Zapaśnicy Dębu w czołówce krajowej

Zapaśnicy Dębu w czołówce krajowej  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rudnik:

Po podsumowaniu wyników w zawodach krajowych i międzynarodowych Polski Związek Zapaśniczy ogłosił ranking za 2014 r. w kategorii Klubowy Mistrz Polski i Najlepszy Zawodnik. W rankingu tym LKS Dąb Brzeźnica znalazł się w czołówce krajowej. W kategorii Klubowy Mistrz Polski w Zapasach Styl Wolny uplasował się na 8 miejscu na 114 klubów natomiast wśród Klubów Zapasy Kobiet na 11 miejscu na 83 kluby z całej Polski.

Największym indywidualnym osiągnięciem jest zajęcie przez Sebastiana Jezierzańskiego 3 miejsca z pośród 723 zawodników w klasyfikacji Najlepszy Zawodnik w 2014r, a w swojej kategorii wagowej 86 kg okazał się najlepszy w kraju. Najlepiej w klasyfikacji z pozostałych zawodników „Dębu” uplasował się na 40 miejscu Nataniel Ostrowski i 52 miejsce Mateusz Kampik.

Wśród kobiet na 530 sklasyfikowanych zawodniczek, 23 miejsce zajęła Sara Jezierzańska, 30 miejsce Nikol Chluba i 33 miejsce Agata Tatar. Zawodniczki i zawodnicy klubu zdobyli łącznie 24 medale na zawodach rangi Mistrzostw Polski i Pucharu Polski.

W kategorii Kadetów wysoki poziom utrzymywał Patryk Ołenczyn, reprezentant Polski na Mistrzostwa Europy i Świata oraz Patryk Gołuchowski złoty medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – uczestnik Mistrzostw Świata.

Należy podkreślić, iż zawodnicy „Dębu” Brzeźnica otrzymali 7 nominacji do reprezentowaniaPolski na imprezach rangi Mistrzostw Europy i Świata w kategorii seniorów, juniorów i kadetów, a rodzeństwo Sara i Sebastian Jezierzańscy zdobywali punktowane miejsca na tych imprezach. Sara była 5 a Sebastian 7 na Akademickich Mistrzostwach Świata, na Mistrzostwach Europy Seniorów Sebastian zdobył 8 miejsce.

W Ogólnopolskim Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży młodzi zapaśnicy Dębu uplasowali się na 2 miejscu za MKS SMS Viktoria Racibórz wśród wszystkich klubów Miasta i Powiatu Raciborskiego.

O dużym pechu może mówić Paweł Drzeżdzon vice Mistrz Polski Seniorów w kat. 66 kg z 2013r członek kadry narodowej, który w pierwszym turnieju 2014r uległ kontuzji kolana. Kontuzja ta, okazała się na tyle poważna eliminując go z udziału z wszelkich zawodów do końca roku. Po długotrwałej rehabilitacji ten uzdolniony zawodnik podjął systematyczne treningi przygotowując się do startu w tegorocznych Mistrzostwach Polski.

Pomimo odejścia dwóch zawodniczek – medalistek Mistrzostw Polski - i trzech młodych, wybijających się zawodników klub nadal mieści się w ścisłej czołówce krajowej. W chwili obecnej w ramach programu „Sport dla wszystkich dzieci” klub prowadzi zajęcia ogólnorozwojowe z młodzieżą szkolną z poszczególnych wsi Gminy Rudnik. Zajęcia te cieszą się wielkim powodzeniem, a grupa ćwiczących dzieci systematycznie się zwiększa. Prowadzone są przez nauczyciela wychowania fizycznego z ZSO w Grzegorzowicach mgr Michała Grzeszczuka, byłego długoletniego zawodnika sekcji zapaśniczej LKS „Dąb” Brzeźnica, medalisty Mistrzostw Polski.