Hanusek (70.Piotr Cieśla), Wiesław Primus (46. Andrzej Króliczek), Marcin Rybka, Robert Kowalczyk, Waldemar Flak, Bartłomiej Kubica, Adam Paduszek (43. Leszek Kapłan), Tomasz Wojak (kpt.)
Pozostali rezerwowi: Tomasz Świdergoł, Sebastian Kretek, Daniel Adamiec, Marcin Martuszewski
Trener: Wojciech Brzenczek
Kierownik drużyny: Wojciech Brzenczek

Spotkanie sędziowali: Bronisław Pytlik (sędzia główny); Stanisław Wieczorek, Błażej Wieczorek (asystenci)

Autor: Grzegorz Piszczan, gpiszczan@naszraciborz.pl