Sport20 sierpnia 201408:31

Ćwierćfinały czas zacząć!

Ćwierćfinały czas zacząć! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W deszczowe przedpołudnie zakończyliśmy ostatnie mecze w fazie grupowej Bibliotecznego Mundialu. Zagrały ze sobą drużyny Włoch i Peru oraz Japonii i Polski.

Z minuty na minutę publiczność rozszerzała oczy ze zdziwienia, gdy zawodnicy grający dziś pod flagą bohatera dnia, strzelali gol za golem kończąc spotkanie ze spektakularnym wynikiem 17:0. Trzeba tu wspomnieć, że aż 10 goli strzelił Maksymilian Musioł, a końcowy rezultat pomogli mu osiągnąć Klaudiusz Puszka, Błażej Banach-Gębski i Szymon Pejkert. Po drugiej stronie murawy również mocne zwycięstwo zapewnili sobie gracze z Japonii deklasując tym samym drużynę z Polski, która pożegnała się już z mistrzostwami.

Przez kilka tygodni drużyny walczyły zaciekle o awans do ćwierćfinału. Chłopcy bardzo poważnie podchodzili do gry i z pełnym profesjonalizmem rozstrzygali wszelkie spory i niejasne sytuacje.  W historii całego bibliotecznego mundialu zdarzyła się tylko jedna czerwona kartka i z całą pewnością możemy mówić o grze fair play. Nie straszne im były upały, deszcze i wiatry. Chłopcy sukcesywnie poprawiali swoje rezultaty zgodnie ze starą zasadą, że trening czyni mistrza. W najbliższy czwartek, 21 sierpnia rozegramy wszystkie mecze ćwierćfinałowe.