Sport26 lipca 201523:52

Paula Kozłow zdobyła brąz na UWW Poland Open

Paula Kozłow zdobyła brąz na UWW Poland Open  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Paula Kozłow z MKZ Unia Racibórz wywalczyła brązowy medal podczas 19. Międzynarodowego Turnieju UWW Poland Open w zapasach kobiet! Trzecie miejsce na zawodach w Warszawie, to jeden z największych sukcesów w dotychczasowej przygodzie z zapasami tej sympatycznej zawodniczki.

Paula Kozłow startowała w kategorii do 55 kg. W walce o przedostanie się do strefy medalowej zawodniczka MKZ Unia Racibórz pewnie pokonała  Fathi Habibę Tarek z Egiptu 4:0. Decydujący pojedynek o trzecie miejsce Paula wygrała walkowerem z Natalyą Sinishin z Azerbejdżanu.

Na zawodach w stolicy, nazywanych często „małymi mistrzostwami świata” z MKZ Unia Racibórz startowali również Agnieszka Król (60 kg) – 10. Miejsce, a w Memoriale W. Pytlasińskiego, wracający do formy po kontuzji kolana, Dawid Ersetic (59 kg) – 14.miejsce oraz Arkadiusz Gucik (59 kg), który w doborowym towarzystwie zajął dalsze miejsce. W roli kibica tym razem, zawody obserwował leczący uraz ręki Mateusz Wolny.

Natomiast w rozgrywanym równolegle  24. Memoriale Wacława Ziółkowskiego w zapasach w stylu wolnym brali udział zawodnicy LKS Dąb Brzeźnica.  Najlepiej zaprezentował się Sebastian Jezierzański, który w bardzo mocnej stawce rywali zajął 5. miejsce. W półfinale Sebastian przegrał niestety z Radosławem Marcinkiewiczem z którym rywalizuje o prawo startu na mistrzostwach świata w USA. Z Brzeźnicy wystąpili ponadto: Patryk Ołenczyn (57 kg) – 11.miejsce, Mateusz Kampik (70 kg) – 17.miejsce oraz  Nikola Chluba (60 kg) – 11.miejsce.

Autor: Grzegorz Frankowski,