Stal II odporna na Płomienie z Kobyli

Stal II odporna na Płomienie z Kobyli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Do walki o wyjątkowo imponujący w tym roku Halowy Puchar Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska oraz siedem mniejszych za kolejne miejsca w sobotę 24 stycznia przystąpiło aż osiem drużyn z powiatów raciborskiego i rybnickiego. Organizacją turnieju, który odbywał się w hali sportowej ZSO w Kuźni Raciborskiej zajął się zarząd i działacze KS Stal Kuźnia Raciborska, sędziowali panowie Grzegorz Piwowarczyk, Piotr Poznański i Stanisław Wieczorek a patronował mu sam burmistrz, Paweł Macha. On też zawody oficjalnie otworzył a na koniec wręczał puchary i statuetki.

Turniej w pierwszej fazie a więc fazie grupowej rozgrywany był systemem każdy z każdym. Następnie w zależności od zajmowanych miejsc w poszczególnych grupach – systemem pucharowym. Oto składy obydwu grup w kolejności zajętych miejsc po zakończeniu fazy grupowej oraz wyniki spotkań rozgrywanych po 15 minut bez zmiany stron:

LKS Płomień Ochojec – LKS Ruda Kozielska 2:0

W bezpośrednich starciach o grę w finale turnieju LKS Płomień Kobyla pokonał KS Stal Kuźnia Raciborska I w stosunku 3:1 zaś KS Stal Kuźnia Raciborska II pokonała LKS płomień Ochojec 1:0. W meczu o siódmą lokatę LKS Zwonowice pokonało LKS Jankowice 2:0, w spotkaniu o miejsce piąte LKS Ruda Kozielska wygrała z LKS Płomień Siedliska 3:0 a w spotkaniu o miejsce trzecie LKS Płomień Ochojec wygrał z gospodarzami turnieju KS Stal Kuźnia Raciborska I skromnym 1:0.

W pasjonującym spotkaniu finałowym nie zabrakło dramaturgii, zwrotów akcji i wielkiej niewiadomej, jakim był wynik końcowy 3:3. O tym, kto posiądzie tegoroczny puchar szefa gminy Kuźnia Raciborska rozstrzygnął konkurs rzutów karnych, w którym lepszą okazała się II drużyna KS Stal Kuźnia Raciborska pokonując ostatecznie zawodników LKS Płomień Kobyla w stosunku 5:3. Oprócz pucharów rozdano również nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Grzegorz Lachowicz z LKS Płomień Ochojec, najlepszym bramkarzem zawodów okrzyknięto Jacka Heroka z KS Stal Kuźnia Raciborska zaś najlepszym strzelcem okazał się Tomasz Lemiesz z LKS Płomień Kobyla.

Zimowe zawody piłkarskie rozgrywane w krytych obiektach sportowych są oczywiście wartościową formą przygotowań do właściwego sezonu, lecz w żaden sposób nie można traktować ich jako sprawdzianu formy poszczególnych drużyn przed rundą wiosenną. Warto o tym wiedzieć by kibice nie wyciągali pochopnych wniosków. Kluby znajdują się w tym czasie w różnych fazach przygotowań a ciężkie treningi nie poprawiają szybkości i świeżości a wręcz pozbawiają tych cech zawodników. Forma właściwa, szlifowana przez trenerów powinna pojawić się wiosną, na którą wszyscy czekamy z wytęsknieniem. I wtedy też dowiemy się, na co naprawdę stać będzie poszczególne teamy.