Sport28 lipca 201409:17

Ewa Bugdoł po raz kolejny została Mistrzynią Polski w triathlonie!

Ewa Bugdoł po raz kolejny została Mistrzynią Polski w triathlonie! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Kolejny poważny start już za wspaniałą triathlonistką z Rud - Ewą Bugdoł. W niedzielę w prestiżowych zawodach ENEA Poznań Triathlon zawodniczka z Rud nie dała szans żadnej swojej rywalce zajmując niekwestionowane 1 miejsce. Tym samym Ewa Bugdoł zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w triathlonie na dystansie długim.

Ewa wypływała, wyjeździła na rowerze, a następnie wybiegała łączny czas 04 h 33 min. 03 sek. Kolejna zawodniczka przybiegła na metę z czasem 04 h 37 min. 02 sek., czyli aż o 3 minuty i 59 sekund za naszą zawodniczką. To był niemal nokaut. Aby uwidocznić rozmiary kolejnego sukcesu podajemy, że również w rywalizacji z mężczyznami Ewa wypadła wręcz genialnie, zajmując w punktacji mieszanej 17. miejsce. To oznacza, że spośród wszystkich mężczyzn tylko 16 z nich pokonało Ewę. Jak więc widzimy, jest to kolejny wielki sukces sympatycznej Ewy Bugdoł z Rud, tym bardziej, że niedzielne zawody były zawodami rangi Mistrzostw Polski. A to oznacza, że Ewa zdobyła kolejny złoty medal Mistrzostw Polski w triathlonie na dystansie długim. Gratulujemy!

W zawodach w Poznaniu wystartowało ponad 1000 zawodników i zawodniczek, Ewa miała 1268 numer startowy. Start miał miejsce w niedzielę o godz. 9.00. Do pływania na dystansie 1900 m (1 konkurencja) zawodnicy wystartowali w wodzie, około 100 metrów od brzegu akwenu, linia startu toru regatowego Malta była metą. Po pływaniu zawodnicy rywalizowali w jeździe rowerem na dystansie 90 km. Trasa kolarska niewątpliwie należała do jednej z najszybszych wśród imprez triathlonowych w kraju i za granicą. Było tak za sprawą bardzo niewielkiej liczby zakrętów oraz wzniesień, a także wysokiej jakości nawierzchni asfaltowej. Niemal na całej długości trasy dla jednego kierunku ścigania przeznaczone były 2 pasy ruchu. Jedna pętla trasy liczyła 45 km, zawodnicy więc musieli pokonać ją 2 razy.

Trzeci element zawodów stanowił bieg na dystansie 21 km. Trasa biegowa składała się z 4 pętli wokół Jeziora Maltańskiego. Trasa biegu była stosunkowo płaska, z 2 krótkimi i stromymi podbiegami i długimi, łagodnymi zbiegami.

W zawodach mężczyzn zwyciężył Australijczyk Casey Munro (z czasem 4:08:34). Drugi na mecie był Kacper Adam, który wygrał też Mistrzostwa Polski i wyprzedził Tomasza Marcinka. Wśród pań wielki triumf odniosła Ewa Bugdoł (czas 04:33:03), druga była Paulina Kotfica (04:37:02), a trzecia Joanna Susmanek (04:37:24). Na starcie długiego triathlonu stanęło 1025 uczestników.

Szczegółowe wyniki zawodów kliknij tutaj.

Autor: red., sylwia@naszraciborz.pl